1 Komentarz

11 popularnych zdjęć, które okazały się być wierutnym kłamstwem!

Rozwój fotografii pozwolił nam uchwycić różne chwile z naszego życia i cieszyć się nimi nawet wtedy, kiedy już minęły. Po prawdzie, jest to jedno z najwspanialszych odkryć ludzkości. Uczucie jakie towarzyszy oglądaniu zdjęcia nie da się opisać słowami. No cóż, na świecie pojawiło się wiele różnych zdjęć, w które uwierzyłeś, ale zostały przetworzone aby Cię oszukać. Oto jedenaście największych kłamstw w historii.

John Lennon i Che Guevara

John Lennon i Che Guevara

Jeśli powiemy, że John Lennon to jeden z najbardziej znanych wokalistów w historii to na pewno się nie pomylimy. Niezależnie od tego, czy komponował solo czy z zespołem The Beatles, za jego głosem szły tłumy. Zdjęcie, które możesz zobaczyć poniżej pokazuje go grającego w duecie ze słynnym kubańskim rewolucjonistą, Che Guevarą. Zdjęcie jest jednak nieprawdziwe. To w rzeczywistości montaż, w którym głowa Che została nałożona na twarz gitarzysty Wayne’a Gabriela.
Chcesz zobaczyć więcej fałszywych zdjęć, które uznałeś kiedyś za prawdziwe?
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

John Lennon i Che Guevara 1

Prezydent Kennedy i Marilyn Monroe

Moment, w którym Marilyn życzyła prezydentowi Kennedy’emu wszystkiego najlepszego był jednym z najbardziej zapamiętanych przez wszystkich Amerykanów. Mówi się, że mieli ze sobą romans przez długie lata. Pomimo plotek, nigdy nie zostali przyłapani na gorącym uczynku. Zdjęcie po lewej stronie pokazuje jak się przytulają w innym pomieszczeniu, jednak był to montaż dokonany przez Alison Jackson. Przyznała się, że użyła dublerów do upozorowania sceny.

Prezydent Kennedy i Marilyn Monroe

Latające kobiety z zakładu zamkniętego

Zdjęcie po lewej stronie wstrząsnęło całym światem. Można było na nim zobaczyć kilku lewitujących pacjentów w zakładzie psychiatrycznym w Moskwie w roku 1952. Po zobaczeniu takiego zdjęcia można by pomyśleć, że kobiety na nim stały się ofiarą opętania albo mają zdolności paranormalne. Jednak okazuje się, że to wszystko scena ustawiona przez Pinę Bausch, która wykorzystała kilka rosyjskich tancerek z firmy Blaubart do wykonania zdjęcia. Na całe szczęście, wyszło na jaw, że zdjęcie nie jest prawdziwe.
Więcej takich zdjęć czeka na Ciebie na następnej stronie

Latające kobiety z zakładu zamkniętego

JF Kennedy z córką

Przez długie lata zastanawialiśmy się co naprawdę się stało na zdjęciu poniżej, na którym widać Kennedy’ego i jego córkę. On miał na twarzy karykaturę siebie samego a jego córka miała kartonową maskę, która doskonale odzwierciedlała twarz jej ojca. Nie daj się oszukać! W tamtym czasie maski nie były tak doskonałe! Prawdziwe zdjęcie znajduje się po prawej stronie.

JF Kennedy z córką

Piramidy w śniegu

Poniższe zdjęcie rozeszło się po sieci jak szarańcza w 2015 roku. Pokazywało Wielką Piramidę w Gizie pokrytą warstwą białego puchu. Śniego to rzadkie zjawisko w Egipcie, nie sądzisz? Oczywiście wszystko było zmontowane. Zdjęcie po lewej stronie to słynny park rozrywki w Tokyo. W dodatku, zdjęcie po prawej zostało odpowiednio podretuszowane aby piasek na zdjęciach nabrał podobnego białego tonu co śnieg.
Jeżeli chcesz więcej, nie przegap następnej strony

Piramidy w śniegu

Brazylijska pełnia

Jedną z najpiękniejszych chwil jaką możemy sobie wymarzyć, to leżeć na hamaku i patrzeć na pełnię księżyca obok ukochanej osoby. A jednak księżyc na pierwszym zdjęciu jest trochę za duży, nie sądzisz? To oczywiste, że zdjęcie nie może być prawdziwe. Być może zostało podretuszowane Photoshopem, a może to ogromne zbliżenie przy użyciu profesjonalnego aparatu. Tak czy inaczej, mamy do czynienia z przepięknym widokiem!

