ZwierzętaNewsy

Opublikowane 2017-07-03
223 Komentarz

10 najbardziej niebezpiecznych ras psów na świecie

Chociaż psy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, ich ewolucja została zaburzona przez kaprysy i potrzeby człowieka. Poprzez modyfikacje genetyczne i mieszanie cech różnych ras psów pozyskano wiele ras o pożądanym charakterze i wyglądzie. W ten sposób na przykład powstały rasy psów silnych i przystosowanych do ciężkiej pracy, uważanych za niebezpieczne i agresywne. Jeśli chcesz wiedzieć przy jakich psach lepiej pozostać czujnym, poznaj 10 najbardziej niebezpiecznych ras psów.

1. Buldog amerykański

1. Buldog amerykański

Podczas, gdy większość psów z rasy Buldog jest mała i pulchna, amerykańska odmiana zrywa z tym schematem. Pies pomimo groźnego wyglądu jest bardzo towarzyski. Przywiązuje się do właściciela i rodziny. W stosunku do niej jest czuły i towarzyski, lubi być w centrum uwagi. Buldog posiada silny instynkt terytorialny i w razie zagrożenia staje w obronie swojej rodziny i może stać się agresywny. Jest łatwy do ułożenia, pod warunkiem, że da się go do tego nakłonić.

Przejdź na następną stronę.

1. Buldog amerykański 1

2. Mastiff neapolitański

Chociaż ta rasa ujęta jest na liście najniebezpieczniejszych ras psów, trudno uwierzyć, że pies strzegący murów Hogwartu mógłby być groźny. Prawda jest taka, że dzięki swojej wadze, sile i potężnym szczękom staje się jednym z najniebezpieczniejszych psów. Nie daj się zwieść jego spokojnemu wyglądowi i spojrzeniu, mastiff potrafi być groźny. Zachowanie psa zależy od jego wychowania. Jedni twierdzą, że jest są to psy bardzo zrównoważone i atakują w ostateczności. Natomiast drudzy sądzą, że są to psy samolubne chodzące własnymi ścieżkami, co może być niebezpieczne.

2. Mastiff neapolitański

3. Bandog

Bandog jest mieszanką mastiffa i buldoga, najprawdopodobniej rasa wywodzi się z Anglii. Są to psy agresywne, wymagającej ścisłej socjalizacji i ułożenia już od szczeniaka. Jest silnie dominujący i za wszelką cenę chce zdominować właściciela. Źle wychowany jest niebezpieczny i nieobliczalny. Odpowiednio ułożony powinien być spokojny i wierny. Jest to dobrze zbudowana rasa psa, dość masywna. Niestety brakuje mu cierpliwości i z tego względu nie nadaje się na psa rodzinnego, nie lubi dzieci.

Przejdź na następną stronę.

3. Bandog

4. Wilczak

Zasadniczo wszystkie psy pochodzą od wilczych przodków. Wilczak czechosłowacki stworzony został na potrzeby Straży Granicznej, która wykorzystywała je do patroli w trudnych terenach. Pies ten jest bardzo terytorialny i oddany swemu przywódcy. Wymaga niezwykle dużo ruchu, inaczej znudzony może zniszczyć ogród kopiąc w nim niezliczone kratery. W zachowaniu jest aktywny, wytrzymały, odważny i bardzo pojętny. Wilczak nieodpowiednio wychowany potrafi być agresywny bądź zbytnio płochliwy.

4. Wilczak

5. Boerboel

Rasa tego psa należy do typu molosów. Jest to mieszanka największych psów. Psy te mają tendencję do dominacji. Mają silny instynkt terytorialny. Źle wychowane mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia. Uwielbiają kontakt z właścicielem, a pozostawione same na dłużej potrafią zniszczyć dom lub ogród.

Przejdź na następną stronę.

