NiewiarygodneTesty

Opublikowane 2017-08-16
0 Komentarz

Ćwicz swój mózg każdego dnia rozwiązując kilka prostych testów!

Mózg ludzki funkcjonuje w każdej sekundzie naszego życia. Jego praca jest podobna do pracy mięśni, jednak mózg należy znacznie częściej trenować, a dotyczy to szczególnie osób młodych. Jeśli nie będziemy regularnie trenować naszej pamięci oraz zdolności zapamiętywania, nasz mózg z czasem będzie pracował o wiele mniej efektywnie. Ćwiczenia umysłowe typu rozwiązywanie krzyżówek, granie w różne gry pamięciowe zdecydowanie pomogą usprawnić pracę naszego mózgu. Dlatego też każdy z nas powinien poświęcić dziennie przynajmniej godzinę na ćwiczenia umysłowe, które pomogą o wiele lepiej funkcjonować całemu organizmowi. Pamiętajmy, że nie tylko kondycja fizyczna się liczy!

1. Ile widzisz zwierząt?

1. Ile widzisz zwierząt?

Ćwiczenie to polega na policzeniu zwierząt, które znajdują się na konkretnym obrazku. Nie należy jednak skupiać się na poszczególnych kształtach, liniach czy sylwetce danego zwierzęcia. Spróbujmy powstrzymać się od skojarzeń i przestać zgadywać, a skupić się na tym co widzą nasze oczy i w jaki sposób nasz mózg to interpretuje. To pierwsze ćwiczenie ma za zadanie przygotować Twój mózg do dalszych wyzwań, które na Ciebie czekają! Po rozwiązaniu tego zadania, zapisz swoje wyniki na kartce i przejdź dalej.

Przejdź do następnej strony

2. Matematyczne wyzwanie

Nie ma lepszego ćwiczenia wspomagającego pracę mózgu, niż rozwiązywanie działań matematycznych! Osoby mające umysł ścisły potrafią uporać się z tym zadaniem w przeciągu kilku sekund, humanistom zajmie to troszkę dłużej, jednak nie należy się zniechęcać. W tym zadaniu wykorzystamy łańcucha utworzonego z czarnego kota, białej myszki i kostki sera. Chodzi oto, aby podać prawidłowy wynik końcowy działania,co pozwoli przejść do kolejnego etapu. Warto skupić się na zadaniu już przy pierwszej linijce, ponieważ gdy coś pójdzie nie tak na samym początku, reszta obliczeń będzie nieprawidłowa.

3. Królik pomiędzy kotami

Pośród tych wielu kotów schował się jeden królik, którego musisz znaleźć. W tym wypadku należy być spostrzegawczym i uważnie przyjrzeć się każdemu, nawet drobnemu elementowi. Czy Twój mózg jest w stanie rozróżnić tyle kształtów i kolorów jednocześnie, aby znaleźć królika? Pamiętaj, że podczas rozwiązywania tego zadania przyda Ci się wyostrzony wzrok i skupienie. Spróbuj się przyglądnąć i podołać wyzwaniu!

Przejdź na następną stronę

4. Geometryczny kot

Tworzenie różnych geometrycznych figur tylko i wyłącznie z trójkątów to nie lada wyzwanie dla naszego mózgu. Jest to świetne ćwiczenie wspomagające kreatywność, dlatego też warto zachęcać do układania takich właśnie figur dzieci od najmłodszych lat. Oprócz tego warto zadać sobie trud i spróbować policzyć ilość trójkątów składających się na konkretną figurę, w tym wypadku kota. Pamiętaj, że należy policzyć tylko i wyłącznie całe trójkąty, a nie ich fragmenty. Kiedy już policzysz trójkąty, zapisz rozwiązanie na kartce, aby później sprawdzić prawidłowe odpowiedzi.

2. Matematyczne wyzwanie

5. Ile widzisz zwierząt? (Rozwiązanie)

Zwierzęta, które zostały zgromadzone na rysunku to niewątpliwie słoń, osioł, delfin, pies, kot, szczur oraz wąż. Gdzie znajdują się te zwierzęta? Słoń znajduję się w centralnym punkcie rysunku, delfin schowany jest w trąbie słonia, wąż natomiast w ogonie. Osła znajdziecie poniżej słonia, a psa, kota i mysz na samym dole. Czy udało Ci się znaleźć wszystkie zwierzęta? Nawet jeśli znalazłeś 6 z 7 zwierząt to Twój wynik jest dobry! Nie każdemu udaje się znaleźć chociaż połowę ukrytych zwierzaków. Nie zapomnij, aby napisać w komentarzu, jakie zwierzęta udało Ci się odnaleźć!

Przejdź do następnej strony

3. Królik pomiędzy kotami

6. Matematyczne wyzwanie (Rozwiązanie)

Wyzwanie polegające na podaniu końcowego wyniku działania składającego się z czarnego kota, białej myszy i kostki sera na pewno niektórym sprawiło problem. Dla tych którzy wciąż główkują nad poprawną odpowiedzią, mamy gotowe rozwiązanie. Najważniejsze w tym zadaniu jest określić niewiadomą oraz podać prawidłowy wynik każdej początkowej kolumny. Zadanie dość banalne, a jednak niekiedy sprawia problemy. Na pewno trzeba mu poświęcić trochę uwagi oraz zastanowić się dwa razy.

4. Geometryczny kot

7. Królik pomiędzy kotami (Rozwiązanie)

Podczas poszukiwania królika pomiędzy kotami ważne było, aby skupić się na poszukiwaniu wystających uszu, znacznie dłuższych niż w przypadku kotów. Oprócz tego, warto było spojrzeć na przednie siekacze królika, ponieważ dają one ewidentnie znać o tym, w którym miejscu znajduje się królik. Jeśli uważnie się przyjrzysz, zobaczysz go po prawej stronie na dole obrazka. Udało Ci się go znaleźć? Jeśli tak, brawo za spostrzegawczość.

Przejdź do następnej strony

5. Ile widzisz zwierząt? (Rozwiązanie)

8. Geometryczny kot (Rozwiązanie)

Poszukiwanie i liczenie całych trójkątów to niebywałe wyzwanie, wymagające dużo uwagi. Najlepszym sposobem, aby policzyć wszystkie trójkąty bez pominięcia żadnego, jest analiza kota krok po kroku. Dzięki temu, masz gwarancję, że wszystkie trójkąty zostały przez Ciebie policzone, a podczas liczenia Twój mózg pracował na najwyższych obrotach. Takie ćwiczenie pozwala przygotować ludzki umysł do wielu zadań związanych na przykład z pracą wymagającą dużego skupienia i zwracania uwagi na bodźce zewnętrzne. Jeśli chodzi o rozwiązanie zagadki, geometryczny kot składa się z 20 trójkątów.

6. Matematyczne wyzwanie (Rozwiązanie)

9. Trening czyni mistrza!

Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na wszystkie zagadki i ćwiczenia, nie masz się czym przejmować! Ważne jest, aby systematycznie trenować umysł oraz stawiać przed sobą coraz to nowe wyzwania. Regularny trening oraz systematyczność pozwolą Ci osiągnąć sukces. Nie zapomnij tylko, że podczas treningu umysłowego, jak i fizycznego bardzo ważna jest systematyczność. Warto raz na tydzień zrobić sobie test, który pozwoli sprawdzić dotychczasowe osiągnięcia.
Źródło: Pixabay / Instagram
Jeśli podobał Ci się nasz artykuł - udostępnij go znajomym!

7. Królik pomiędzy kotami (Rozwiązanie)
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 faktów, o których nikt nie słyszał!