Zdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-08-22
1 Komentarz

9 nawyków, które przyczyniają się do powstania cellulitu na nogach

Cellulit zwany inaczej skórką pomarańczową jest utrapieniem większości kobiet. Pojawia się on zdecydowanie częściej u Pań, gdyż mężczyźni dzięki testosteronowi skutecznie blokują powstawanie cellulitu. Zwykle skórka pomarańczowa gromadzi się na udach, biodrach, pośladkach oraz na brzuchu. Badania przeprowadzone przez naukowców pokazują, że około 85% kobiet ma problem z cellulitem! Wiele kobiet próbuje sobie poradzić z nim za pomocą domowych sposobów, jednak coraz częściej okazuję się, że tylko i wyłącznie profesjonalne zabiegi są w stanie rozwiązać problem. Czego powinniśmy unikać, a jakie sposoby sprawdzą się najlepiej podczas walki z cellulitem? Sprawdź!

Obcisłe spodnie

Wiele kobiet uwielbia obcisłe spodnie z dodatkiem lycry, które są zdecydowanie bardzo wygodne, jednak skutecznie ograniczają swobodny przepływ krwi. To samo dotyczy legginsów, które tak chętnie ubieramy podczas ćwiczeń na siłowni, czy będąc w domu. Mocno dopasowane spodnie mają niekorzystny wpływ na naszą skórę, co dodatkowo sprzyja powstawaniu cellulitu.

Przejdź na następną stronę

Nadmierna ekspozycja na słońce

Jeśli lubisz spędzać długie godziny na słońcu musisz pamiętać, że długotrwałe przebywanie na słońcu ma negatywny wpływ na skórę. Oprócz tego, że długieopalanie może przyczynić się do zachorowania na raka skóry, to również może spowodować powstawanie skórki pomarańczowej. Uszkodzenie skóry spowodowane ciągłą ekspozycją na słońce może być bardzo niebezpieczne!

Efekt jo-jo

Zdrowa dieta oraz utrata zbędnych kilogramów są zdecydowanie marzeniem każdej kobiety. Jednak podczas procesu odchudzania wiele kobiet obawia się o kondycję swojej skóry. Nic w tym dziwnego, ponieważ w wielu przypadkach, skóra po procesie odchudzania pozostaje obwisła. Problem pojawia się również w momencie, gdy po długotrwałej diecie dopada nas efekt jo-jo. Dodatkowo, kobiety borykają się z problemem pojawienia się cellulitu, który bardzo trudno usunąć.

Przejdź na następną stronę

Hormony i wiek

Dziewczęta w okresie dojrzewania narażone są na powstanie cellulitu, który będzie im towarzyszył przez większość życia. W czasie, gdy organizm wytwarza mniej estrogenów, pogarsza się krążenie, a organizm produkuje znacznie mniej kolagenu sprzyjające powstawaniu skórki pomarańczowej. Dlatego też, młode dziewczęta już od około 13 roku życia powinny zwracać uwagę na to co jedzą.

Odwodnienie

Biorąc pod uwagę, że ciało ludzkie składa się z 60% z wody, warto zadbać oto, aby każdego dnia wypić przynajmniej 1,5-2 litrów wody. Odwodniona skóra wygląda o wiele gorzej i znacznie szybciej starzeje się. Oprócz tego, spożywanie zbyt małej ilości płynów powoduje, że w naszym organizmie zaczynają gromadzić się toksyny, które spowalniają metabolizm. Dlatego też, warto regularnie nawadniać organizm, aby utrzymać piękną i gładką skórę na dłużej.

Przejdź na następną stronę

Fast-food

Od dawna wiadomo, że jedzenie niezdrowego jedzenia przyczynia się do nadwagi oraz wielu innych zaburzeń, związanych z niezdrową dieta. Wielu dietetyków zaleca, aby zdecydowanie odciąć się od niezdrowego jedzenia na wynos, które przygotowywane jest na bazie konserwantów. Fast-foody są bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka, ponieważ zawierają potężną ilość cukru, soli oraz wielu innych niezdrowych składników, które źle wpływają na stan naszej skóry.

Siedzący tryb życia

Posiadanie pracy, która wymaga od nas całodziennego siedzenia na pewno nie pomoże nam w walce z cellulitem. Jeśli tylko to możliwe, staraj się jak najwięcej chodzić oraz prostować nogi, aby krew mogła swobodnie przepływać. Po pracy zmobilizuj się na jakąś aktywność fizyczną! Może być to krótki spacer lub przejażdżka rowerem. Pół godziny ruchu każdego dnia jest absolutną koniecznością!

Przejdź na następną stronę

Dieta bez owoców i warzyw

Wielu dietetyków mówi, że zbilansowana dieta jest bardzo ważna dla prawidłowej pracy całego organizmu. Będąc na diecie, w naszym menu nie powinno zabraknąć owoców i warzyw, które są bogactwem witamin i minerałów, niezbędnych każdego dnia. Odpowiednia porcja warzyw i owoców daje nam gwarancję, że z naszego ciała zostaną usunięte wszystkie zalegające toksyny, wspomagające cellulit.

Rutyna

Nieustanne siedzenie przed komputerem lub telewizorem jest zdecydowanie niezalecane. Jeśli zależy Ci na tym, aby pozbyć się cellulitu, spróbuj codziennej aktywności fizycznej, która sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej oraz zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym. Dostarczanie do organizmu węglowodanów, białka oraz tłuszczu w niewielkich ilościach nie jest szkodliwe, a wręcz wskazane. Pamiętaj, że zrównoważona dieta jest kluczem do sukcesu!

Źródło: Twitter

Podobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, udostępnij!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 rzeczy, które mężczyźni kochają w kobietach!
Małgorzata Woźniak
Małgorzata Woźniak 24.08.2017, 05:13
Ale opalone nogi super wyglądają :-)