Niewiarygodne

Opublikowane 2017-02-10
17 Komentarz

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia…

W kwietniu 2012 roku minęła setna rocznica pierwszej i zarazem ostatniej podróży Titanica. Ilość informacji dotyczących tego zdarzenia zgromadzona do dnia dzisiejszego jest niesamowita. Popularność filmu sięgnęła zenitu, a jego bohaterowie na zawsze zapisali się w pamięciach milionów widzów. Imię Beatrice Wood, większości z was pewnie nic nie mówi, ale osoba o tym nazwisku była inspiracją do stworzenia postaci Rose Dewitt Bukater Calvert. Jeśli poczytacie trochę o tej kobiecie, dowiecie się, że była ona rzeczywiście wyjątkowa.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 1

W tym artykule postaramy się podsumować w możliwie jak najlepszy sposób jej życie, pełne trudnych doświadczeń, które mimo wszystko nie złamały tej silnej kobiety, ponieważ dożyła niemal 105 lat! Kiedy zapytana została o sekret swojej długowieczności, odpowiedziała: “Książki o sztuce, czekolada i młodzi mężczyźni”. Chcesz wiedzieć więcej? Jeśli fascynują cię losy najsłynniejszego statku w historii, zostań z nami i czytaj dalej!
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 2

Beatrice Wood urodziła się w mieście San Francisco, w Kalifornii, w roku 1893 w zamożnej rodzinie o wysokim statusie społecznym. W wieku pięciu lat jej rodzina przeniosła się do Nowego Jorku. Jej matka ze sporym wyprzedzeniem zaczęła przygotowywać Beatrice do balu debiutantów, który stanowił niemalże rytuał wśród ówczesnej arystokracji. Wysłała córkę do Paryża, by tam spędziła cały rok mieszkając w klasztorze. Beatrice została również przyjęta do szkoły wyższej i przy okazji mogła cieszyć się wakacjami spędzonymi w Europie, podczas których odwiedziła liczne galerie sztuki, muzea i teatry.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 3

W 1912, kiedy osiągnęła już wiek odpowiedni do tego, by zrealizować swój “debiut” (był to rok, w którym zatonął Titanic, bez Beatrice na pokładzie), anulowała wszystkie swoje plany, oznajmiając matce, że chce zostać malarką. Jak możecie sobie wyobrazić, jej rodzina zrobiła wszystko, co się dało żeby ułatwić córce realizowanie swoich zamierzeń w wielkim stylu. Matka Beatrice posłała ją do szkoły malarstwa we Francji, wraz z towarzyszem, który miał sprawować nad nią opiekę.
Jak zareagowała na to córka? O tym już wkrótce...

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 4

Beatrice nie była zbytnio zadowolona ze szkoły, do której ją zapisano i wkrótce przeniosła się do Giverny, miasta rodzinnego Monet'a, gdzie wówczas rezydowało bardzo wielu młodych artystów. Między nią a jej towarzyszem, doszło do kłótni, która ostatecznie doprowadziła to tego, że Beatrice przeniosła się na strych, usiłując tym samym odizolować się nieco od niechcianego kompana.
Kiedy jej matka dowiedziała się o konflikcie, osobiście udała się do Giverny, aby zbadać sytuację i spróbować jej zaradzić. Widząc, że warunki, w jakich mieszkała jej córka nie należą do najlepszych, zabrała córkę z powrotem do Paryża. Wówczas młoda Beatriz uległa magii teatru i zmieniła nieco swoje plany, zaczynając brać prywatne lekcje, jednak wraz z rozpoczęciem Pierwszej Wojny Światowej, jej rodzice z powrotem zapragnęli mieć ją przy sobie, w Nowym Jorku.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 5

Jej matka dokładała wszelkich starań, by przygotować córkę na nowy etap życia, jakim miał być powrót do Nowego Jorku, jednak ta przyłączyła się do francuskiej grupy z Teatru Narodowego i postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Zagrała ponad 60 ról, ukrywając swoje prawdziwe personalia pod pseudonimem artystycznym “panienka Patricia”. W tym czasie ktoś zasugerował jej, że powinna odwiedzić pewnego samotnego Francuza, który przebywał wtedy w szpitalu. Jako że Beatrice znała płynnie francuski, udała się w odwiedziny do chorego. Już podczas drugiej wizyty miała okazję poznać przyjaciela pacjenta, którym był Marcel Duchamp, artystę malarza znanego głównie ze swojego dzieła zatytułowanego “Akt schodzący po schodach”.
Nikt nie spodziewał się co nastąpi dalej, sprawdź to!