5. Boerboel

6. Dog argentyński

Dog to bardzo duży i silny pies, z silnie rozwiniętym instynktem terytorialnym. Rasa ta świetnie sprawdza się w roli psa stróżującego czy psa do towarzysza. Został zaprojektowany do polowania na grubą zdobycz np. pumy. Dzięki swym cechom, wykorzystuje się go w pracy Policji bądź w Straży Granicznej. W przypadku trzęsień ziemi lub zawalenia budynków służą do poszukiwania osób znajdujących się w gruzach. Sprowokowany dog potrafi bezwzględnie walczyć. To silne i czujne zwierzęta. Potrzebuje równie silnego i konsekwentnego właściciela oraz dużo ruchu.

6. Dog argentyński

7. Dog kanaryjski

Oryginalna nazwa to perro de presa canario. Ten pies posiada bardzo mocną szczękę. Dawniej wykorzystywano je przy wypasie bydła oraz do psich walk. Pies w stosunku do rodziny jest czuły i do niej przywiązany. Dla osób obcych jest podejrzliwy i nieufny. W sytuacji zagrożenia potrafi zaatakować. Dogi kanaryjskie to bardzo inteligentne psy, acz uparte i niezbyt łatwo dają się ułożyć. Ze względu na skłonności do agresji wymagają odpowiedzialnego i konsekwentnego właściciela.

Przejdź na następną stronę.

7. Dog kanaryjski

8. Fila brasileiro

Nie daj się zwieść jego łagodnemu wyglądowi. Chociaż swoją budową wygląda na nieszkodliwego psa, jest on stworzony do obrony osobistej. Jego potencjał tkwi w potężnej budowie i niezwykłej wytrzymałości. Psy te są bardzo terytorialne, w razie niebezpieczeństwa będą go bronić. W stosunku do właściciela i rodziny jest czuły i opiekuńczy wobec dzieci.

8. Fila brasileiro

9. Tosa Inu

Rasa tych psów pochodzi z Japonii, gdzie stworzono je do walk psów. Dlatego są to psy nieustępliwe i wytrwałe. Często określane nieustraszonymi wojownikami. Wymagają odpowiedzialnego wychowania już od szczenięcia. Inaczej staną się niebezpieczne i nieobliczalne. Dla domowników są czułe, posłuszne i oddane. Mimo swoich gabarytów są wrażliwymi i czułymi psami. W wielu krajach posiadanie i hodowla tej rasy jest zakazana.

9. Tosa Inu

10. Amerykański pit bull terrier

Chociaż nazwa rasy kojarzy się bezpośrednio z przemocą i agresją, w niektórych przypadkach jest jednym z najbardziej przyjaznych ras z całej listy. Pit bull teriery szkolone były do walk, ze względu na swoją siłę, nieustępliwości i odporność na ból. Psy te charakteryzują się niezwykłą lojalnością wobec właściciela. Odpowiednio wychowany Pit bull potrafi być doskonałym towarzyszem rodziny. Ze względu, że jest to rasa uważana za jedną z najniebezpieczniejszych, w wielu krajach hodowla przez osoby prywatne jest zakazana bądź wymaga specjalnego pozwolenia.

Źródło: Youtube:#Mind Warehouse / pl.wikipedia / mibahia.net / Twitter / Pintrest / dogexpress / prosobak / holidays4u

