NiewiarygodneO co kamanPoradyNewsy

Opublikowane 2017-02-14
0 Komentarz

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej!

Poliuretan to polimer stosowany w budownictwie i do produkcji wielu przedmiotów, od części maszyn, poprzez gadżety, aż po obuwie. Jest to także materiał wykorzystywany przez pewnego litewskiego rzeźbiarza do jego nietypowych prac. Piankę poliuretanową z pewnością widziałeś nie jeden raz, jako uszczelnienie stosowane przy oknach czy drzwiach. Ten litewski artysta zakasał ręce do pracy i stworzył coś wspaniałego.

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 1

Artysta stworzył samochód z pianki wylanej na konstrukcję starego samochodu. Płynną piankę przytrzymał w miejscu (dzięki kartonowym pudełkom) tak długo, aż struktura stała się na tyle stała, że można było ja wyciąć, oszlifować i na koniec pomalować. Pierwotnie samochód (a właściwie jego szkielet) należał do rodziny Mercedes-Benz, ale jego lata świetności dawno minęły. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak samochód ze starego wraku zmienił się w luksusowe auto, między innymi dzięki dodaniu 30 calowych kół.
Przejdź do dalszej część artykułu aby sprawdzić jak przebiegała cała przemiana.

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 2

Nie będziemy zagłębiać się w to, skąd pojawił się pomysł na samochód wykonany z pianki, z pewnością jednak materiał ten wewnątrz kabiny może działać podobnie jak poduszki powietrzne. Samochód będzie również wyjątkowo szczelny, jednak problemem może okazać się łatwopalność materiału.
W dalszej części artykułu wyjaśnimy krok po kroku, jak powstał ten wyjątkowy samochód.

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 3

Efekt końcowy jest oszałamiający. Na zdjęciu możesz zobaczyć pierwotną wersję samochodu, czyli Mercedesa CL500, który był mocno uszkodzony. Autor znalazł go na złomowisku. Wrak miał między innymi uszkodzone podwozie, ale Litwin postanowił przemienić go na własną rękę.
Nie przegap co można zrobić ze zwykłym złomem!

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 4

Jak już wspominaliśmy, w trakcie przemiany artysta wymienił koła na dużo większe, dlatego konieczne było dostosowanie nadkoli, aby zmieścić 30 calowe koła. Przerobiony został również układ wydechowy z pojedynczego na podwójny, zamontował nowe reflektory i dużą, chromowaną osłonę chłodnicy z przodu pojazdu.

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 5

Na tym etapie można zauważyć ogromną zmianę i zrozumieć wizję artysty. Łatwiej również zrozumieć sens pracy i wysiłku włożonego w przemianę samochodu (choć zastanawiające jest czy pojazd może być legalnie używany). Kolejnym etapem transformacji jest nadanie odpowiedniego kształtu karoserii.
Samochód powoli nabiera ponętnych kształtów, ale jeszcze przed nim długa droga!

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 6

Każdy najdrobniejszy szczegół samochodu został uformowany z pianki poliuretanowej, a kiedy ogólny zarys był już gotowy, przyszedł czas na detale. Artysta zajął się rzeźbieniem drobnych elementów konstrukcji. Celem była jak największa przemiana i wierne odwzorowanie wizji Litwina. Na zdjęciu można obserwować przemianę, gdy zewnętrzna konstrukcja jest już niemal gotowa.

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 7

Wszystkie szczegóły były dokładnie rozplanowane i wykonane z największa dokładnością i ostrożnością. Kiedy zewnętrzne prace dobiegły końca, przyszła kolej na przemianę wnętrza samochodu. Tutaj autor również postawił na ten sam materiał (piankę), którym pokrył deskę rozdzielczą i konsolę, a następnie wyrzeźbił go tak, aby tworzył symetryczną całość.
Chcesz zobaczyć jak wygląda wnętrze? Nie przegap następnej strony!

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 8

W efekcie wnętrze samochodu również jest spełnieniem wizji artysty. Pianka poliuretanowa subtelnie łączy się z oryginalnymi elementami pierwotnej wersji samochodu. Końcowe dzieło, choć imponujące, pozostaje jedynie dziełem sztuki, a samochód niestety nigdy nie zostanie użyty. Oczywiście jest to wielka strata dla wszystkich miłośników motoryzacji. Chyba każdy chciałby przejechać się ulicami miasta w tak oryginalnym i pięknym samochodzie. Już same 30 calowe opony robią wrażenie, a w połączeniu z nietuzinkowym wyglądem, efekt jest imponujący.

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 9

Na koniec samochód został pokryty grubą warstwą czerwonego lakieru w stylu samochodów Ferrari! Ekstrawagancki sportowy wóz był już gotowy na wystawę. Oczywiście autor projektu pozostawił po sobie ślad, aby bez wątpienia wiadomo było kto jest twórcą projektu, a także, aby upamiętnić model który go zainspirował do stworzenia swojej wersji. Samochód został nazwany AG Excalibur. Jeśli artykuł Ci się spodobał, udostępnij go wśród swoich przyjaciół!
Źródło: autoblog.com

Ten mężczyzna zmienił stary samochód w nowe luksusowe auto dzięki piance poliuretanowej! 10
2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
9 najlepszych kopii fast foodów na świecie