Porady

Opublikowane 2017-08-17
0 Komentarz

7 faktów, które każde dziecko powinno znać, zanim pójdzie do szkoły

Wszystkie dzieci, które pierwszy dzień idą do nowej szkoły powinny być przygotowane na wiele niespodzianek, które czekają w nowym miejscu. Idąc do nowej szkoły poznajemy kolejne osoby, nauczycieli oraz sam budynek. Dla niektórych dzieci odnalezienie się w takiej sytuacji może być nie lada wyzwaniem. Problem z aklimatyzacją mają nie tylko dzieci ale i młodzież, która po kilku latach musi zmienić szkołę oraz sprostać nowym wymaganiom. O czym należy pamiętać idąc pierwszy raz do szkoły? Jak można sobie poradzić ze stresem towarzyszącym temu wydarzeniu?

1. Ćwiczenia

1. Ćwiczenia

Dzień przed pójściem do szkoły warto się jeszcze rozerwać. Dziecko dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego powinno wyjść z przyjaciółmi na boisko, pograć w piłkę nożną, siatkówkę, pójść na basen czy pojeździć na rowerze. Aktywność fizyczna sprawi, że dziecko będzie zbyt zmęczone, aby się stresować. Ponadto ruch na świeżym powietrzu pomoże mu szybciej zasnąć.

Przejdź na następną stronę

1. Ćwiczenia 1

2. Optymalizacja czasu nauki

Jednym z najważniejszych elementów, podczas nauki jest odpowiednia organizacja czasu. Dzieci i młodzież powinny mieć czas na naukę, swoje pasje, sport i chwile wolnego dla siebie lub przyjaciół. Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na optymalizowanie czasu nauki jest podział na: 25 minut nauki i 5 minut odpoczynku. Dzięki tej metodzie, dziecko przyswoi cały materiał bez większego problemu w znacznie krótszym czasie.

2. Optymalizacja czasu nauki

3. Nie należy martwić się o bycie popularnym

Idąc do nowej szkoły każdy obawia się, że będzie outsiderem. Niestety, presja jaka towarzyszy nam w codziennym życiu jest bardzo problematyczna. Młodzi ludzie chcą być zauważeni oraz akceptowani przez środowisko, szczególnie dotyczy to osób idących do nowej szkoły. Prawda jest taka, że popularność nie jest najważniejsza. Będąc w szkole skup się na nauce, poznawaniu świata oraz nawiązywaniu przyjaźni z wartościowymi osobami.

Przejdź na następną stronę

3. Nie należy martwić się o bycie popularnym

4. Muzyka koi nerwy

Dla wszystkich fanów muzyki mamy dobrą wiadomość! Najnowsze wyniki badań jasno potwierdzają fakt, że dzieci, które słuchają muzyki mają lepsze stopnie w szkole. Muzyka działa kojąco oraz motywująco, co przekłada się na wyniki. Dodatkowo, muzyka pomaga się skupić podczas nauki oraz ułatwia zapamiętywanie trudnego i obszernego materiału.

4. Muzyka koi nerwy

5. Staraj się nie korzystać z Internetu

Korzystanie z Internetu podczas nauki to zły pomysł. Dziecko o wiele więcej dowie się, szukając odpowiedzi na pytanie w książkach czy podręcznikach. Szukanie gotowej odpowiedzi w Internecie powoduje rozleniwienie i ma negatywny wpływ na dalsze zdobywanie wiedzy. Zamiast kupować dziecku tablet z dostępem do Internetu, postaraj się, aby w jego pokoju znalazło się dużo ciekawych i pożytecznych książek.

Przejdź na następną stronę

5. Staraj się nie korzystać z Internetu

6. Wielokolorowe zakreślacze

Jedną z najbardziej popularnych rzeczy wśród dzieci, młodzieży, a nawet studentów są niewątpliwie kolorowe zakreślacze! Używanie kolorów do podkreślania najważniejszych informacji w tekście czy zeszycie, ułatwia zapamiętywanie oraz odnalezienie się w notatkach. Kolorowe zakreślacze są dość tanie i wystarczają na długi okres czasu, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w kolorowe markery!

6. Wielokolorowe zakreślacze

7. Plecak jak nowy!

Jeśli z jakiegoś powodu, nie możesz sobie pozwolić na zakup nowego tornistra dla dziecka, spróbuj odnowić stary plecak, który na pewno znajdziesz w domu! Wystarczy tylko, że wykorzystasz do tego celu kolorowe farby do malowania odzieży. Reszta to Twoja inwencja twórcza. Możesz ozdobić plecak w wybrany przez siebie wzór oraz zmienić całkowicie jego kolor i charakter.

Źródło: StarStock / YouTube

Jeśli podobał Ci się ten artykuł - udostępnij!

7. Plecak jak nowy!
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Szczątki Arki Noego znalezione na lodowcu. Jakie ma to znaczenie dla ludzkości?