Niewiarygodne

Opublikowane 2017-08-10
0 Komentarz

5 najbardziej przerażających miejsc do życia

Wojny gangów, niestabilność polityczna i ogromne ubóstwo sprawiają, że niektóre miejsca na świecie stają się niezwykle niebezpieczne do zamieszkania. Oczywiście takich miejsc jest mnóstwo. My jednak wybraliśmy te, które w naszej opinii są najniebezpieczniejsze i oferują najtrudniejsze warunki dla zamieszkujących je ludzi. Jeśli znasz inne przykłady, podziel się nimi w komentarzu.

5. Dhaka, Bangladesz

5. Dhaka, Bangladesz

Dhaka jest stolicą Bangladeszu. Miasto to zamieszkuje około 17 milionów osób. Panuje tam ubóstwo, przeludnienie na ulicach i w środkach transportu miejskiego, wyzysk i ogromny poziom przestępczości. Z tego właśnie powodu znajduje się na wysokim miejscu na naszej liście najniebezpieczniejszych miejsc do zamieszkania. Dodatkowo, miejsce to często nawiedzają tajfuny, które sieją zniszczenie i co roku powodują śmierć wielu osób. Często ludzie aby dostać się do pracy czy szkoły muszą podróżować na dachach pociągów. Ludzie nie mają dostępu do świeżej wody, czekają w długich kolejkach, aby uzyskać jej choć trochę, gdy pojawiają się cysterny wysyłane przez władze. Jednak zapotrzebowanie jest tak duże, że wody nie wystarcza dla wszystkich. Regularnie zdarzają się tam przerwy w dostawie prądu, co nie sprzyja mieszkańcom szczególnie w trakcie upalnego lata.

Przejdź na następną stronę

5. Dhaka, Bangladesz 1

Dzieci nie mogą liczyć na beztroskie dzieciństwo. Większość jest zmuszona pracować, aby pomóc rodzinie. Zazwyczaj dzieci zbierają plastikowe butelki znad brzegu rzeki Burigana, która jest skrajnie zanieczyszczona. Pracownicy zarabiają średnio od 5 do 7 Euro tygodniowo, to tyle, ile my zostawiamy jednorazowo w kawiarni. W całym kraju około 20 milionów osób to tak zwana “pływająca populacja” czyli ludzie, którzy nie mają swojego miejsca, ani domu, dlatego stale przemieszczają się z jednego miejsca w drugie. Aby przeżyć żebrzą i śpią na ulicach. Nie ulega wątpliwości, że Bangladesz oferuje jedne z najgorszych warunków do życia na całym świecie.

4. Norylsk, Rosja

4. Norylsk, Rosja

Jeden z największych na świecie kompleksów górniczo-hutniczych znajduje się w Norylsku w Rosji. Jest to jednocześnie jedno z 10 najbardziej zanieczyszczonych miejsc. Znajduje się na Syberii, około 400 km na północ od koła podbiegunowego i jest wiodącym na świecie producentem niklu i palladu, a także jednym z największych miedzi i kobaltu. W pobliżu Norylska, aż na odległość 48 km, nie znajdziesz żadnych drzew, a inna roślinność jest bardzo uboga. Spowodowane jest to licznymi kwaśnymi opadami i zanieczyszczeniem powietrza. Przez 45 dni w roku słońce nie zachodzi, a temperatury w trakcie zimy mogą spadać do -50 stopni przy wietrze wiejącym z prędkością sięgającą 25 m/s. Śnieg jest tu czarny z zanieczyszczeń, a średnIa długość życia mieszkańców Norylska wynosi zaledwie 46 lat.

Przejdź na następną stronę

4. Norylsk, Rosja 1

3. Migingo

Maleńka wyspa na jeziorze Wiktorii jest jednym z najgęściej zaludnionych terenów na świecie. Na terenie nie większym od stadionu piłkarskiego zamieszkuje około 400 osób. Na wyspie toczy się również spór między Kenią, a Ugandą, o to go którego kraju przynależy ten skrawek lądu. Ludność zamieszkująca ten obszar trudzi się rybołówstwem, a słynne obfite połowy Okoni Nilowych z tamtejszych obszarów znane są już na całym świecie. Obszar wyspy nieustannie jest patrolowany przez uzbrojonych żołnierzy, którzy nie wahają się używać broni.

3. Migingo

2. Dharavi, Mumbai, Indie

Mieszkańcy Dharavi w Mumbaju nie mają łatwego życia. Na całym świecie miejsce to znane jest jako jeden z największych slumsów. Ten niewielki obszar zamieszkuje milion osób, które muszą radzić sobie z zanieczyszczeniem, hałasem, brakiem kanalizacji czy czystej wody. Dzieci bawiące się wśród ścieków i odpadów coraz częściej chorują na błonicę i dur brzuszny.

Przejdź na następną stronę

2. Dharavi, Mumbai, Indie

Lekarze z pobliskiego szpitala alarmują, że zdarzają się już 4000 zachorowań dziennie. Ludzie zamieszkujący to miejsce cierpią z głodu. Nie mają dachu nad głową. Władze niejednokrotnie próbowały wysiedlić tamtejszych mieszkańców, jednak to nie rozwiązuje ich problemu braku domu, pracy i pieniędzy.

1. Caracas, Wenezuela

1. Caracas, Wenezuela

Wenezuela cierpi z powodu kryzysu i sytuacji politycznej. Problem z każdym kolejnym dniem pogarsza się. Ludzie cierpią z głodu, ale równie istotnym problemem jest tam przemoc. Oficjalne dane opublikowane przez wenezuelski rząd mówią, że codziennie wzrasta ilość zabójstw. Oczywiście można się tylko domyślać, że sytuacja jest dużo gorsza, niż przedstawia ja oficjalne stanowisko. Ludność Wenezueli nie ma dostępu do podstawowych produktów spożywczych, o środkach higienicznych nie wspominając. Jeżeli w sklepach coś się pojawia, to ceny dla przeciętnych mieszkańców są astronomiczne. Niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ludzi mieszkających w Wenezueli miała się szybko poprawić.

Źródła: StarStock / YouTube - (1)

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

1. Caracas, Wenezuela 1
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 sygnałów, które oznaczają zagładę planety!