NiewiarygodneTesty

Opublikowane 2017-08-11
0 Komentarz

8 zagadek, które tylko niewiele osób potrafi rozwiązać w mniej niż 20 sekund

Wszyscy dobrze wiemy, że ćwiczenia fizyczne są konieczne, aby utrzymać organizm w dobrej formie. To samo dotyczy mózgu. Również musi być wzmacniany i rozwijany przez odpowiednie ćwiczenia i stymulacje. Najlepsze do trenowania mózgu okazują się zagadki logiczne i matematyczne. Poniżej przygotowaliśmy 8 różnych łamigłówek. Spróbuj rozwiązać każdą z nich w mniej niż 20 sekund.

Numer 1

Numer 1

Przyjrzyj się dokładnie rysunkowi i powiedz ile dokładnie kostek znajduje się na rysunku. To nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać, zwłaszcza, że nie pytamy ile kostek widzisz, tylko ile się znajduje. Jako ciekawostkę możemy dodać, że tego rodzaju zagadki wizualne znane są już od roku 1899 i były publikowane w magazynach naukowych.

Przejdź na następną stronę

Numer 1 1

Numer 2

Kolejna łamigłówka będzie dotyczyła Twoich zdolności percepcyjnych. Spójrz na rysunek i powiedz jakie zwierzę widzisz? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dostrzegasz starszego pana z wąsami i w berecie. Ale czy tak jest naprawdę? Włącz stoper i zacznij odmierzać czas. Czy uda Ci się odnaleźć ukryte zwierzę w mniej niż dwadzieścia sekund?

Numer 2

Numer 3

Pewnie zauważyłeś, że łamigłówki z ukrytą pandą na obrazku zdominowały sieć w ostatnich miesiącach. Mnóstwo stron internetowych zamieszczało zdjęcia ze schowanym zwierzęciem prosząc swoich fanów o znalezienie go. W tym zadaniu również chodzi o to, aby jak najszybciej uporać się z wizualną łamigłówką. Jeśli po upływie 20 sekund nadal szukasz pandy możesz spojrzeć na ostatnią stronę artykułu: tam znajduje się odpowiedź.

Przejdź na następną stronę

 Numer 3

Numer 4

Jeżeli udało Ci się z powodzeniem przejść przez ostatnie trzy wyzwania, spróbuj rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem Twój mózg będzie musiał się zmierzyć z wyzwaniem matematycznym. Musisz wykonać kilka podstawowych obliczeń, aby uzupełnić brakujący element. Wbrew pozorom, odnalezienie odpowiedniej liczby wcale nie jest takie trudne.

 Numer 4

Numer 5

Kolejna zagadka również mieści się w obrębie zadań matematycznych, tylko teraz będziesz musiał zmierzyć się z łamigłówką geometryczną. Ze zgromadzonych tu figur usuń trzy, tak żeby pozostałe się nie stykały. Jak poradzisz sobie z tym zadaniem? Wydaje Ci się, że uporasz się z nim w mniej niż dwadzieścia sekund? Włącz stoper i wytęż swój mózg.

Przejdź na następną stronę

Numer 5

Numer 6

Kolejna zagadka jest jeszcze trudniejsza niż pozostałe. Tym razem poza matematyką przyda się jeszcze odrobina błyskotliwości i logicznego myślenia. Przeczytaj uważnie poniższe stwierdzenie: Staruszek ma sto lat, ale na torcie znajduje się tylko 25 świeczek urodzinowych. Jak to możliwe? Jeżeli nie możesz poradzić sobie z tym zadaniem przejdź na ostatnią stronę artykułu.

Numer 6

Numer 7

To ćwiczenie wydaje się być niezwykle skomplikowane, ponieważ większość osób w pierwszej kolejności ma tendencję do wymyślania jak najtrudniejszej drogi do rozwiązania go. W rzeczywistości zadanie jest bardzo proste i naprawdę wystarczy tylko jeden ruch zapałką, aby stworzyć kwadrat. Jeśli nie uporasz się z tym wyzwaniem, sprawdź odpowiedź na końcu artykułu.
Przejdź na następną stronę

Numer 7

Numer 8

Ostatnia zagadka z jaką musisz się zmierzyć dotyczy ukrytych treści. W każdym ze słów jakie znajdują się poniżej schowało się jedno zwierzę. Łamigłówka jest zabawna i wbrew pozorom niezwykle prosta. Tak samo jak w przypadku poprzednich wyzwań, włącz stoper i sprawdź, czy zmieścisz się w czasie dwudziestu sekund z rozwiązaniem przygotowanej przez nas zagadki.

Numer 8

Rozwiązania

Numer 1 - 10 kostek
Numer 2- jeśli obrócisz obrazek do góry nogami zobaczysz psa gryzącego kość
Numer 3 - panda siedzi nad blond włosami postaci z prawej strony rysunku
Numer 4 -90
Numer 5 - kwadrat, pięciokąt, romb
Numer 6 - mężczyzna urodził się 29 lutego, więc urodziny obchodzi co 4 lata, stąd 25 świeczek
Numer 7 - zapałkę należy przesunąć do góry
Numer 8 - kot, mysz, osioł, goryl, papuga, rekin, mucha
Źródło: YouTube
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Rozwiązania
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tylko prawdziwi geniusze są w stanie znaleźć różnicę pomiędzy tymi zdjęciami!