O co kamanPoradyRodzinaTesty

Opublikowane 2017-08-02
1 Komentarz

5 skutecznych sztuczek psychologicznych

Czy tego chcemy, czy nie, często ulegamy manipulacji. U jej podłoża leżą proste mechanizmy psychologiczne. Zastanawialiście się może w jaki sposób możecie wpływać na inne osoby? Czasem drobne gesty mogą poprawić naszą komunikację lub pozwolą wpłynąć na konkretną sytuację. Poniżej znajduje się zestaw przydatnych porad w jaki sposób można wykorzystać sztuczki psychologiczne.

Ziewanie

Ziewanie

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w mało komfortowej sytuacji, kiedy miałeś wrażenie, że ktoś Cię obserwuje. Chociaż czasem może to być zwykły zbieg okoliczności, możesz w prosty sposób sprawdzić, czy ktoś poświęca Ci więcej uwagi niż powinien. Co należy zrobić? Zacznij ziewać. A potem spójrz na osobę, która Cię rzekomo obserwuje. Jeśli też zaczęła ziewać, masz rozwiązanie zagadki- jesteś obserwowany. Odpowiada za to specyficzny ośrodek w mózgu, który każe nam zacząć ziewać, kiedy widzimy osobę która już to robi.
Na następnej stronie znajdziesz więcej sztuczek.

Ziewanie 1

Przejście przez tłum

Jest to jedna ze sztuczek psychologicznych, która pozwoli Ci zmanipulować większą liczbę osób. Wyobraź sobie, że znajdujesz się w zatłoczonym, nocnym klubie i chcesz przecisnąć się przez tłum na drugi koniec sali. Jedyne co musisz zrobić to patrzeć prosto w kierunku którym idziesz, a ludzie sami zaczną Ci schodzić z drogi. Ten prosty zabieg bazuje na tym, że mamy tendencję do patrzenia ludziom w oczy i oceniania, dokąd pójdą, a sami wybieramy taką drogę, aby nie wpadać na siebie nawzajem.
UWAGA: Sztuczka ta nie działa, jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne.

Przejście przez tłum

Efekt smakosza

Wyobraź sobie taką sytuację, że jesteś obecny w trakcie kłótni dwojga ludzi. Sytuacja się zaostrza. Co w tym momencie powinieneś zrobić? Wyjmij paczkę ciasteczek albo gumę do żucia i zacznij jeść, a para automatycznie przestanie się kłócić. Brzmi głupio? Otóż nie. Nasz mózg jest przyzwyczajony do jedzenia w chwilach, gdy nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Jeśli więc zaczniesz jeść mózg odbierze sygnał, że znajdujesz się w komfortowej sytuacji. Twój spokój udzieli się innym.
Przejdź na następną stronę po więcej sztuczek.

Efekt smakosza

Spokój

Nie każdy ma ten luksus, aby pochwalić się spokojnym środowiskiem pracy. Stres i sytuacje pełne napięcia mogą być nieprzyjemne. Jak poradzić sobie z mało sympatyczną osobą, która ciągle inicjuje konflikty? Jednym z najlepszych trików, aby uspokoić osobę, która jest na Ciebie zła jest zachowanie milczenia i spokoju. Dana osoba początkowo może być jeszcze bardziej zła, ale po chwili zacznie się wstydzić swojego zachowania.

Spokój

Kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy jest niezwykle potężnym i skutecznym narzędziem do komunikacji niewerbalnej z innymi ludźmi. Jeśli na kogoś patrzysz w trakcie rozmowy, Twój rozmówca poczuje się ważny, zauważony i zadowolony, że się nim interesujesz. Spojrzenie na kogoś jest zaproszeniem do interakcji, a jeśli dana osoba odpowie kontaktem wzrokowym, zostanie to odebrane jako zgoda na tę interakcję.
Źródło: StarStock

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nas na Facebooku!

Kontakt wzrokowy
25
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 trików, które mogą uratować życie!
Mateusz Dudek
Mateusz Dudek 12.08.2017, 05:13
wszystkie znam i korzystam codziennie