Zdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-08-18
0 Komentarz

Kilka sekretów pomagających wydłużyć życie!

Każdemu z nas zależy na tym, aby cieszyć się nienagannym zdrowiem. W XXI wieku dietetycy, gwiazdy i trenerzy rozpowszechniają modę na bycie fit. Wiele osób uległo pokusie pozostawania w jak najlepszej kondycji i skorzystało z dobrodziejstw, jakie daje zdrowa dieta. Kilka lat temu panowała moda na różne diety, które niekoniecznie były dobre dla organizmu. Najpopularniejsze diety to oczywiście dieta białkowa, w trakcie której jemy tylko i wyłącznie białko oraz warzywa, dieta kapuściana, dieta weekendowa, dieta oparta na zupach oraz coraz bardziej popularna dieta bezglutenowa.

Kilka sekretów pomagających wydłużyć życie! 1

Czy dieta to tylko wyrzeczenia? Niekoniecznie, coraz więcej programów dietetycznych składa się ze zbilansowanych produktów, które z łatwością możemy dostać w sklepie. Oprócz tego, popularne markety poszerzyły swój asortyment o produkty przeznaczone dla osób dbających o siebie, czy cierpiących na celiakię, które muszą wyeliminować gluten ze swojego pożywienia. Dodatkowo, najnowsze badania pokazują, że ograniczenie spożywanych kalorii wydłuża życie ssaków. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ wiele zapracowanych osób nie zwraca uwagi, na to, co zjada w ciągu dnia.

Przejdź na następną stronę

Kilka sekretów pomagających wydłużyć życie! 2

Zdrowe osoby, którym zależy, aby dbać o siebie, powinny skupić się na jedzeniu zdrowych produktów. Już w starożytności ludzie mieli świadomość, jak ważna jest dieta! Starożytni Grecy traktowali posiłek jako dar od Bogów, a sam posiłek opierał się na jedzeniu ryb, kalmarów, ośmiornic, chleba, owoców i warzyw. Przez wieki ludzie odkryli znacznie więcej produktów nadających się do spożycia, niestety wraz z postępem cywilizacyjnym odkryto również środki konserwujące, które mają negatywny wpływ na człowieka.

Kilka sekretów pomagających wydłużyć życie! 3

W Internecie znajdziemy wiele porad, dotyczących zdrowego odżywiania. Wiele z nich określa ilość posiłków, liczbę przyjmowanych kalorii oraz odstępy czasu, w jakich powinniśmy jeść. Przykładowo: zdrowy człowiek powinien zjadać śniadanie pomiędzy godziną 7, a 9 rano. Drugie śniadanie między 11, a 12, obiad około 14-16. Ostatni posiłek należy zjeść między 18, a 20. Pamiętaj, aby po godzinie 16 nie pić już kawy! Porcja kofeiny o tak późnej porze, jest w stanie rozregulować zegar biologiczny.

Przejdź na następną stronę

Kilka sekretów pomagających wydłużyć życie! 4

Podstawowe zasady diety:

1. Pij dużo wody oraz płynów oczyszczających organizm z toksyn. Właściwości oczyszczające posiada zielona lub czerwona herbata oraz kawa bez cukru. Pamiętaj, aby dostarczać do swojego organizmu jak najmniej cukru. Puste kalorie spowalniają przemianę materii!
2. Jedz tylko i wyłącznie zdrowe posiłki, które dostarczą do Twojego organizmu niezbędnych witamin i minerałów. Jeśli nie masz czasu na codzienne gotowanie zdrowych posiłków, spróbuj ugotować jedno danie, które będziesz zjadać na przykład przez kolejne 2-3 dni.
3. Sekretem prawidłowo działającej diety jest jedzenie małych porcji w równych odstępach czasu. Będąc na diecie nie należy się przejadać.
4. Staraj się regularnie oczyszczać organizm, poprzez ograniczanie podjadania między posiłkami. Będąc na czczo organizm zaczyna usuwać toksyny i rozpoczyna się proces oczyszczania.

Podstawowe zasady diety:

Będąc na czczo organizm człowieka rozpoczyna proces usuwania toksyn, pozostałych po jedzeniu. Niektórzy dietetycy uważają, że oczyszczanie organizmu takim sposobem jest zdrowe i każdy z nas powinien raz na jakiś czas przetrzymać głód. Podobno, gdy organizm ludzki pozbawiony jest pożywienia, wchodzi w fazę naprawy komórkowej, która jest niezbędna do optymalizacji ciała.

Przejdź na następną stronę

Podstawowe zasady diety: 1

Jakie są korzyści zdrowej diety?

1. Zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego oraz pomaga usunąć zły cholesterol, który jest przyczyną wielu poważnych chorób
2. Zapobiega rozwojowi komórek nowotworowym, dzięki czemu mamy o wiele mniejsze szanse na zachorowanie
3. Zasila i chroni mózg, tym samym wspomagając jego prawidłowe działanie - w szczególności dotyczy to osób pracujących umysłowo
4. Eliminuje tłuszcz trzewny, który otacza narządy wewnętrzne, a jego nadmiar jest niebezpieczny dla zdrowia

Jakie są korzyści zdrowej diety?

Jak widać zdrowa dieta daje nam wiele korzyści, których nie otrzymamy jedząc fast-foody czy inne niezdrowe posiłki. Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do świetnej figury, a przede wszystkim do utrzymania zdrowia. Pamiętaj, że najważniejsza jest motywacja! Wiele osób stawia przed sobą jakiś cel i do niego dąży. Dzięki temu, zdrowa dieta stanie się Twoją codziennością, a już po kilku miesiącach zauważysz efekty swojej ciężkiej pracy.

Źródło: Pixabay

Jeśli ten artykuł okazał się pomocny, udostępnij!

Jakie są korzyści zdrowej diety? 1
5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 najlepszych kopii fast foodów na świecie