Gwiazdy

Opublikowane 2017-08-03
0 Komentarz

7 aktorów, którzy nie potrzebują kaskaderów na planie filmowym

Producenci dochodowych filmów przygodowych lubią bawić się emocjami widzów i często fabuła superprodukcji usiana jest niebezpiecznymi zwrotami akcji. Aktorzy sami przyznają, że praca na planie filmów akcji bywa grożącym śmiercią zajęciem, ale mimo tego istnieje grupa hollywoodzkich śmiałków, którzy znani są z tego, że nie korzystają z usług dublerów i sami występują w trudnych i wymagających odwagi scenach.

Jackie Chan

Jackie Chan należy do tej grupy aktorów, którzy nigdy nie korzystali z pomocy kaskaderów. Chociaż nie od dziś wiadomo, że gwiazdor złamał sobie więcej kości na planie filmowym niż wszyscy aktorzy razem wzięci. Chan gra w scenach, które nie tylko wymagają doskonałych umiejętności kaskaderskich i opanowania, ale również niebywałej odwagi.

Przejdź na następną stronę

Jackie Chan 1

Matt Damon

Matt Damon, obecnie gwiazda filmowa światowego formatu, znany między innymi z filmów o przygodach Jasona Bourne’a takich jak np.:“Tożsamość Bourne’a” czy “Krucjata Bourne’a”, również nie unika występowania w scenach usianych niebezpieczeństwami. Aktor na planie filmowym skakał z mostu, rozbijał samochody, nurkował bez maski tlenowej i brał udział w scenach walki.

 Matt Damon

Keanu Reeves

Keanu Reeves również słynie z tego, że nie korzysta z usług kaskaderów. Przełomem w jego aktorskiej karierze okazała się rola policjanta, Jacka Travena, który usiłuje przeszkodzić zamachowcowi w detonacji bomby, podłożonej pod rozpędzony autobus, w filmie “Speed. Niebezpieczna prędkość”. Aktor brał udział w licznych niebezpiecznych scenach na planie. W trylogii “Matrix” Reeves również nie potrzebował dublera i sam uczestniczył w scenach walki.

Przejdź na następną stronę

Keanu Reeves

Tom Cruise

W Hollywood nie ma zbyt wielu aktorów światowego formatu, którzy decydują się samodzielnie wystąpić w niebezpiecznych scenach, narażając swoje zdrowie. Jednak nie można tego powiedzieć o Tomie Cruise. Aktor zawsze występuje w scenach kaskaderskich nie korzystając z pomocy dublera. Sam twierdzi, że ryzykowne sekwencje bardziej go ekscytują niż przerażają.

Tom Cruise

Jason Statham

Jason Statham, zanim rozpoczął karierę aktorską, zawodowo zajmował się sportem. Reprezentował nawet Wielką Brytanię na Mistrzostwach Świata w 1992 roku w skokach do wody. Poza sportami wodnymi Statham trenował piłkę nożną, gimnastykę i sztuki walki. Te ostatnie umiejętności chętnie wykorzystuje na planie filmowym. Dzięki swoim zdolnościom jest niekwestionowaną gwiazdą filmów akcji. Oczywiście aktor nie korzysta z pomocy dublerów.

Przejdź na następną stronę

Jason Statham

Arnold Schwarzenegger

Aktor dosyć długo zmuszony był odgrywać samodzielnie wszystkie niebezpieczne sceny kaskaderskie, ponieważ trudno było znaleźć odpowiednio zbudowanych dublerów. Na szczęście Schwarzenegger dzięki swojej doskonałej kondycji fizycznej wykonywał niebezpieczne sekwencje bez wahania i strachu. Na planie filmowym zdarzało mu się spadać z 120-metrowej wieży czy skakać z lecącego samolotu.

Arnold Schwarzenegger

Daniel Craig

Daniel Craig również należy do grona aktorów, którzy za nic sobie mają niebezpieczeństwa i niechętnie korzystają z pomocy dublerów na planie filmowym. Wcielanie się w Jamesa Bonda na pewno do najłatwiejszych zadań nie należy. Aktor przypłacił to licznymi ranami na ciele i złamanym ramieniem. Musiał również przezwyciężyć lęk wysokości i strach przed zawrotnymi prędkościami.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub i udostępnij go na Facebooku!
Zobacz również nasz Instagram, Tik Tok oraz kanał na Youtubie, jeśli chcesz zobaczyć więcej interesujących treści.

Źródła:Starstock / Giphy / Youtube

Daniel Craig
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 osób, które myślą, że wyglądają jak gwiazdy!