NiewiarygodneO co kaman

Opublikowane 2017-07-26
0 Komentarz

Jakie są sygnały świadczące o Twojej inteligencji?

Ludzie mający niewielką wiedzę mają tendencję do myślenia, że są niezwykle mądrzy i przeceniają swoją wiedzę. Dokładnie odwrotnie sądzą Ci, których wiedza jest rozległa. Sądzą tak dlatego, że skoro wiedza przychodzi im z taką łatwością, musi być bardzo prosta do pozyskania i każdy może z niej korzystać.Osoby takie często nie doceniają się i mają zaniżone poczucie własnej wartości. Zjawisko to w psychologii zostało nazwane efektem Krugera-Dunninga. Jeżeli chcesz przekonać się, czy jesteś osobą inteligentną, poznaj kilka sygnałów, które Ci w tym pomogą.

Czy wysoki wzrost jest związany z inteligencją?

Niegdyś uważano, że im dana osoba jest wyższa, tym jest również inteligentniejsza. Oczywiście mit ten już dawno został obalony. Wzrost nie ma nic wspólnego z inteligencją, jednak jak wskazują badania, osoby wyższe szybciej zaczynają pracować i zarabiają więcej niż Ci, którzy są niżsi. W dalszej części artykułu znajdziesz sygnały, świadczące o wysokiej inteligencji.

Przejdź na następną stronę

Czy wysoki wzrost jest związany z inteligencją? 1

Czy leworęczne osoby są bardziej inteligentne?

Jeszcze niedawno uważano, że leworęczność jest wybrykiem natury i należy z nią walczyć. W szkołach i przedszkolach na siłę uczono leworęczne dzieci posługiwania się prawą ręką. Dziś naukowcy już wiedzą, że osoby leworęczne nie mają się czego wstydzić, a wręcz mogą czuć się dumne. Jak wskazują obserwacje, osoby leworęczne szybciej się uczą i znacznie łatwiej im się skupić, w porównaniu z osobami praworęcznymi.

Czy leworęczne osoby są bardziej inteligentne?

Czytanie a inteligencja

W 2012 roku w Wielkiej Brytanii zostało przeprowadzone badanie naukowe z udziałem 2000 par bliźniąt. Celem badania było sprawdzenie, które z rodzeństwa wykazuje się większą inteligencją. Wyniki zaskoczyły naukowców. Wykazały, że to z rodzeństwa, które szybciej zaczęło czytać, uzyskiwało lepsze wyniki w trakcie nauki. Autorzy badań wysnuli więc wnioski, że wczesne czytanie zwiększa werbalne i niewerbalne umiejętności danej osoby.

Przejdź na następną stronę

Czytanie a inteligencja

Zamartwianie się, a inteligencja. Czy istnieje związek?

Coraz więcej badań naukowych sugeruje, że osoby inteligentne częściej martwią się i rozmyślają o przyszłości. Jedno z badań przeprowadzone na grupie 126 studentów potwierdziło tę tezę. Jak wykazały wyniki, te z osób które miały tendencję do martwienia się o przyszłość uzyskiwały jednocześnie lepsze wyniki w nauce i testach na inteligencję.

Zamartwianie się, a inteligencja. Czy istnieje związek?

Czy osoby inteligentne robią bałagan?

Jeśli Twoja mama całe życie krzyczała na Ciebie, że robisz bałagan, powiedz jej, że to domena osób inteligentnych. Jak wskazują wyniki badań naukowych, osoby które mają bałagan na biurku i w swoim otoczeniu, są bardziej kreatywne i szybciej rozwiązują problemy niż Ci, którzy pracują w sterylnym porządku. Tak więc bałaganiarstwo może być oznaką inteligencji!

Przejdź na następną stronę

Czy osoby inteligentne robią bałagan?

Ciekawość a inteligencja

Znane powiedzenie mówi, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Prawda jest jednak taka, że ciekawość to raczej droga do mądrości życiowej i inteligencji. Co w końcu skłaniłałoby Cię do zdobywania wiedzy, jeśli nie byłaby to ciekawość? Wrodzona ciekawość świata skłania Cię do szukania odpowiedzi na pytania, które Cię intrygują. W ten sposób zwiększasz swoją wiedzę i stajesz się coraz bardziej inteligentny.

Ciekawość a inteligencja

Masz kota? jesteś inteligentny

To jakiego pupila masz w domu może dużo powiedzieć o Twojej osobowości. Jeżeli Jesteś zwolennikiem psów, można powiedzieć, że jesteś towarzyski i otwarty. Posiadacze kotów łatwiej się koncentrują, szybciej pracują i łatwiej przyswajają wiedzę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc posiadanie obu zwierząt i połączenie wszystkich tych cech razem.

Masz kota? jesteś inteligentny

Inteligentne osoby mają mniej znajomych

Człowiek z natury jest zwierzęciem stadnym, a więc otacza się rodziną i przyjaciółmi. Mało kto lubi być sam, choć i takie przypadki się zdarzają. Jak wskazują jednak badania naukowe, osoby z wyższym ilorazem inteligencji mają mniej znajomych niż pozostali. Nie wynika to z tego, że są zamknięci w sobie czy izolują się od społeczeństwa, a starannie dobierają grupę przyjaciół i to właśnie w ich towarzystwie najchętniej spędzają czas. Stronią od dużych skupisk nieznanych sobie osób i nie starają się za wszelką cenę poznać nowych znajomych. Wybierają swoich sprawdzonych towarzyszy, z którymi najlepiej się dogadują.
Źródła: Giphy / Starstock

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Inteligentne osoby mają mniej znajomych
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Tylko ludzie ze współczynnikiem IQ powyżej 150 mogą zauważyć różnicę na tych fotografiach!