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 6

Beatrice i Duchamp polubili się niemal od razu i ten przedstawił ją Walterowi oraz Louise'owi Arnsbergowi. Ci dwaj zaintrygowali kobietę ruchem dadaistycznym, opisywanym często mianem antysztuki. Niedługo później kobieta poznała pisarza Henri'ego-Pierre Roché, który stał się jej pierwszą miłością. Ich trójka zdawała się żyć w trójkącie, a relacja ta prawdopodobnie stała się inspiracją dla Pierre Roché przy pisaniu powieści “Jules i Jim”. Henri był pierwszym mężczyzną, który złamał serce Beatrice.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 7

W 1918 Beatrice przeprowadziła się do Montrealu. Jej matka oczywiście nie przestawała śledzić poczynań córki, dlatego wynajęła prywatnego detektywa, swojego dobrego przyjaciela Paula, który również związany był z teatrem. To on zdołał przekonać młodą Beatrice, że jedynym sposobem na wyrwanie się spod kurateli nadopiekuńczej matki jest ślub z nim. Para pobrała się, ale małżeństwo to było układem korzystnym przede wszystkim dla Paula, który wykorzystywał zamożność swojej żony, próbując szczęścia w grach hazardowych. Dowiedziawszy się o wszystkim, rodzice Beatrice, pomogli córce zakończyć ten nieudany związek.
Po powrocie do Nowego Jorku, Beatrice zakochała się w brytyjskim aktorze o imieniu Reginald. Niestety mężczyzna również złamał jej serce, co sprawiło, że szybko podjęła kolejną decyzję o zmianie otoczenia. Przeniosła się do Los Angeles żeby być blisko Arensberga.
Jej życie nabierało coraz szybszego tempa! Sprawdź co wydarzyło się później!

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 8

Podczas jednej ze swoich podróży Beatrice zaczęła sprzedawać niektóre ze swoich dzieł, chcąc w ten sposób zarobić sama na siebie. Następnie, w 1933, zapisała się na kurs zdobienia ceramiki do Hollywood High School. Szybko odkryła, że zajęcie to nie należy do najłatwiejszych, jednak była na tyle zaciekawiona, że nie chciała rezygnować z uczenia się i praktykowania tego rodzaju sztuki. Poznała słynnych artystów takich jak: Glen Lukens, Gertrud i Otto Natzler. W 1947 Beatrice postanowiła wybudować dom w Ojai, w rodzinnej Kalifornii. W tym czasie jej talent rozkwitł już na tyle, że wystawiała swoje dzieła w licznych muzeach w Los Angeles oraz Nowego Jorku.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 9

Jej dom znajdował się po drugiej stronie ulicy myśliciela Jiddu Krishnamurti. Beatrice była miłośniczką jego filozofii, do tego stopnia, że udała się do Europy po to, by móc go posłuchać.
Śledząc jej biografię, widzimy że zawsze starała się łączyć mądrość Orientu, z myślą pozytywistyczną oraz dadaistycznym poczuciem humoru. W 1974 przeniosła się do innego domu położonego na terenie należącym do Fundacji Happy Valley.
Lecz na tym nie był koniec jej działalności! Zobacz czym jeszcze zasłynęła!

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 10

Pod koniec lat 80, opublikowała swoją pierwszą książkę "The Angel who wore black tights", a kilka lat później wydała autobiografię zatytułowaną "I shock myself". Napisała także “Pinching Spaniards” i “3rd wife of a Maharajah”. Pisała również ukrywając się pod pseudonimem hrabiny Loli Screwvinsky.
Kiedy James Cameron pracował nad postacią Rose, myślał o walecznej kobiecie, z dominującą matką u boku. Żona Billa Paxtona czytała wówczas biografię Beatrice Wood i kiedy Cameron również po nią sięgnął, otrzymał wizję idealnej bohaterki, którą chciał stworzyć.

