NiewiarygodneO co kamanNewsy

Opublikowane 2017-08-04
0 Komentarz

7 tajemnych miejsc, o których nie miełeś pojęcia

Wierzymy, że wiemy wszystko o najsłynniejszych miejscach i zabytkach na świecie. Niektóre charakterystyczne budynki i pomniki, które jesteśmy w stanie rozpoznać, dzięki filmom czy zdjęciom, kryją w sobie tajemnice. Postanowiliśmy przybliżyć ciekawostki kilku najbardziej znanych i rozpoznawalnych miejsc na świecie. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj je wszystkie.

Mount Rushmore

Wyrzeźbione w skale twarze czterech najwybitniejszych prezydentów Ameryki, kryją w sobie pewną tajemnicę. Pomnik wykuwany był przez 14 lat przez rzeźbiarza Gutzona Borgluma. Jego projekt objął tajemniczą jaskinię wykutą w skale za głową Abrahama Lincolna. Jaskinia ma długość jedynie 21 metrów i wyłożona jest porcelanowymi płytami, na których wyryte są najistotniejsze dokumenty z historii Stanów Zjednoczonych.
Przejdź dalej i zobacz, gdzie jeszcze kryją się tajemnice.

Pochodnia Statuy Wolności

Statua Wolności jest symbolem wolność i monumentem charakterystycznym nie tylko dla Nowego Jorku, lecz całej Ameryki. To właśnie statua, początkiem XX wieku była pierwszym znakiem dla imigrantów, że dopływają do nowego lepszego świata. Mało kto wie, że 30 lipca 1916 roku w Zatoce Nowojorskiej, na wyspie Black Tom, eksplodowała zgromadzona tam amunicja. Wybuch był tak potężny, że wywołał trzęsienie Ziemi o sile 5,5 w skali Richtera. Wówczas został uszkodzony monument statuy, a wystrzelone odłamki pocięły poszycie jej posągu.

Empire State Building

Budynek ten, podobnie jak Statua Wolności, jest znakiem rozpoznawczym Nowego Jorku. Ma on wysokość 381 metrów, a wraz z iglicą jego wysokość wzrasta do 443 metrów. Empire State Building składa się z 103 pięter, z których ostatnie jest wyjątkowe. Na 102 piętrze, zaraz pod iglicą, znajduje się ukryty taras widokowy, z którego mogą skorzystać tylko najodważniejsi turyści.
Na następnej stornie znajdziesz więcej tajemniczych zdjęć.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest jedną z najbardziej charakterystycznych struktur na świecie. Czy wiesz, że na jej szczycie znajduje się mały apartament? Zaprojektował i mieszkał w nim sam Gustave Eiffel. Mieszkanie było bardzo małe, lecz przytulnie urządzone. Gdy możni mieszkańcy Paryża dowiedzieli się o apartamencie, chcieli je wynająć chociażby na jedną noc. Wszystkie propozycje Eiffel odrzucał, pozostawiając mieszkanie oazą spokoju. Obecnie mieszkanie można obejrzeć w formie wystawy, gdyż zachowano w nim pierwotny wystrój wnętrza.

Times Square

Times Square jest jednym z najbardziej zatłoczonych i fotografowanych miejsc na świecie. Plac ten najbardziej znany jest z licznych świetlnych bilbordów reklamowych. Jednak niewiele osób wie, że budynek na którym wiszą reklamy, One Times Square, jest pusty. Budynek od lat 80-tych jest nie wykorzystywany, prócz 3 dolnych kondygnacji przeznaczonych na handel. Przychód z reklam zamieszczonych na fasadzie budynku jest tak wysoki, że pozwala na utrzymanie go niezamieszkałym. Oprócz tego, w podłodze budynku znajduje się kula, która wypuszczana w sylwestra i symbolizuje początek nowego roku.
Przejdź na następną stronę po więcej tajemnic.

Terminal TWA na lotnisku JFK w Nowym Jorku

Ten międzynarodowy port lotniczy, położony na południowy wschód od Nowego Jorku, skrywa w sobie tajemniczy terminal. Terminal zbudowany w latach 70-tych na potrzeby linii lotniczej TWA posiada niezwykły futurystyczny wygląd zewnętrzny. Wnętrze terminala urządzone prezentuje elegancję, która wyznaczała jakość podróży w tamtych czasach. W 2001 roku linia TWA upadła i terminal został sprzedany liniom American Airlines. Obecnie budynek został odnowiony. Przywrócono mu dawną świetność i oddano do użytku publicznego

Stacja pod Grand Central w Nowym Jorku

Setki tysięcy pasażerów przechodzących przez Grand Central, centralny punkt transportu w Nowym Jorku, nie zdaje sobie sprawy, co znajduje się poniżej jego poziomu. Pod peronami znajduje się ukryta stacja kolejowa, z której korzystał prezydent Franklin Delano Roosevelt podczas wizyt w Nowym Jorku. Na nieczynnym peronie, na “Torze 61“ nadal stoi pancerny pociąg, którym niegdyś przemieszczał się prezydent.
Źródło: Twitter

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nas na Facebooku!

1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 ciekawostek o gumie do żucia Bubbaloo!