NiewiarygodneO co kamanGwiazdy

Opublikowane 2017-07-26
0 Komentarz

14 aktorów, którzy są do siebie niezwykle podobni, mimo braku pokrewieństwa

Prawie każdy z nas słyszał o klonowaniu, które potocznie jest rozumiane jako stworzenie idealnej kopii oryginału. Naukowcy są obecnie w stanie sklonować skomplikowane, wielokomórkowe zwierzęta, a stąd już niedaleko do klonowania człowieka. Istnieją pewne teorie spiskowe jakoby w Hollywood realizowano tajny program klonowania znanych aktorów i aktorek. Wystarczy spojrzeć na niezwykłe podobieństwo między nimi.

Jeffrey Dean Morgan i Javier Bardem

Jeffrey Dean Morgan i Javier Bardem

Javier Bardem karierę aktorską rozpoczynał w Hiszpanii, po czym przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Za rolę w filmie “To nie jest kraj dla starych ludzi” otrzymał Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Fani na całym świecie zwracają uwagę na niezwykłe podobieństwo Bardena do amerykańskiego aktora Jeffreya Dean Morgana. Morgan uważany jest za sobowtóra Bardena.

Przejdź na następną stronę i zobacz kolejnych aktorów.

Jeffrey Dean Morgan i Javier Bardem 1

Daniel Radcliffe i Elijah Wood

Daniel Radcliffe zasłynął dzięki roli tytułowego bohatera w sadze o przygodach Harry’ego Pottera. Publiczność była zszokowana jego procesem dorastania na planie filmowym ponieważ zauważono jego niezwykłe podobieństwo do innego aktora, Elijaha Wooda. Ciekawostką może być fakt, że jako dziecko, Elijah Wood debiutował w filmie “Powrót do przyszłości II” Roberta Zemeckisa.

Daniel Radcliffe i Elijah Wood

Natalie Portman i Keira Knightley

Podobieństwo między dwiema aktorkami jest uderzające. Kariera Natalie Portman nabrała rozpędu już od debiutu w “Leonie zawodowcu” Luca Besson. Keira Knightley, angielska aktorka, dała się poznać szerokiej publiczności jako Elizabeth Swann w sadze: “Piraci z Karaibów”. Obie aktorki spokojnie mogłyby się zamienić rolami na planie filmowym. Co ciekawe, obie aktorki brały udział w produkcji: "Gwiezdne Wojny: Mroczne widmo", gdzie Keira wcielała się w postać Sabé, najważniejszej dwórki królowej Amidali. Ze względu na podobieństwo obu postaci, Sabé w pewnym momencie zastąpiła królową, dla zapewnienia jej bezpieczeństwa.

Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych przykładów.

Natalie Portman i Keira Knightley

Heath Ledger i Joseph Gordon-Levitt

Joseph Gordon-Levitt znany jest z roli Johna Blake’a w filmie “Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana. Cztery lata wcześniej, w roku 2008, Christopher Nolan nakręcił “Mrocznego Rycerza”, gdzie w roli Jokera obsadził Heath Ledgera. Aktor zmarł tragicznie po realizacji filmu. Gordon-Levitt wydaje się być idealną kopią australijskiego aktora.

Heath Ledger i Joseph Gordon-Levitt

Amber Heard i Scarlett Johansson

Amber Heard, młoda aktorka i modelka, znana z roli Ulli w filmie “Dziewczyna z portretu”, szybko pnie się po szczeblach kariery, być może niedługo dogoni samą Scarlett Johansson. Zwłaszcza, że niektórzy zauważyli niezwykłe podobieństwo między obiema paniami. Póki co, Scarlett Johansson należy do grona najlepiej opłacanych i najpopularniejszych hollywoodzkich aktorek.

Na następnej stronie znajdziesz więcej ciekawych przykładów.

Amber Heard i Scarlett Johansson

Brad Pitt i Robert Redford

Robert Redford przez lata był uważany za najbardziej seksownego hollywoodzkiego aktora. Światową sławę przyniosła mu rola rewolwerowca w filmie “Butch Cassidy i Sundance Kid” George’a Roya Hilla. Wydaje się, że wraz z wiekiem, młodszy od Redforda, Brad Pitt coraz bardziej upodabnia się do utalentowanego aktora. Brad Pitt charyzmą i urodą dorównuje pierwowzorowi.

Brad Pitt i Robert Redford

Jeff Bridges i Kurt Russell

Obaj aktorzy należą do światowej czołówki najpopularniejszych aktorów. Jeff Bridges gra w filmach od dziecka, ale najbardziej rozpoznawalny stał się dzięki roli Jeffrey’a Lebowskiego w filmie “Big lebowski” braci Coen. Kurt Russell zasłynął w latach 80-tych jako gwiazda kina akcji. Niezwykłe podobieństwo między dwoma aktorami zaczęło być widoczne dopiero, gdy obaj osiągnęli dojrzały wiek.
Źródło: StarStock

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

 Jeff Bridges i Kurt Russell
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Aktorzy, którzy długo przygotowywali się do swych ról