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

10. Amerykański pit bull terrier
121
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

10 najlepszych ras psów dla rodziny
Jolanta Urbanek
Jolanta Urbanek 13.07.2017, 05:13
Piękne pieski <3 Ale na takie to trzeba mieć pozwolenie i trochę kasy
Kinga Gawron
Kinga Gawron 13.07.2017, 05:13
Nie ma groźnych ras XD zależy od właściciela
Wioleta Wiolek
Wioleta Wiolek 13.07.2017, 05:13
Ja mam amstaffa i nie zdarzylo sie zeby byl agresywny w stosunku do lydzi a podjreslam ze wzielam gonze schroniska zaglodzonego i skrajnie wyczerpanego..... za to znam przypadek gdzie labrador pogryzl dziecko .... i nie gadajcie ze to zalezy od rasy bo jesli pies jest dobrze wychowany nie powinien sprawiac klopotu.... bardziej zaczepliwe sa te male przeszczepy!
Andrzej Kickaj
Andrzej Kickaj 13.07.2017, 05:13
Jak by dla mnie ktoś podciął uszy , chyba też byłbym wk....ony
Krzysztof Krzysztof
Krzysztof Krzysztof 13.07.2017, 05:13
Niema takiego czegoś jak agresywna rasa,wszystko zależy od ciebie jaki będzie twoj pies
Amelia Kowalczuk
Amelia Kowalczuk 12.07.2017, 05:13
Ludzie to zależy od wychowania psa jak ktoś nie potrafi no to będzie miał problem ja mam amstaffa i jest spokojny ;-)
Patrycja Jakubiak
Patrycja Jakubiak 12.07.2017, 05:13
To nie psy są agresywne! Te wszystkie rasy z natury są łagodne tylko przez ludzi (to slowo nie ma dla mnie zadnego dobrego znaczenia) robią z nich potwory!!! Nie róbcie z psów bestii którymi tak naprawdę są ludzie.
Klaudia Szafrańska
Klaudia Szafrańska 12.07.2017, 05:13
Gówno prawda a dzieci są agresywne bo same takie się rodzą?
Karolina Wota
Karolina Wota 12.07.2017, 05:13
Dla mnie nr jeden to yorki :)
Karolina Wandzik
Karolina Wandzik 12.07.2017, 05:13
..jak.rowniez.Yorki- bo małe rzucaja sie.jeszcze bardziej
Paulina Szczurek
Paulina Szczurek 12.07.2017, 05:13
żaden pies nie rodzi się agresywny- to tylko właściciele doprowadzają do czegoś takiego psa
Ewula Brandybuck Kizior
Ewula Brandybuck Kizior 12.07.2017, 05:13
Ale głupoty! Okej, rozumiem: ta i ta rasa jest łatwa do wprowadzenia niebezpiecznych nawyków, bez trudu można ją "zepsuć". Kurczę, no ale z góry najbardziej agresywne? A mastifa neapolitańskiego i wilczarza to w życiu nie wpisałabym do tej listy :')
Marcin Biń
Marcin Biń 12.07.2017, 05:13
A ja bym chciał, jednego mastifa neapolitańskiego znam o jest mega pieszczoch, nie złych psow sa debile własciciele
Anna Pa
Anna Pa 12.07.2017, 05:13
nie ma niebezpiecznych ras sa tylko wlasciciele idioci :D
Marcel Figlarz
Marcel Figlarz 12.07.2017, 05:13
Te komentarze.. Oczywiście, że są niebezpieczne rasy ;) Nikt mi nie wmówi, że Doberman czy Rotweiler to pieczotliwe pieski, z każdego idzie zrobić mniej lub bardziej agresywnego psa, ale bez przesady ;)
Agnieszka Piasecka
Agnieszka Piasecka 12.07.2017, 05:13
Nie ma psow niebezpiecznych...ludzie sa NIEBEZPIECZNI !
Ewula Brandybuck Kizior
Ewula Brandybuck Kizior 12.07.2017, 05:13
Nawet? Ja w ogóle nie wiem jak one się tu pojawiły, razem z wilczarzami. :D
Ewula Brandybuck Kizior
Ewula Brandybuck Kizior 12.07.2017, 05:13
W życiu nie uwierzyłabym bzdurom pisanym przez ludzi w ogóle nie z tematu :D A jednak :P
Maria Szupieńko
Maria Szupieńko 12.07.2017, 05:13
Po co tak się nakręcać, po prostu te z pierwszego zdjęcia są brzydkie, a ich charakter mnie nie interesuje chociaż słyszałam , że nieraz zrobiły krzywdę człowiekowi. Kropka.
Irena Kosek
Irena Kosek 12.07.2017, 05:13
Przepiękne. Wszystko zależy od człowieka