Niewiarygodne

Opublikowane 2017-08-22
1 Komentarz

Najpopularniejsze postacie Disneya, ukazane w dzisiejszych realiach

Wiele osób wychowało się na bajkach Disneya, całe dzieciństwo utożsamiając się z legendarnymi już postaciami, które były wzorem do naśladowania. W dzisiejszych czasach zapanowała moda na odświeżanie wizerunku kultowych już postaci z kreskówek oraz bajek dla dzieci. Taki właśnie los spotkał Pinokia, Małą Syrenkę, Kopciuszka oraz wiele innych postaci. Autorem projektu jest światowej sławy artysta Tom Ward, który w sieci opublikował pracę swojego autorstwa.

 1. Pinokio i Gepetto

1. Pinokio i Gepetto

Historia opowiada o starym snycerzu Gepetto, który wyrzeźbił drewnianą lalkę i nadał jej imię Pinokio. W trakcie przygód głównych bohaterów dzieci uczą się wielu pozytywnych cech takich jak odwaga, poświęcenie oraz miłość. Jednak artysta w swoich pracach ukazał Pinokia i Gepetto w zupełnie innej odsłonie. Wydłużający się od kłamstw nos Pinokia służy jako selfie stick, za pomocą którego bohaterowie robią sobie zdjęcie.

Przejdź na następną stronę

2. Gaston i LeFou

Kolejna piękna historia stworzona z myślą o najmłodszych również doczekała się przeróbki. Od momentu, gdy pojawiły się spekulację na temat tego, że jeden z bohaterów “Pięknej i Bestii” jest homoseksualistą, w sieci dosłownie zawrzało. Bajka opowiada o pięknej Belli, zakochującej się w Bestii oraz o przystojnym Gastonie, w którym natomiast podkochuje się jego oddany towarzysz LeFou. Tom Ward ukazał bohaterów bajki, trzymających nad sobą flagę homoseksualistów.

3. Kopciuszek

Każdy zna na pewno jakże romantyczną historię Kopciuszka, która była wykorzystywana w domu swojej macochy jako służąca. Zmiana w życiu dziewczyny następuje, gdy za sprawą wróżki zjawia się na balu, poznaje Księcia, po czym wybiegając gubi pantofelek. Oczywiście Książe odnajduję wybrankę swojego serca, która oczarowała go podczas balu i historia ma swój happy end. Artysta jednak przedstawił historię miłosną w lekko zmodernizowany sposób dodając telefon komórkowy, który skutecznie odwraca uwagę Księcia od Kopciuszka.

Przejdź na następną stronę

4. Dumbo

W dzieciństwie jedną z najbardziej lubianych bajek była historia opowiadająca o mieszkającym w cyrku słoniu Dumbo, który staje się pierwszym latającym słoniem na świecie. Oczywiście sprawa wykorzystywania zwierząt w cyrkach jest od pewnego czasu nagłaśniana, jednak niewiele osób zwraca uwagę na handel kością słoniową oraz kłusownictwo. Problem ten ukazał w swojej pracy Tom Ward, zyskując tym samym przychylność wielu ludzi na całym świecie.

5. Tygrysek, Król Lew i Shere Khan

Jednym z najgorszych miejsc, gdzie można spotkać zwierzęta jest zdecydowanie cyrk. Liczne protesty oraz petycje póki co niewiele dają, jednak jeśli ktoś popatrzy na pracę artysty, zda sobie sprawę jak poważny jest problem tresury i hodowli dzikich zwierząt. Bohaterowie “Kubusia Puchatka”, “Króla Lwa” i “Księgi Dżungli” mają uświadamiać ludzi, że zwierząt nie wolno zamykać w klatkach.

Przejdź na następną stronę

6. Mowgli

Na rysunku przedstawiono Baloo, jednego z bohaterów “Księgi Dżungli”, który został uwięziony przez człowieka i przypięty na łańcuchu, w celu zabezpieczenia przed ucieczką. Na szczęście pojawia się Mowgli i stara się uwolnić przyjaciela za pomocą nożyc do metalu, którymi przecina łańcuch i uwalnia Baloo. Jak myślicie, jaki problem społeczny został tu przedstawiony?

7. Księżniczka Dżasmina

Bohaterami filmu są niewątpliwie piękna Dżasmina, Dżin oraz Aladyn, który zakochuje się w dziewczynie i zrobi wszystko, aby z nią być. Tom Ward pokazał, jak wygląda codzienność w XXI wieku, kiedy to kobieta sprząta i wypełnia pozostałe obowiązki, a mężczyźni wygodnie siedzą na kanapie i grają w grę. Ten rysunek idealnie pasuje do dzisiejszych czasów.

Przejdź na następną stronę

8. Robin Hood

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych spraw ostatnich lat, jest ponowne zniesienie zakazu polowania na lisy w Wielkiej Brytanii. Robin Hood jako obrońca biednych i uciśnionych staje się symbolem odwiecznego sporu dotyczącego polowań. Artysta przedstawia Robin Hooda w postaci lisa, który strzela z łuku w kierunku myśliwych, udających się na polowanie.

9. Mała Syrenka

Zanieczyszczenie mórz i oceanów w XXI wieku jest tak dużym problemem, że zaczęto zwracać uwagę, na to, co bezpośrednio trafia do wody. Na rysunku autorstwa Toma Warda możemy dostrzec Małą Syrenkę- Arielkę, która zamiast jednego ogona posiada dwa. W tym wypadku chodzi o refleksję na temat problemów dotyczących zanieczyszczenia akwenów wodnych przez ludzi.

Źródło: Instagram / Pexels

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym!

13
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Weszli do rezydencji Michaela Jacksona i znaleźli wiele dziwnych rzeczy…
Krzysiek Borysewicz
Krzysiek Borysewicz 28.08.2017, 05:13
Więcej reklam nie dało się tam wcisnąć? ;)