NiewiarygodneZdrowie i Uroda

Opublikowane 2017-07-11
0 Komentarz

Czego nie wiesz o “fast-foodach”?

Jedzenie typu fast-food jest szybkie ( jak sama nazwa wskazuje), łatwe do przygotowania i tanie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy ze szkodliwości spożywania takiej żywności, która nie bez powodu nazywana jest “śmieciowym jedzeniem”. Może zawierać szkodliwe substancje oraz duże ilości tłuszczów i węglowodanów. Sprawdź jakie tajemnice ukrywają przed Tobą producenci takiej żywności.

 Frytki

Frytki

Żadnen olej nie nadaje się do wielokrotnego wykorzystania, ponieważ traci swoje cenne właściwości, a nawet może stać się wysoce szkodliwy dla zdrowia. Pracownicy sieci popularnych fast-foodów przyznają, że olej do smażenia frytek był wymieniany nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Frytki mogą zawierać również ponad 14 substancji chemicznych, w tym szkodliwe cukry, konserwanty, czy nawet substancje pochodne ropy naftowej.

Przejdź na następnej stronie, dowiedz się więcej o fast foodach.

 Frytki 1

Linie grillowania

W restauracjach typu fast-food często można kupić mięso rzekomo pieczone na grillu, mają o tym sugerować wypieczone linie znajdujące się na kotlecie. Niestety okazuje się, że mięso zostało zwyczajnie usmażone, a linie zostały wypalone specjalnym narzędziem. Niektórzy producenci posuwają się nawet do tego, że linie na mięsie dodają podczas procesu produkcyjnego w fabryce.

Linie grillowania

Pieczywo

Bułki i chleb wykorzystywane do przygotowania kanapek, hamburgerów czy hot-dogów nie mają wiele wspólnego ze zdrowym żywieniem. Pieczywo zawiera chemiczny polepszacz, E-927a zwany Azodikarbonamidem, zwiększający jego objętość. Substancja wykorzystywana jest również do produkcji dywanów, przedmiotów z tworzyw sztucznych oraz obuwia. W wielu krajach jest dopuszczony jako dodatek do żywności.

Znajdziesz więcej przykładów na następnej stronie.

Pieczywo

Nuggetsy z kurczaka

Niezwykle popularna potrawa chętnie zamawiana przez klientów restauracji typu fast food. Teoretycznie powinny składać się w 100% z drobiowego mięsa. Czym tak naprawdę są nuggetsy? Wytwarzane są z różowej masy przypominającej gumę do żucia. W skład masy wchodzi nie tylko mięso, ale również zmiażdżone kości, wnętrzności, tłuszcz, żyły oraz ponad 30 różnych chemicznych dodatków.

Nuggetsy z kurczaka

Dyspozytor napojów

To dość nieprzyjemny fakt, ale według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii okazało się że ponad 50 % napojów przechowywanych w dyspozytorach jest zanieczyszczonych bakteriami i zwierzęcymi odchodami. Dyspozytory nie były czyszczone prawidłowo lub nie robiono tego wcale. Większość odchodów pochodziła od gryzoni.
Źródło: StarStock / YouTube

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nas na Facebooku!

Dyspozytor napojów
0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

9 najlepszych kopii fast foodów na świecie