0 Komentarz

8 alternatywnych sposobów zastosowania czosnku

Hipokrates, słynny grecki lekarz i ojciec współczesnej medycyny zwykł mawiać “Niech żywność będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo Twoją żywnością”. Do leczenia wykorzystywał między innymi czosnek, a obecnie wiele z jego teorii znalazło potwierdzenie. Dziś chcemy Ci pokazać kilka ciekawych, a zarazem użytecznych sposobów na wykorzystanie tego warzywa.

Naprawa pękniętej szyby

Naprawa pękniętej szyby

Pierwsze zastosowanie nie dotyczy ani medycyny ani dbania o nasze ciało. Jeżeli zauważysz drobne pęknięcie szyby lub innego szklanego przedmiotu, czosnek może go naprawić. Potrzyj pęknięcie ząbkiem czosnku, aż do uzyskania soku. Czosnek zadziała jak klej i szybko pomoże “zlepić” pęknięcie. Zastosowanie to wydaje się być kontrowersyjne, ale zapewniamy, że działa. Czosnek oczywiście nie sprawi, że pęknięcie cudownie zniknie, ale utrzyma szkło w miejscu i nie pozwoli mu się rozsypać.

Po więcej zastosowań czosnku przejdź na następną stronę

Naprawa pękniętej szyby 1

Pryszcze i zaskórniki

Czosnek zawiera allicynę, która ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Substancja ta doskonale radzi sobie z trądzikiem. Wystarczy wziąć ząbek czosnku, rozgnieść go w moździerzu bądź posiekać w drobną kostkę, a powstałą pastę nanieść na miejsca dotknięte trądzikiem. Po 5 minutach spłucz skórę zimną wodą i gotowe. Po pierwszym zastosowaniu zauważysz, że zaczerwienienie i obrzęk wyraźnie się zmniejszyły. Czosnek pomaga również zapobiegać powstawaniu blizn potrądzikowych.

Pryszcze i zaskórniki

Czosnek pod poduszką

Ta stara metoda była wykorzystywana przez nasze babcie w celu poprawy jakości snu i leczenia problemów z bezsennością. Związki siarkowe zawarte w soku z czosnku i jego zapach działają uspokajająco, co samo w sobie poprawia jakość snu. W starożytności uważano, że czosnek może chronić przed wpływem złych duchów
W rzeczywistości, za uczucie spokoju odpowiada duża zawartość cynku w czosnku. Dziś wiemy, że jest to bardzo skuteczne, a jednocześnie naturalne lekarstwo na bezsenność.

Po więcej zastosowań czosnku przejdź na następną stronę

Czosnek pod poduszką

Wzmacnia włosy

Czosnek to również doskonały sposób na pobudzenie wzrostu włosów. Pomaga wzmocnić krążenie w skórze głowy, wzmacnia mieszki włosowe i eliminuje toksyny ze skóry głowy. Poprawia również strukturę włosów i stymuluje produkcję keratyny. Siarka zawarta w czosnku pomaga także leczyć łupież. Najprostszym sposobem zastosowania czosnku jest dodanie roztartego w moździerzu ząbka czosnku do Twojego szamponu lub odżywki. Nie należy jednak stosować tej metody częściej niż 2 do 3 razy w miesiącu. W przeciwnym razie można doprowadzić do przesuszenia skóry głowy. Jeżeli chcesz usunąć intensywny zapach czosnku, umyj włosy szamponem z dodatkiem miodu.

Wzmacnia włosy

Leczenie infekcji grzybiczych

Przeciwgrzybicze właściwości czosnku mogą być wykorzystane do leczenia zakażeń skóry. Wystarczy rozetrzeć ząbek czosnku w moździerzu, nałożyć go na skórę dotkniętą grzybicą i przyłożyć na nią gazę. Kompres pozostaw na skórze na całą noc. Rano wystarczy umyć stopy letnią wodą i gotowe. Powtarzaj proces przez kilka dni, a szybko zauważysz poprawę stanu skóry.

Po więcej zastosowań czosnku przejdź na następną stronę

Leczenie infekcji grzybiczych

Infekcje ucha

Przeciwbakteryjne właściwości czosnku pomogą Ci szybko rozprawić się z infekcją ucha. Czosnek zabija bakterie odpowiadające za powstawanie stanu zapalnego, dzięki czemu ból szybko znika. Najlepiej posiekać czosnek i pozostawić go na kilka minut aby wypuścił sok, a następnie niewielką ilość zmieszać z olejkiem lub oliwką dla dzieci i zakropić do ucha.

Infekcje ucha

Pozbądź się szkodników z ogródka

Aby pozbyć się mszyc czy innych szkodników z ogrodu również możesz użyć czosnku. Wystarczy kilka ząbków czosnku zalać szarym mydłem w płynie. Po kilku godzinach przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i dopełnij wodą. Spryskaj rośliny zaatakowane przez szkodniki i gotowe. Jest to zdecydowanie zdrowszy sposób, niż stosowanie chemicznych środków ochrony roślin.

Pozbądź się szkodników z ogródka

Łowienie ryb z czosnkiem

Co ciekawe, wielu ludzi uważa, że zapach czosnku idealnie przyciąga ryby. Z tego też powodu rybacy często stosują go jako przynętę. Jedni kroją ząbki i wrzucają je do wody, inni zakładają czosnek na haczyk. Równie skuteczne jest masło czosnkowe, które także jest wykorzystywane przez rybaków.
Źródło: StarStock

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Łowienie ryb z czosnkiem
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Żywność z Chin, której lepiej nie próbować…