NiewiarygodneO co kamanModa

Opublikowane 2017-07-06
7 Komentarz

Co mówi o Tobie kolor w jaki się ubierasz?

Psychologia to nauka badająca zarówno zachowanie jak i umysł człowieka. Psychologowie wykorzystują różne techniki, aby poznać prawdziwe oblicze naszej osobowości. Zazwyczaj wykorzystują do tego nasze zachowanie, sposób wykonywania codziennych czynności lub nawet obserwacje naszego ubioru. Czy wiesz, że kolor ubrań jakie wybierasz może powiedzieć mnóstwo o Twojej osobowości? Sprawdź co mówi o Tobie Twój ulubiony kolor!

1. Czerwony

1. Czerwony

Jest to z pewnością jeden z najpiękniejszych, najbardziej soczystych i świeżych kolorów. Jest to kolor intensywny i z pewnością budzi emocje. Najczęściej wiąże się go z miłością, pasją i energią. Wybierają go osoby, które są kontaktowe, otwarte i nie boją się konfrontacji z innymi ludźmi. Pamiętaj jednak, że kolor ten jest również związany z wojną i oznacza niebezpieczeństwo. Możesz więc wzbudzać u innych lęk lub wręcz strach.

Przejdź na następną stronę

1. Czerwony 1

2. Niebieski

Kolejnym, równie często wybieranym kolorem jest niebieski. Ma on korzystny wpływ zarówno na nasz umysł jak i wygląd. Z jednej strony sprawia, że sylwetka osoby ubranej na niebiesko wygląda niezwykle lekko i świeżo, z drugiej patrząc na kogoś ubranego w ten sposób widzimy spokój i harmonię. Wybierając ubiór w kolorze niebieskim tak właśnie jesteśmy postrzegani przez świat. Twój umysł jest spokojny i zrównoważony, dążysz do stabilizacji, a Twoje życie jest starannie zaplanowane. Kolejnymi ważnymi zaletami osób ubierających się w kolor niebieski są zaufanie które wzbudzasz u innych, wierność rodzinie, przyjaciołom i swoim wartościom i mądrość którą się wykazujesz. Nie można zapomnieć również o uczciwości, która jest dla Ciebie niezwykle ważna.

2. Niebieski

3. Żółty

Często mówi się, że żółty jest jednym z najbardziej radosnych kolorów z całej gamy. Czy to rzeczywiście prawda? Oczywiście, że tak! Podobnymi cechami charakteryzują się osoby, które wybierają go do swojej garderoby. Osoby ubrane na żółto sprawiają wrażenie szczęśliwych, wzbudzają zaufanie i nadzieję. Charakteryzuje je poczucie humoru i gdziekolwiek się pojawią są uważane za “duszę towarzystwa”. Z drugiej jednak strony, osoby te mają mały problem z zazdrością i są bardzo wrażliwe, a więc łatwo można je zranić.

Przejdź na następną stronę

3. Żółty

4. Zielony

Zielony to kolor nadziei i bez wątpienia jeden z najbardziej wyjątkowych kolorów w całej gamie. Wszystkie odcienie kojarzą nam się z prawdomównością i lojalnością. Nie można również zapominać o powiązaniu zieleni z naturą. Zieleń symbolizująca rośliny świadczy o harmonii, świeżości i jasności umysłu. Jeśli chodzi o życie rodzinne, osoby ubierające się na zielono są idealnymi partnerami. Jednocześnie potrafią zapewnić stabilizację i stały przypływ gotówki, a także zapewniają spokój i dają poczucie bezpieczeństwa.

4. Zielony

5. Różowy

Ten kolor jest niezwykle delikatny i subtelny, utożsamiany z małymi dziewczynkami. Jednak to przekonanie nie do końca jest prawdziwe. Choć większość ludzi uważa osoby ubrane na różowo za uosobienie słodkości i delikatności, osoby te są bardzo sentymentalne i uparte. Podobnie jak kolor czerwony, róż symbolizuje miłość, ale tą rodzicielską lub braterską. Osoby wybierające garderobę w kolorze różowym są postrzegane jako kruche i nieśmiałe. Lubią okazywać uczucia i same być adorowane. Z pewnością nie można się przy nich nudzić.

Przejdź na następną stronę

5. Różowy

6. Pomarańczowy

Ludzie u których w garderobie przeważa kolor pomarańczowy mogą pochwalić się niekończącą się dawką energii. Z chęcią i radością podchodzą do nowych projektów. Nie wahają się spełniać swoich marzeń, zwłaszcza jeśli mają do tego środki i możliwości. Nie wahają się również iść pod prąd w stosunku do otaczających ich ludzi. Niezwykli entuzjaści o ogromnym poczuciu humoru, emanujący dobrą energią i radością życia, zawsze są otoczeni grupą przyjaciół i bliskich, którzy ich doceniają i szanują. Z łatwością nawiązują kontakty i zjednują sobie ludzi.

