NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-02-14
2 Komentarz

9 najlepiej opłacanych stanowisk o najmniejszym poziomie stresu na świecie

Przedstawiciele Business Insider w niedawnym czasie postanowili spojrzeć na Sieć Informacji Zawodowej (z ang. Occupational Information Network, O*NET) prowadzoną przez Biuro Statystyczne Stanów Zjednoczonych. Jest to ranking zawodów w skali od 0 do 100 w zależności od poziomu stresu. Im niższa liczba, tym niższy poziom stresu. Wzięto także pod uwagę ludzi, którzy dzięki inteligencji byli w stanie rozpoznać prace, o które warto było powalczyć. Zawody uwzględnione na tej liście przynoszą dochód większy niż 70 tys. dolarów rocznie i mają niski wskaźnik O*NET. Większość zawodów mieści się w przedmiotach matematycznych i naukowych, bo w końcu życie nie może być za proste!

9. Ekonomista

Poziom stresu według O*NET dla tego zawodu wynosi 59. Czym się zajmują ludzie piastujący to stanowisko? Ekonomiści analizują proces produkcyjny i dystrybucyjny towarów, dóbr i usług. Średni dochód roczny dla tego zawodu wynosi 109 230 dolarów. Co musisz zrobić, aby dostać taką pracę? Dyplom na kierunku ekonomii będzie wystarczający. Pamiętaj jednak, że w tym zawodzie istnieje duża konkurencja!
Nie chcesz być ekonomistą? Czytaj dalej i sprawdź który zawód spełnia Twoje pragnienia!
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

8. Astronom

Astronom to naukowiec, który skupia swoje badania na konkretnym pytaniu sięgającym poza planetę Ziemia. Poziom stresu dla tego zawodu wynosi 62. Astronomowie obserwują, badają i analizują zjawiska astronomiczne żeby poznać prawidła rządzące kosmosem i móc je zastosować w rozwiązywaniu praktycznych problemów codziennego życia. Średni zysk z takiego zawodu wynosi ok. 110 220 dolarów. Do wykonywania tej pracy zazwyczaj oczekuje się przynajmniej poziomu doktora.

7. Aktuariusz

Aktuariusz to zawodowiec, który zajmuje się mierzeniem oraz zarządzaniem ryzykiem i niepewnością. Nauka związana z tym zawodem nazywa się matematyką ubezpieczeniową. Poziom stresu dla tego zawodu wynosi 64 jednostki. Do Twoich zadań należy analiza kosztów finansowych ryzyka i niepewności. Średni dochód roczny dla tego zawodu wynosi około 110 560 dolarów. Wymagania dotyczące wykształcenia dla tego zawodu w Stanach Zjednoczonych to tytuł inżyniera oraz seria egzaminów dodatkowych w tym zakresie.
Nadal nie Twoje zainteresowania? Czytaj dalej i sprawdź które zawody są najmniej stresujące!

6. Matematyk

Matematyk to osoba, która zajmuje się matematyką (ech…). Jeżeli nie jesteś za dobry w matmie, to przejdź do następnego zawodu. Matematycy zajmują się badaniami z zakresu matematyki lub jej zastosowania w innych dziedzinach nauki, zarządzania, czy rozwiązywania różnorodnych problemów przy pomocy liczb i równań. Poziom stresu dla tego zawodu wynosi 64, a średnie roczne zyski to ok. 112 560 dolarów. Potrzebujesz przynajmniej ukończenia studiów wyższych w tej dziedzinie aby pracować w placówkach publicznych i doktoratu aby pracować dla prywatnych firm.

5. Technik komputerowy

Ten zawód zajmuje się badaniem, rozwojem i testowaniem komputerów lub technologii związanej z komputerami dla celów komercyjnych, przemysłowych, wojskowych lub naukowych. Poziom stresu związany z techniką komputerową wynosi 67 jednostek, a średni roczny dochód to 114 970 dolarów. Wymagania do wykonywania zawodu to ukończone studia wyższe tytułem inżyniera z programu akredytowanego.
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

4. Fizyk

Fizyk jest naukowcem, który specjalizuje się w poszukiwaniu zależności pomiędzy materią i energią w obrębie świata fizycznego. Poziom stresu dla tego zawodu plasuje się na poziomie 61. W tym zawodzie można liczyć na roczne zarobki w wysokości 118 500 dolarów. Fizycy kierują swoje badania na zjawiska zachodzące wokół nas, rozwijają teorie na podstawie obserwacji i doświadczeń, oraz opracowują metody praktycznego zastosowania praw i teorii fizyki. Większość tych zawodów wymaga przynajmniej poziomu doktora.

3. Nauczyciel / wykładowca prawa

Zapewne nigdy byś nie podejrzewał, że zawód nauczyciela znajdzie się na tej liście, prawda? A jednak wykładowcy prawa się udało! Wykładowca zajmuje się po prostu przekazywaniem wiedzy na temat prawa. Jak na zawód nauczycielski, udaje im się zarabiać rocznie nawet ponad 126 tys. dolarów. Jeżeli chcesz wykładać prawo, potrzebujesz odpowiednich tytułów naukowych z zakresu tej dziedziny.
I wreszcie najlepsze na koniec! Sprawdź najlepsze zawody!

2. Administrator systemów komputerowych i informatycznych

Administrator systemów komputerowych i informatycznych, nazywany także w skrócie adminem, albo wręcz “gościem od IT”, zarządza, planuje, koordynuje i prowadzi czynności związane z działalnością komputerową w obrębie jakiejś organizacji. Pomaga ustalić cele związane z technologią i odpowiada za poprawne wprowadzenie systemów do osiągnięcia sukcesu. Poziom stresu wynosi 64 a zarobki “admina” to ok. 141 000 dolarów. Wymagania nie są zbyt wygórowane dla tego zawodu, wystarczy stopień wyższy na odpowiednim kierunku.

1. Ortodonta

Ortodoncja to specjalizacja w obrębie stomatologii, która skupia się na leczeniu niewłaściwego zgryzu. Ortodonta może naprawić zęby pacjenta i ułożyć je na właściwym miejscu i zazwyczaj używa do tego aparatów ortodontycznych. Poziom stresu w tym zawodzie to ok. 67 jednostek. A co jest najlepsze? Średnie roczne zarobki dla tego zawodu to 221 390 dolarów. W tym przypadku, w parze z wielkimi pieniędzmi idzie wielkie studiowanie. Aby rozpocząć pracę jako ortodonta należy skończyć odpowiednie studia wyższe, czteroletnią szkołę stomatologiczną oraz trzyletni staż specjalistyczny.
Nie zapomnij udostępnić nasz artykuł ze swoimi znajomymi jeżeli Ci się podobał!
Źródło: Giphy

0
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
Freddie Mercury, dlaczego lider Queen całą swoją fortunę zostawił kobiecie?
Ola Garska
Ola Garska 16.02.2017, 06:13
Laura Jaśkowiak pan Deja by był zainteresownay
Daria Stolarska
Daria Stolarska 16.02.2017, 06:13
O nauczycielu to bym nie mówiła, bo nasi to tyle się stresują że coś