NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-08-07
1 Komentarz

5 kobiecych cech fizycznych, które mężczyźni uważają za atrakcyjne

Co tak naprawdę fascynuje mężczyzn w kobiecym wyglądzie? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć naukowcy z Australii i Hongkongu. Przeprowadzili badania na określonej grupie mężczyzn prezentując im zdjęcia 96 kobiet i prosząc o ocenę atrakcyjności. Okazało się, że istnieje pewien określony zestaw kobiecych cech fizycznych, które są niezwykle atrakcyjne dla płci przeciwnej.

Wysportowane ciało

Żaden mężczyzna nie przejdzie obojętnie obok wysportowanej i zadbanej kobiety. Zgrabna sylwetka z delikatnie zarysowanymi mięśniami jest bardziej ponętna od chudego ciała. Wysportowane ciało jest jędrne i gładkie. Opłaca się być “fit”, nie tylko po to, aby łatwiej zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej, ale aby również zachować zdrowie i dobry humor. Wiadomo, że w czasie wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, hormon szczęścia.

Przejdź na następną stronę

Skóra

Najbardziej atrakcyjna kobieta jest posiadaczką gładkiej skóry bez wyprysków, zmarszczek i przebarwień. Poza tym badania dowiodły, że mężczyźni w prawie wszystkich kulturach preferują kobiety o skórze jaśniejszej od przeciętnej. Istnieje kilka teorii, które tłumaczą ten stan. Kobiety generalnie mają jaśniejszą skórę niż mężczyźni, tak więc jasna skóra może świadczyć o kobiecości. Druga teoria mówi, że skóra ciemnieje z wiekiem, więc jasna skóra świadczy o młodości.

Uśmiech

Rola uśmiechu w budowaniu dobrego pierwszego wrażenia jest nieoceniona. Roześmiana kobieta wygląda na szczęśliwą i otwartą osobę. Wydaje się atrakcyjna, pewna siebie i szczera. Uśmiech to najlepszy makijaż na jaki dziewczyna może sobie pozwolić. Zdecydowana większość mężczyzn umówiłaby się na pierwszą randkę z uśmiechniętą kobietą.

Przejdź na następną stronę

Oczy

Jaki kolor oczu naprawdę podoba się mężczyznom? Okazuje się, że nie ma znaczenia, czy kobiece oczy są niebieskie, zielone czy brązowe. Każdy ma swoje ulubione preferencje i trudno uogólniać w tym przypadku. To, na co szczególną uwagę zwracają panowie to długie, naturalne rzęsy. Subtelny makijaż oczu i delikatnie podkręcone rzęsy zawrócą w głowie każdemu facetowi.

Włosy

Według badań prawie 90% mężczyzn uważa, że kobiety z długimi włosami są najbardziej atrakcyjne. Gęste, błyszczące i zadbane włosy są oznaką pełnej kobiecości i zdrowia. Mężczyźni, często nieświadomie, zwracają uwagę na tą cechę kobiecego wyglądu. Lśniące kobiece włosy świadczą o młodości i płodności. Tak, jak w przypadku oczu, kolor włosów ma drugorzędne znaczenie.

Źródło: Instagram/ Pixaby
Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

5
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 rzeczy, które mężczyźni kochają w kobietach!
Bożena Kandefer
Bożena Kandefer 13.08.2017, 05:13
Fascynująca to dopiero ja jestem złotka