NiewiarygodneO co kamanNewsyModa

Opublikowane 2017-08-04
0 Komentarz

Czy postacie z serialu “Wikingowie” żyły naprawdę?

Kanadyjsko- irlandzki serial o walecznych Wikingach miał swoją premierę w 2013 roku. Do dziś wyemitowano cztery sezony. Fani z niecierpliwością oczekują premiery sezonu piątego, która ma się odbyć na przełomie 2017/2018 roku. Okazuje się, że wiele postaci i wydarzeń tam przedstawionych miały miejsce naprawdę. Kim w rzeczywistości byli bohaterowie “Wikingów”?

Rollo

Clive Standen, wcielający się w postać Rollo, swoją przygodę ze szklanym ekranem rozpoczął będąc członkiem grupy kaskaderskiej. Rollo, zwany też Rolfem, był pierwszym księciem Normandii w latach 911-927. Jego związki z Ragnarem są niejasne. Niektórzy historycy uznają, że łączą ich więzy pokrewieństwa. W 912 roku Rollo przyjął chrzest, ale pozostał również wierny bogom germańskim. Ożenił się z hrabiną Poppą z Bayeux, z którą zapoczątkowali dynastię książąt Normandii.
Na następnej stronie znajdziesz więcej przykładów.

Lagertha

Lagretha nosi rysy pięknej kandyjskiej aktorki Katheryn Winnick. Historyczna postać była równie waleczna, co serialowy odpowiednik. Odważna wojowniczka przez długi czas była żoną Ragnara Lothbroka. Małżonkowie jednak nie dogadywali się i doszło do rozwodu.
Rozstanie nastąpiło w przyjaznej atmosferze. W czasie wojny stanęła po stronie swojego byłego męża i wsparła go 120 statkami pełnymi uzbrojonych mężczyzn.

Bjorn

Syn Ragnara Lothbroca. W jego filmową postać wciela się Aleksander Ludwig. Bjorn Żelaznoboki już w młodości dowodził flotą ojca, napadł i łupił wiele państw, w tym Francję i Hiszpanię. Uważany jest za legendarnego króla Szwecji. Gdy jego ojciec zginął w trakcie najazdu na Anglię postanowił go pomścić. Wraz ze swoimi braćmi zaatakował również Szkocję, Walię oraz Irlandię. Po powrocie podzielili królestwo ojca między siebie.
Przejdź na następną stronę, zobacz więcej postaci z serialu.

Aslaug

W rolę pięknej Aslaug wciela się australijska aktorka Alyssa Sutherland. Aslaug to postać mityczna. “Saga o Volsungach” oraz “Saga o Ragnarze Lothbroku” wspomina o niej jako córce Zygfryda i walkirii Brunhildy. Została żoną Ragnara i urodziła mu czwórkę dzieci. Według legendy odradzała Ragnarowi wyprawę do Anglii,ale jej nie posłuchał. Wykonała dla niego koszulę, która chroniła go, gdy pojmanego Ragnara wrzucono do dołu z wężami. Dopiero po jej zdjęciu stał się śmiertelny.

Ragnar Lothbrok

Najważniejszy bohater serialu “Wikingowie” to oczywiście Ragnar Lothbrok grany przez Travisa Fimmela. Ragnar jest postacią na poły legendarną. Historycy spierają się ze sobą, co do jego realnego istnienia. Zgodnie z legendą miał być synem króla Danii, Gudfreda. Zasłynął wyprawami na Szkocję, Anglię, Francję i Irlandię, prawdopodobnie złupił nawet Paryż. Zginał w Brytanii około 865 roku wrzucony do dołu pełnego jadowitych węży na rozkaz króla Elli z Nortumb.
Źródło: Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami