9 Komentarz

9 niesamowitych zbiegów okoliczności

W dziwne zbiegi okoliczności niektórzy po prostu nie wierzą lub określają je jako przypadki. W tym artykule znajdziesz 9 niesamowitych historii, które mogą zmienić Twój pogląd na temat dziwnych zbiegów okoliczności. Wszystkie poniższe sytuacje zdarzyły się naprawdę. Niektóre z nich są czystym przypadkiem i nawet po skomplikowanych matematycznych wyliczeniach dochodzimy do wniosku, że nie mogłyby się wydarzyć.

1. Doskonałe podobieństwo

1. Doskonałe podobieństwo

Czy wiesz, kim był Enzo Anselmo Ferrari? Sięgnijmy do książek z historii. Ferrari był założycielem znanej sportowej marki, który urodził się 18 lutego 1898 roku, a zmarł 14 sierpnia 1988 roku. Dokładnie trzy miesiące po jego śmierci, 15 października, urodził się Mesut Ozil, słynny niemiecki piłkarz. Przyglądając się uważnie zdjęciu obu mężczyzn nasuwa się pytanie: czy Ozil jest kolejnym wcieleniem Enzo Ferrari? Wiele osób uważa, że jest to możliwe, gdyż Ferrari stworzył markę szybkich samochodów, na które piłkarz klasy Ozila może sobie pozwolić, a co więcej jest ich miłośnikiem.

1. Doskonałe podobieństwo 1

2. Przepowiednia Titanica

Powieść “Futility” napisana w 1898 roku przez Morgana Fergusona wykazuje pewne podobieństwo do tragedii Titanica z 1912 roku. Ferguson w swej książce opisuje historię zatonięcia statku o nazwie Titan, który podobnie jak Titanic zderzył się z górą lodową. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie identyczne szczegóły opisu obu statków, które miały być “niezatapialne”. Wymiary czy parametry techniczne w obu przypadkach są podobne. Autor podaje również taką samą przyczynę tragedii oraz wspomina o zbyt małej ilości łodzi ratunkowych.

2. Przepowiednia Titanica

3. Tragedia przy budowie tamy Hoovera

Podczas budowy zapory Hovera zginęło 112 osób. Pierwszą osobą, która zginęła podczas prac przygotowawczych był George Tierney, a stało się to 20 grudnia 1922 roku. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że ostatnią osobą, która zginęła był Patrick Tierney, syn George’a. Wydarzyło się to również 20 grudnia tyle, że 1935 roku.

3. Tragedia przy budowie tamy Hoovera

4. Pierwszy wypadek samochodowy

W 1892 roku inżynier John Lambert testował swój wynalazek, samochód napędzany silnikiem benzynowym. Nadzwyczajny wypadek wydarzył się na drodze, gdy po uderzeniu o drzewo kierowca stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z drugimi modelem tego samochodu. Wydaje się, że nie jest to nadzwyczajny zbieg okoliczności, lecz wówczas w stanie Ohio były to jedyne samochody jakie poruszały się po drogach.

4. Pierwszy wypadek samochodowy

5. Podobieństwo Lincoln’a i Kennedy’ego

Lincoln i Kennedy prócz pełnienia stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych, łączyło kilka ciekawych faktów. Obaj zginęli w piątek, od strzału w tył głowy, Lincoln przed świętem Dziękczynienia, a Kennedy w przeddzień Wielkanocy. Obydwaj w chwili śmierci mieli czworo dzieci oraz przyjaciela o imieniu Billy Graham. Natomiast sekretarz Lincolna miał na nazwisko John, a sekretarka Kennedyego nazywała się Lincoln. Co łączyło jeszcze tych dwóch prezydentów? Wiceprezydenci obu prezydentów mieli na nazwisko Johnson.

5. Podobieństwo Lincoln’a i Kennedy’ego

6. Grób pierwszego i ostatniego żołnierza tej samej wojny

Niektóre zbiegi okoliczności trudno wytłumaczyć. W tym przypadku grób pierwszego i ostatniego żołnierza brytyjskich wojsk, którzy polegli podczas walk w I wojnie światowej znajdują się przypadkowo obok siebie. Układ grobów nie był celowo zaplanowany.

