Zdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-08-21
0 Komentarz

7 złych nawyków, które niszczą serce

Jak wiadomo, serce jest jednym z najważniejszych mięśni w organizmie człowieka. Serce odpowiedzialne jest za pompowanie krwi, która rozchodzi się po całym naszym ciele, dzięki układowi krwionośnemu. Niestety, przez niektóre nawyki, których niekiedy nie jesteśmy świadomi, nasze serce może mieć poważne problemy! Powinniśmy sobie uświadomić, jak ważnym organem jest serce i jak prawidłowo należy o nie dbać, aby pracowało jak najdłużej, bez żadnych problemów. Jakie nawyki sprawiają, że nasze serce może zacząć chorować?

1. Alkohol

1. Alkohol

Sporadyczne spożywanie alkoholu w małych ilościach w zasadzie nie jest szkodliwe. Problem zaczyna się wtedy, gdy alkohol pijemy regularnie, w dużych ilościach. Oprócz tego, że alkohol uszkadza narządy takie jak wątroba, nerki czy żołądek, po spożyciu alkoholu cierpi również nasze serce. Osoby, które nagminnie spożywają alkohol (wódka i piwo) są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o choroby serca oraz nadciśnienie tętnicze.

Przejdź na następną stronę

1. Alkohol 1

2. Spożywanie zbyt dużej ilości soli

Na pewno nie raz doszły Cię słuchy o tym, że sól spożywana w zbyt dużych ilościach jest szkodliwa dla organizmu. Wielu z nas bagatelizuje sprawę, dodając do swoich posiłków sporą ilość soli, twierdząc przy tym, że potrawy bez jej dodatku są mdłe i niesmaczne. Nadmierne spożywanie soli przyczynia się bezpośrednio do zwiększonego ryzyka wystąpienia udaru mózgu oraz zawału serca.

2. Spożywanie zbyt dużej ilości soli

3. Brak ruchu

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna w życiu jest aktywność fizyczna. Osoba, która świadomie rezygnuje z aktywności fizycznej jest narażona na rozwój cukrzycy typu II. Dodatkowo, brak aktywności fizycznej przyczynia się do nadwagi, która jest bardzo niebezpieczna i często skutkiem dodatkowych kilogramów są problemy z sercem. Dlatego też, warto każdego dnia poświęcić pół godziny na spacer lub jazdę na rowerze, aby przez długi czas cieszyć się zdrowiem.

Przejdź na następną stronę

3. Brak ruchu

4. Stres, lęk i depresja

Wszystkie zaburzenia oraz choroby psychiczne mają negatywny wpływ na zdrowie. Nawet krótkotrwały stres może odbić się na naszym zdrowiu. Jeśli jednak w porę zadbamy o nasze zdrowie psychiczne, nie odbije się to na kondycji całego organizmu. Pamiętaj, że negatywne emocje mają istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie, a stres powoduje, że organizm wyniszcza się od środka.

4. Stres, lęk i depresja

5. Odżywianie

Często zdarza się, że jemy nawet wtedy, gdy nie jesteśmy głodni. Problem pojawia się, gdy zaczynamy jeść niezdrowe produkty, które od ręki są dostępne w barach i restauracjach. Wiele osób tłumaczy się brakiem czasu, aby przygotować zdrowy posiłek i o wiele prościej jest zamówić pizzę czy kebaba. Śmieciowe jedzenie jest jedną z przyczyn nadwagi oraz wielu chorób, w tym właśnie chorób serca. Pamiętaj, aby unikać niezdrowego jedzenia, słodkich napojów gazowanych oraz pić spore ilości wody.

Przejdź na następną stronę

 5. Odżywianie

6. Palenie papierosów

Palenie jest cichym zabójcą, nawet jeśli palimy okazjonalnie. W XXI wieku wszyscy ludzie są świadomi negatywnych skutków palenia papierosów, które jest bardzo niezdrowe. Nadal jednak, na całym świecie jest ponad dziesiątki milionów palaczy. W wielu krajach coraz bardziej walczy się z nałogiem, poprzez wprowadzenie zakazu palenia w miejscu publicznym. Według statystyk osoby, które nałogowo palą są o 30% bardziej narażone na zachorowanie na nowotwory.

6. Palenie papierosów

7. Bezsenność

Brak snu może prowadzić do wielu chorób oraz złej kondycji całego organizmu. Osoby, które śpią mniej niż 8 godzin są zdenerwowane, rozkojarzone oraz mają problem ze skupieniem się na codziennych obowiązkach. Dodatkowo, brak snu może być powodem chorób serca, ponieważ kortyzol, zwany inaczej hormonem stresu ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też, warto pilnować tego, aby w ciągu doby przesypiać 8 godzin, co będzie miało zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Źródło: StarStock

Jeśli podobał Ci się ten artykuł - udostępnij go na Facebooku!

7. Bezsenność
5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Aktorzy, którzy przez dłuższy czas ukrywali depresję!