PoradyModa

Opublikowane 2017-08-17
0 Komentarz

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria

Plamy na ubraniach czy uszkodzenie buta zdarzają się w różnych sytuacjach. Na szczęście kobiety potrafią odnaleźć się w każdych okolicznościach. Istnieje szereg domowych sposobów, aby poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami. Zebrane poniżej przepisy to sprawdzone i skuteczne porady stosowane od lat i nie wymagające specjalistycznych produktów.

1. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zgubić ulubiony kolczyk ponieważ zapomniałaś nałożyć odpowiednie nakrętki? Jeśli ich nie posiadasz, możesz śmiało zastąpić nakrętki kawałkiem gumki do mazania. Wystarczy odciąć kawałek gumy od ołówka.
2. Najlepszym sposobem na pozbycie się zmechaceń z ubrania jest użycie jednorazowej maszynki do golenia. Materiał należy rozłożyć na płaskim podłożu i na sucho ogolić ubranie.
Przejdź na następną stronę

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 1

3. Wszystkie kobiety wiedzą jak trudno usuwa się plamy z pudru czy fluidu. Jeśli chcesz pozbyć się zabrudzeń szybko i efektownie wystarczy, że użyjesz pianki do golenia. Nałóż odrobinę pianki na plamę i przetrzyj gąbką. Ubranie będzie jak nowe.
4. Twoje białe tenisówki szybko przestały być białe? Jeśli chcesz uniknąć nieustannego czyszczenia białych butów, wystarczy, że przetrzesz ich powierzchnię białą świecą. Wosk stworzy ochronną warstwę na tkaninie.

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 2

5. Plamy z kawy są niewątpliwie najtrudniejsze do usunięcia. Aby się ich pozbyć należy wylać odrobinę octu na plamę i posypać sodą, następnie wetrzeć oba składniki w materiał i pozostawić na chwilę. Po wyznaczonym upływie czasu ubranie trzeba wyprać tak jak zawsze.
6. Również plamy z wosku bywają kłopotliwe do usunięcia. Ale jest na to sposób. Wystarczy zabezpieczyć materiał kartką papieru, a następnie przeprasować rozgrzanym żelazkiem. Wosk pod wpływem ciepła wsiąknie w papier.
Przejdź na następną stronę

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 3

7. Kobiece nogi wyglądają niezwykle atrakcyjnie w czarnych szpilkach, co jednak zrobić jeśli na Twoich ulubionych butach pojawiły się zadrapania i otarcia? Nie musisz od razu ich wyrzucać. Użyj czarnego markera, aby zamaskować uszkodzone fragmenty. Uwaga: porada ta nie dotyczy zamszowych butów.
8. A co zrobić, jeśli usiądziesz na gumie do żucia? To proste: wystarczy użyć kostki lodu, aby guma stwardniała. Po chwili usuń gumę z materiału bez żadnych przeszkód.

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 4

9. Tylko kobiety znają ten problem, kiedy nawet najlepiej dobrane pończochy ześlizgują się z nogi. Co można zrobić, aby uniknąć nieustannego, krępującego poprawiania pończochy? Przed ich nałożeniem należy spryskać uda lakierem do włosów.
10. Używanie antyperspirantów wiąże się z wystąpieniem białych plam, widocznych zwłaszcza na czarnych ubraniach. Jeśli chcesz się ich pozbyć użyj chusteczek nawilżających dla dzieci i niemowląt. Przetrzyj materiał chusteczką, a plama z dezodorantu zniknie.
Przejdź na następną stronę

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 5

11. Poluzowany guzik przy koszuli, zwłaszcza jeśli nie masz pod ręką igły z nitką może być problemem. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, aby temu zaradzić. Przymocuj guzik za pomocą lakieru do paznokci. Nałóż kropelkę lakieru na koszulę i dociśnij guzik.
12. Czy zdarzyła Ci się sytuacja, że zamek błyskawiczny w ulubionej spódnicy zaciął się? Wystarczy suwak natrzeć woskową świecą i energicznie rozsuwać i zsuwać. Zamiast wosku można użyć grafitu z ołówka.

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 6

13. Od czasu do czasu każda z nas musi się zmierzyć z problemem jakim jest zapięcie sukienki, która ma suwak na plecach. Jeśli nie jesteś mistrzynią jogi i w dodatku nie ma nikogo w pobliżu, może być to nie lada kłopot. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Będziesz potrzebować tylko kawałka sznurka. Przewlecz sznurek przez otwór w suwaku i pociągnij. Prawda, że proste?
Źródło: Starstock, Youtube
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

13 praktycznych wskazówek, jak uratować zniszczone ubrania i inne akcesoria 7
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

11 sposobów babci, aby mieć idealną i piękną skórę!