6. Grób pierwszego i ostatniego żołnierza tej samej wojny

7. Wehikuł czasu Edgara Allana Poe

W książce pt: “Przygody Artura Gordona Pyma”, autor Edgar Allan Poe opisuje historię marynarza, który przeżywa katastrofę morską oraz zmuszony jest do zjedzenia ciała innego członka załogi, o imieniu Richard Parker. Autor książki twierdził, że historia marynarza została oparta na faktach. Rzeczywiście, taka historia zdarzyła się 46 lat po napisaniu książki. Marynarz, który uratował się z tonącego statku, aby przeżyć musiał jeść ciało innego marynarza, który nazywał się… Richard Parker. Historia ta, doprowadziła do tego, że podejrzewano Edgara Allana Poe o posiadanie maszyny czasu.

7. Wehikuł czasu Edgara Allana Poe

8. Pechowe rodzeństwo

W dniu 30 lipca 1974 roku, Lawrence Ebbin jadąc na swoim motorowerze został śmiertelnie potrącony przez taksówkę. Wypadek nie byłby wyjątkowy, gdyby nie wypadek brata Lawrenc’a rok później. Erskine Lawrence zginął 18 lipca 1975 roku, jadąc na tym samym motorowerze. Potrącił go ten sam taksówkarz, który rok wcześniej wjechał w Lawrence’a. Dodatkowym interesującym faktem jest to, iż pasażerem taksówki był ten sam pasażer.

8. Pechowe rodzeństwo

9. Książka Anthony’ego Hopkinsa

Aktor Anthony Hopkins, aby wczuć się w rolę do filmu poszukiwał książki “Dziewczyna z Pietrowki”. Niestety nigdzie nie mógł znaleźć ani jednego egzemplarza. Jadąc kiedyś metrem znalazł książkę leżącą na siedzeniu obok. Co ciekawe, aktor spotkał kiedyś autora książki Georga Feifera, który żalił się, że stracił ostatni egzemplarz swojej książki oddając ją swojemu przyjacielowi, który zgubił ją w metrze… Czyż to nie przypadek?

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na Facebooku!

9. Książka Anthony’ego Hopkinsa
101
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 osób, które myślą, że wyglądają jak gwiazdy!
Adrian Dlugosz
Adrian Dlugosz 20.06.2017, 05:13
Widziałem to rok temu....
Michał Michałecki
Michał Michałecki 20.06.2017, 05:13
Reinkarnacja Kurwa xD albo ktoś bzyknął 2 razy lub też ktoś ma wechikuł czasu xD
Sławomir Jach
Sławomir Jach 19.06.2017, 05:13
W życiu nie ma przypadków.
Dawid Krawczyk
Dawid Krawczyk 17.06.2017, 05:13
HC Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice umrą za 5 lat ! Jeśli wkleisz to do 15 komentarzy klątwa zginie Lubię to!Zobacz więcej reakcji · Odpowiedz · 1 godz.
Antonina Byczek
Antonina Byczek 17.06.2017, 05:13
Przeciez to jest moj ulubiony Mesut Ozil .
Radek Wojrach
Radek Wojrach 16.06.2017, 05:13
Wczoraj na grillu powiedziałem że dziś będę miał kaca. Budzę się dziś i rzeczywiście mam kaca! Przypadek? Nie sądzę.
Krzysztof Rajda
Krzysztof Rajda 16.06.2017, 05:13
Zawsze jeszcze mogła dopaść cię sraczka a tego pewnie byś nie przewidział
Krzysztof Rajda
Krzysztof Rajda 16.06.2017, 05:13
Zawsze jeszcze mogła dopaść cię sraczka a tego pewnie byś nie przewidział
Marcin Maślak
Marcin Maślak 14.06.2017, 05:13
Przeznaczenie się dopełniło :-)
Marcin Markiewicz
Marcin Markiewicz 14.06.2017, 05:13
Jakie super tytuły masakra