NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-08-07
1 Komentarz

5 magicznych sztuczek, których tajemnice zostały odkryte

Pokazy magików należą zapewne do najbardziej lubianych i fascynujących przedstawień przez dzieci. Jednak to, co najmłodsi biorą za działanie nadprzyrodzonych mocy, jest sprytnym zabiegiem iluzjonistycznym. Poniżej wyjaśniamy działanie najbardziej popularnych sztuczek magicznych. Okazuje się, że większość z nich jest prostsza niż myśleliśmy.

Komórka w butelce

Komórka w butelce

To niewątpliwe jedna z bardziej efektownych sztuczek magicznych jakie widzieliśmy. Dynamo należy obecnie do najsłynniejszych iluzjonistów na świecie. W jednym z jego programów widzieliśmy jak szybkim ruchem ręki umieszcza telefon komórkowy w pustej, szklanej butelce. Jak to możliwe? Wydaje się, że miał przygotowane dwie butelki. Jedną pustą, a drugą z kolejnym telefonem w środku. Szybkim ruchem wkładał pierwszy telefon do ukrytej w koszuli kieszeni, zaś pustą butelkę podmieniał na butelkę z telefonem w środku.
Przejdź na następną stronę

Komórka w butelce 1

Tajemnicze sznurówki

Kolejna sztuczka pokazuje jak magik potrząsając butem wiąże sznurówkę w powietrzu, nie dotykając jej. W jaki sposób sznurówka wiąże się sama? Po pierwsze: należy zwrócić uwagę na to, że nogawki spodni są podejrzanie długie i zakrywają część buta. Wzdłuż uda iluzjonista miał zamontowany drucik z dwiema sznurówkami, jedną luźną, drugą związaną. W momencie potrząsania nogą błyskawicznie wciągał jedną sznurówkę, a na jej miejsce pojawiała się druga, już zawiązana.

 Tajemnicze sznurówki

Magiczna dłoń

To kolejna zaskakująca sztuczka jaką zaprezentował brytyjski magik, Dynamo. Tym razem włożył dłoń do szklanej gabloty nie rozbijając tafli i wyjął bransoletkę. Na czym polega tajemnica triku? Mężczyzna osłaniał ręką drugą dłoń w momencie “przebijania” szklanej tafli, więc nie wszystko ukazuje się naszym oczom. Według zawodowych magików tafla posiadała okrągły otwór, którego nie widać, a który umożliwiał sięgnięcie dłonią do gabloty. Uruchomiona guzikiem na podłodze, tafla przesuwała się w stronę iluzjonisty, który z łatwością mógł wyjąć bransoletkę.

Przejdź na następną stronę

Magiczna dłoń

Taniec Michaela Jacksona

Teledysk do utworu “Smooth Criminal” do dziś jest zaliczany do jednego z najlepszych produkcji wszech czasów. W trakcie układu tanecznego artysta gwałtownie pochylał się, prawie dotykał twarzą sceny, ale nie upadał. Sekret tkwił w butach. Miały one specjalnie wycięte otwory w obcasie. Wystarczyło tylko trafić obcasami w specjalne śruby wystające z podłogi. Sztuczka długo robiła ogromne wrażenie na fanach.

Przecięty mężczyzna

Iluzjonista i komediant, Andy Gross, straszył swego czasu przypadkowych przechodniów na ulicach amerykańskiego miasta. Przerażeni ludzie uciekali przed nim w popłochu, zapominając, że nikt nie posiada takich nadprzyrodzonych mocy. Cały trik polegał na odpowiednio opracowanym kostiumie i umiejętnym poruszaniu się w nim. Magik miał przygotowany specjalny strój, który zakładał na nogi, oraz obszerną koszulę, która kryła resztę ciała. Ostatnią rzeczą jaką należało zrobić,to odpowiednio wygiąć tułów.

Źródło:Pixabay/ Twitter/ Youtube-Drawblogs
Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

Taniec Michaela Jacksona
4
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Meghan Markle wydała 170 000 $ na kreacje podczas ostatniej podróży
Adam Baczewski
Adam Baczewski 11.08.2017, 05:13
Nie wytłomaczyli a reklamy pokazują