NiewiarygodneO co kamanNewsy

Opublikowane 2017-07-03
2 Komentarz

Jak wyglądałyby księżniczki Disney’a w prawdziwym życiu?

Animacje powstałe w studiu Walta Disneya wpływają na wyobraźnię dzieci i dorosłych już od kilkudziesięciu lat. Czy kiedykolwiek zastawialiście się jak mogłyby wyglądać księżniczki Disney'a w prawdziwym życiu? Fiński artysta, Jirka Väätäinen postanowił to sprawdzić i animowanym postaciom nadał realistyczne kształty.

Elsa i Anna

Elsa i Anna

Film “Frozen. Kraina lodu” to jedna z najbardziej kasowych animacji ostatnich lat. Widzowie docenili piękno i magię, którym emanuje film Disney’a. Bajka opowiada historię dwóch sióstr, Anny i Elsy. Młodsza siostra, Anna wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć swoją siostrę Elsę i doprowadzić do zakończenia nieustającej zimy. Morał bajki jest taki, że siostrzana miłość zwycięża wszystkie przeciwności losu.

Przejdź na następną stronę

Elsa i Anna 1

Śpiąca Królewna i Roszpunka

Księżniczka Aurora ( Różyczka), bohaterka filmu ”Śpiąca królewna”, na skutek rzuconej klątwy miała ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Zły czar łagodzi dobra wróżka i sprawia, że dziewczyna nie umiera, tylko zasypia, a obudzić ją może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Roszpunka to bohaterka kolejnego filmu Disney’a, pt. “Zaplątani”. Uroczy awanturnik Flynn uwalnia z wieży Roszpunkę, dziewczynę o magicznych włosach.

Śpiąca Królewna i Roszpunka

Bella i Esmeralda

Zarówno “Piękna i Bestia” jak i “Dzwonnik z Notre Dame” odnoszą się do tematu wewnętrznego piękna ukrytego pod maską brzydoty. Towarzyszka Bestii, Bella i przyjaciółka biednego Quasimodo, piękna Esmerlada pomagają głównym bohaterom odkryć ich prawdziwe “ja”. Charakter obu dziewcząt został wspaniale uchwycony przez fińskiego artystę.

Przejdź na następną stronę

Bella i Esmeralda

Ariel i Merida

Od początku istnienia studia Disney’a we wszystkich filmach pojawiły się tylko dwie rudowłose księżniczki. Ariel, mała syrenka marzy o tym, a zamienić się w człowieka, zaś Merida ucieka z rodzinnego domostwa aby uniknąć zamążpójścia. Chociaż pomiędzy premierą “Małej Syrenki” i “ Meridy Walecznej” upłynęło dokładnie 23 lata warto było czekać na kolejną produkcję wytwórni.

Ariel i Merida

Śnieżka i Kopciuszek

Słynna, pełnometrażowa animacja Walta Disneya z roku 1937 opowiada historię o pięknej, dobrej księżniczce, jej złej macosze i siedmiu krasnoludkach. Druga najsłynniejsza animacja ze studia Walta Disney’a to “Kopciuszek”. Obie bohaterki podbiły serca publiczności. Poniżej widzimy jak Jirka Väätäinen wyobraża sobie dziewczęta w realnym życiu.

Przejdź na następną stronę

Śnieżka i Kopciuszek

Dżasmina i Pocahontas

Obie bohaterki mogą służyć jako przykład odważnych kobiet, które nie słuchają zdrowrozsądkowych rad innych, tylko podążają za głosem serca i nie ważne czy jesteś córką sułtana czy wodza plemienia. Dżasmina i Pocahontas zostały przepięknie sportretowane przez Väätäinena.

Dżasmina i Pocahontas

Jane i Megara

Jane Porter, córka profesora, jedna z głównych bohaterek filmu ” Tarzan” uczy tytułowego Tarzana ludzkiej mowy i pokazuje mu zdobycze cywilizacji. Megara to główna postać kobieca animowanego “Herkulesa”. Nie jest stereotypową słodką księżniczką, tylko dojrzałą, samodzielną kobietą z bolesną przeszłością.

Źródło: Instagram @ [email protected] #jirkaväätäinen, jirkavinse.com
Podobał Ci się artykuł? Udostępnij go na Facebooku!

Jane i Megara
70
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

10 osób prosto z kreskówki!
Żaneta Larecka
Żaneta Larecka 13.07.2017, 05:13
Kwazimodo ( nie wiem jak się pisze) nie był piękny a żył szczęśliwie w bajce i też znalazł ukochaną :-)
Damian Szczerba
Damian Szczerba 09.07.2017, 05:13
Ehhh, jak to ciężko zaakceptować, gdy jest się brzydki, ze wszędzie to piękno ma znaczenie. Nawet w bajkach muszą być piękne. :/
Żaneta Larecka
Żaneta Larecka 13.07.2017, 05:13
Kwazimodo ( nie wiem jak się pisze) nie był piękny a żył szczęśliwie w bajce i też znalazł ukochaną :-)