NiewiarygodneO co kamanModa

Opublikowane 2017-08-03
0 Komentarz

5 rzeczy, które możesz zrobić ze starymi jeansami

Jeans to niezwykle wytrzymała i odporna na zużycie tkanina. Jeansowe spodnie mogą być noszone latami. Co jednak zrobić jeśli ich najlepszy czas już minął, albo nasz ulubiony krój już dawno wyszedł z mody? Z pomocą mogą nam przyjść alternatywne rozwiązania. Nie wyrzucaj starej pary spodni, tylko sprawdź: jak w efektowny sposób można je wykorzystać.

Kopertówka

Kopertówka

Stare, jeansowe spodnie idealnie nadadzą się do przygotowania małej, wieczorowej torebki. Aby zaprojektować jeansową kopertówkę przydadzą Ci się dwa rodzaje tkanin, najlepiej w jasnym i ciemnym kolorze. Będziesz również potrzebowała minimalnych umiejętności posługiwania się maszyną do szycia, ale wierz nam, to nic trudnego. Jeśli nie posiadasz maszyny do szycia możesz uszyć torebkę ręcznie.

Przejdź na następną stronę

Duża torba

Stworzenie dużej torebki z uchwytami będzie wymagało przygotowania projektu oraz zgromadzenia, poza starymi jeansami, kilku rodzajów tkanin. Szkicując projekt torebki możesz puścić wodze fantazji, pomieszaj kolory i tkaniny. Do wykończenia torby możesz użyć koronek albo aplikacji z kwiatowymi ornamentami. Znajdziesz wszystko w pobliskiej pasmanterii.

Zabawki- żółwiki

Kolejnym sposobem na wykorzystanie starych jeansów może być przygotowanie szmacianych zabawek dla dziecka. Poza tkaniną, przyda ci się jeszcze wata do wypchania żółwików i koronkowe aplikacje do ozdoby. Przygotowanie szmacianek jest bardzo proste. Z kieszeni zrób skorupę żółwia, zaś pozostałe elementy, takie jak głowa czy nóżki, uszyj z nogawki. Wypełnij szmaciankę watą i przyszyj na wierzchu aplikacje.

Przejdź na następną stronę

Poduszki

Fajnym pomysłem na wykorzystanie starych jeansów jest przygotowanie zabawnych poszewek na poduszki. Również w tym przypadku możesz puścić wodze fantazji i pomysłowo wykorzystać tkaniny. Poza doskonałą zabawą zapewnisz sobie nietypowy wygląd salonu. Z uszyciem poszewek na poduszki poradzi sobie nawet amator, więc nie martw się, jeśli nie próbowałaś wcześniej szyć na maszynie.

Top

Jeżeli masz ulubioną parę starych jeansów, z którą nie chcesz się rozstać, spróbuj przerobić je na elegancki top. Odetnij nogawki i połóż koło siebie. Wykorzystaj jedną ze swoich koszulek, aby odrysować kształt. Wytnij, następnie zszyj ze sobą fragmenty jeansu. Dół topu wykończ dodając koronkowe aplikacje. W przygotowaniu topu przyda Ci się pomoc krawiecka.

Źródła: Instagram / Youtube: Suellen Redesign / Pixabay

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Duża torba
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Tajemnice “Coco”, które Pixar ukrył przed widzami