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 11

James Cameron zaprosił Beatrice na premierę “Titanica”, jednak ta nie pojawiła się ze względu na stan swojego zdrowia, w tamtej chwili miała 104 lata. Cameron i Gloria Stuart (która zagrała Rosę w podeszłym wieku), zjedli kolację w jej domu i pokazali jej fragmenty filmu. Na początku kobieta nie chciała oglądać ponieważ wiedziała, że to smutny film, tłumaczyła, że jest już zbyt stara, by się smucić. Zmarła 2 dni później, w wieku 105 lat. Aktorka Gloria Stuart świętowała swoje 100 urodziny 4 lipca 2010 roku, zatem dożyła podobnego wieku co Beatrice Wood. Niestety, zmarła w niedzielę 26 września 2010. Jeżeli podobała ci się historia, podziel się tym artykułem z innymi i nie zapomnij polubić nas na Facebooku!
Źródło: reelrundown.com

Prawdziwa Rose Calvert: pasażerka, która zainspirowała twórcę "Titanica". Oto jej historia… 12
82
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
9 najlepszych kopii fast foodów na świecie
Magdalena Niedozimow
Magdalena Niedozimow 22.02.2017, 06:14
A widziałaś ile jest błędów gramatycznych? :/
Zosia Sznajder
Zosia Sznajder 22.02.2017, 06:14
Tak, ale mniej zwracam na nie uwagę. Podobno jestem przecinkową fetyszystką;)
Sylwia Czekała Gut
Sylwia Czekała Gut 22.02.2017, 06:14
Na koniec filmu te same zdjecia byly postawione na półce jak starsza Rose spala
Julia Płatos
Julia Płatos 22.02.2017, 06:14
wiadomo ze nie bylo jak w filmie XD
Mariola Koko
Mariola Koko 21.02.2017, 06:13
Dokładnie te same (postarzone),zdjęcia Kate oglądałam po premierze Titanica
Dąbkowska Gabrysia
Dąbkowska Gabrysia 21.02.2017, 06:13
Dołączam się do pytania XD
Kaja Ruśkowska
Kaja Ruśkowska 20.02.2017, 06:14
Smieszne ale akurat ona jest prawdziwa
Aleksandraa Olaniecka
Aleksandraa Olaniecka 17.02.2017, 06:13
To ona nie płynęła Tytanicem ? XD
Dąbkowska Gabrysia
Dąbkowska Gabrysia 21.02.2017, 06:13
Dołączam się do pytania XD
Renata Janowska
Renata Janowska 16.02.2017, 06:13
Tak na tych zdjęciach jest tylko Kate
Renata Janowska
Renata Janowska 16.02.2017, 06:13
Jest wiele podobieństw bardzo możliwe, że podchwycony zyciorys
Marlena Szklarek
Marlena Szklarek 15.02.2017, 06:13
Uwielbiam Titanic❤❤❤
Ola Nikolak
Ola Nikolak 15.02.2017, 06:13
Na tym drugim zdjęciu też jest Kate
Amelia Klimczak
Amelia Klimczak 15.02.2017, 06:13
To było chyba porównanie...
Amelia Klimczak
Amelia Klimczak 15.02.2017, 06:13
To było chyba porównanie...
Ela Leonik
Ela Leonik 15.02.2017, 06:13
No cóż, jakim cudem akurat ona mu się skojarzyła? Ani pasażera Titanica tyle, że fizycznie podobna jest Kate.
Mariola Koko
Mariola Koko 21.02.2017, 06:13
Dokładnie te same (postarzone),zdjęcia Kate oglądałam po premierze Titanica
Sylwia Czekała Gut
Sylwia Czekała Gut 22.02.2017, 06:14
Na koniec filmu te same zdjecia byly postawione na półce jak starsza Rose spala
Klaudia Stawarz Marzec
Klaudia Stawarz Marzec 14.02.2017, 06:13
“Książki o sztuce, czekolada i młodzi mężczyźni” i juz kocham kobietę !!!
Zosia Sznajder
Zosia Sznajder 13.02.2017, 06:13
Nie wiem, czy to prawdziwa historia. Wiarygodności bynajmniej nie dodają błędy interpunkcyjne.
Magdalena Niedozimow
Magdalena Niedozimow 22.02.2017, 06:14
A widziałaś ile jest błędów gramatycznych? :/
Zosia Sznajder
Zosia Sznajder 22.02.2017, 06:14
Tak, ale mniej zwracam na nie uwagę. Podobno jestem przecinkową fetyszystką;)
Justyna Wierzańska
Justyna Wierzańska 13.02.2017, 06:13
Ona tak prawdziwa jak cycki Pameli Anderson.
Kaja Ruśkowska
Kaja Ruśkowska 20.02.2017, 06:14
Smieszne ale akurat ona jest prawdziwa