6. Pomarańczowy

7. Fioletowy

Fiolet to połączenie koloru niebieskiego i czerwonego. Osoby ubierające się w ten właśnie kolor również są tego odzwierciedleniem! Jest to idealne połączenie pomiędzy stabilnością z koloru niebieskiego i radością życia wynikającą z czerwieni. Osoby ubierające się w tym kolorze lubią otaczać się luksusem, a otoczenie postrzega je jako lekko wycofane, tajemnicze, wręcz owiane magiczną aurą.

Przejdź na następną stronę

7. Fioletowy

8. Brązowy

Jeśli Twoim ulubionym kolorem ubrań jest brąz, to z pewnością cenisz sobie spokój i stabilizację. Nie ma dla Ciebie nic wspanialszego, niż bycie otoczonym stałym gronem przyjaciół i znajomych. Masz bardzo wysoki szacunek do przyrody i otaczającego Cię świata, a rodzinę i przyjaciół obdarzasz wielkim zaufaniem. Jesteś osobą uczciwą, nie tolerujesz kłamstw, a powierzone Ci tajemnice są bezpieczne. Nie dzielisz się z nikim cudzymi sekretami. W stosunku do swoich bliskich jesteś opiekuńczy i za wszelką cenę nie pozwolisz nikomu ich skrzywdzić.

8. Brązowy

9. Szary

Jeśli ubierasz się na szaro, Twoje otoczenie odczytuje to jako sygnał smutku, przygnębienia, a czasem nawet można pomyśleć, że borykasz się z depresją. Szary kolor jest uważany za smutny, brudny i przygnębiający. Niektórzy eksperci uważają, że jeśli ktoś notorycznie ubiera się na szaro, można to odczytać jako cichy krzyk o pomoc. Z drugiej jednak strony, szary kolor jest niezwykle elegancki i bardzo formalny. Często wybierany jest przez osoby wyrafinowane i chcące wzbudzać podziw.

Przejdź na następną stronę

9. Szary

10. Czarny

Kolor czarny to wciąż jeden z najchętniej wybieranych kolorów ubrań na świecie. Jakie odczucia są z nim powiązane? Przede wszystkim osoby ubierające się w czarnych kolorach są owiane aurą tajemniczości, postrzegane jako silne i wzbudzające autorytet. Ponieważ czarny to kolor żałoby, często utożsamia się go ze smutkiem i stratą. Jednak z drugiej strony wybierają go osoby zmysłowe, profesjonalnie podchodzące do wszystkiego co robią i bardzo formalne.

10. Czarny

11. Biały

Kolor biały niemal wszystkim kojarzy się z dobrocią, czystością i łagodnością. Biały kolor dodaje wdzięku, sprawia, że otoczenie postrzega Cię jako osobę pełną gracji i pozytywnej energii. Jeśli biały to Twój wybór, z pewnością Twoje życie jest uporządkowane, nie ma w nim miejsca na chaos i przypadkowe zdarzenia. Każdy nawet najmniejszy aspekt życia starannie przemyślisz i wybierzesz najlepszą opcję z możliwych.

Źródło: Pixabay

Podobał Ci się artykuł? Odwiedź nas na Facebooku!

11. Biały
49
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 rzeczy, które mężczyźni zauważają podczas pierwszego spotkania z kobietą
Joanna Bajdzo
Joanna Bajdzo 13.07.2017, 05:13
Czarny po prostu wyszczupla
Wiktoria Mikołajczak
Wiktoria Mikołajczak 12.07.2017, 05:13
Paulina Szczepaniak
Zdzisława Marynowska
Zdzisława Marynowska 10.07.2017, 05:13
Nie na mojego koloru
Joanna Konopka Kasprowicz
Joanna Konopka Kasprowicz 10.07.2017, 05:13
Ja większość mam 3 wymienionych to każda osobowość do mnie pasuje ?
Joanna Skrzypczak
Joanna Skrzypczak 10.07.2017, 05:13
Ja lubię różne kolory ale bialy i czarny przeważa
Michał Grochowski
Michał Grochowski 08.07.2017, 05:13
A jeśli ktoś się ubiera w różne kolory?
Wanessa Polańska
Wanessa Polańska 08.07.2017, 05:13
Że ktoś ma gust lub nie ma?????