Brazylijska pełnia

Paris Hilton i jej bluzka

W niedawnym czasie, zdjęcie po lewej stało obiegło cały świat wzdłuż i wszerz i zdenerwowało ogromną liczbę ludzi. Użytkownicy mediów społecznościowych warczeli jak rozwścieczone psy. Na jej bluzce milionerki-dziedziczki można było wyczytać napis: Przestańcie być biedni. Pod adresem młodej dziewczyny padła ogromna liczba obelg, jednak w końcu okazało się, że na jej bluzce widniał napis: Przestańcie być zrozpaczeni. Oto powód, dla którego powinieneś dokładnie sprawdzić źródło przed pisaniem obelg pod jakimkolwiek zdjęciem.
Następne zdjęcia czekają już na następnej stronie!

Paris Hilton i jej bluzka

Syryjski chłopiec

Prawdopodobnie każdy widział to wzruszające zdjęcie młodego chłopca leżącego pomiędzy grobami swoich rodziców. Bardzo się zdziwisz jak dowiesz się jaka jest prawda. To zdjęcie nie jest prawdziwe! Zdjęcie zostało zrobione przez profesjonalnego fotografa z Arabii Saudyjskiej. Artysta chciał stworzyć coś, co trafi do wielu serc. Idea jaka mu przyświecała to pokazać, że miłość dziecka do rodziców jest potężna i nic nie jest w stanie jej zastąpić po tym, jak oni umierają.

Syryjski chłopiec

Czarny Lew

Lew, jeden z najważniejszych kotowatych w świecie zwierząt i sławetny Król Dżungli. Wiemy, że czasem zdarzają się lwy albinosy, stworzenia wyglądające dość majestatycznie. Widziałeś kiedyś coś piękniejszego? Na pewno nie, ale i tak nie ma porównania z czarnym lwem. Z tą różnicą, że pomimo niesamowitego wyglądu, czarny lew jest tworem edycji graficznej profesjonalisty. Szkoda, że nie jest realny!
Następne zdjęcia to coś, co musisz przeczytać!

Czarny Lew

Chmury na Górze Fuji

Świat chmur jest niesamowicie ekscytujący. Meteorologowie, którzy zajmują się studiowaniem chmur spotykają się z niesamowitymi formami i kształtami każdego dnia. Patrząc na to zdjęcie możesz pomyśleć, że chmury stworzyły najbardziej hipnotyzującą i intrygującą strukturę. To jednak wszystko magia Photoshopa. Chmury soczewkowate są bardzo piękne i pojawiają się na Górze Fuji kilka razy do roku.

Chmury na Górze Fuji

Gigantyczne zwierzęta

Na widok takiego pasikonika, najprawdopodobniej większa część ludzi zwiałaby gdzie pieprz rośnie. To samo się tyczy tego ogromnego zająca. Chociaż te zdjęcia wydają się realne, są tak naprawde montażem. Na początku ubiegłego wieku, tego typu zdjęcia były bardzo popularne, zwłaszcza na plakatach i w czasopismach z humorem. Gdybyś spotkał kiedykolwiek takie zwierzątko u siebie w łóżko, zapewne spaliłbyś cały dom i przeprowadziłbyś się na inną planetę.
Nie zapomnij udostępnić artykuł swoim znajomym i polubić naszą stronę na Facebooku!
Źródło: es.gizmodo.com / Starstock

Gigantyczne zwierzęta
3
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

8 zdjęć, które okazały się fotomontażem
Szymon Okoń
Szymon Okoń 20.02.2017, 06:13
Chujowe nie polecam wchodzic