NiewiarygodneO co kamanPoradyTesty

Opublikowane 2017-02-14
6 Komentarz

7 bardzo użytecznych funkcji telefonu, których nie używasz a powinieneś

Nie ma wątpliwości, że modele telefonów, które pojawiają się na rynku mają już w zasadzie wszystko. Wcześniej wydawało się nie do pomyślenia móc wysłać wiadomość komuś kto był na drugim końcu świata, albo porozmawiać z nim, ale wygląda na to, że to już jest niewystarczająco. Obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do telefonów z zagiętym ekranem, ogromną ilością RAMu czy co najmniej 64 GB pamięci dyskowej - nie wspominając nawet o wirtualnej rzeczywistości, do której niektórzy już mają dostęp.

7 bardzo użytecznych funkcji telefonu, których nie używasz a powinieneś 1

Lecz co nam powiesz o tych wszystkich możliwościach, które daje nam nasz telefon komórkowy, ale których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę? Nie mamy na myśli ukrytych aplikacji w telefonie, do których trudno jest się dostać, lecz małe triki dzięki którym mamy dostęp do całkiem ciekawych i zaskakujących opcji. Jeżeli jesteś fanem telefonów komórkowych, nie możesz przegapić tego artykułu. Oszczędzi Ci wydatków na inne urządzenia!
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

7 bardzo użytecznych funkcji telefonu, których nie używasz a powinieneś 2

1. Zmień telefon w podsłuch

Wystarczy kilka prostych zmian aby przeobrazić telefon w narzędzie szpiegujące, lub “elektroniczną nianię”. Jakby tego było mało, nie potrzeba zaawansowanej wiedzy w temacie podsłuchu, gdyż wystarczy położyć telefon w pożądanym miejscu. Teraz możesz odejść z dala od niego i zadzwoń na urządzenie, które ustawiłeś jako podsłuch. Telefon odpowie automatycznie i będziesz mógł słyszeć wszystko co dzieje się w miejscu, w którym sprzęt został ułożony. Używaj tego do woli!

1. Zmień telefon w podsłuch

2. Zablokuj telefon na zawsze

Jeżeli przez przypadek zgubiłeś telefon albo zostałeś okradziony, możesz w prosty sposób ochronić swoje dane osobowe. Być może nie wiesz, ale każda karta SIM na świecie ma przydzielony unikalny numer złożony z 15 cyfr, nazywany IMEI. Jeżeli zgubiłeś telefon albo z jakiegokolwiek innego powodu przestałeś być jego posiadaczem, możesz zadzwonić do swojego operatora i poprosić o zablokowanie telefonu poprzez wspomniany kod. Możesz sprawdzić kod IMEI wykręcając numer *#06#. Powinieneś to zrobić jak tylko zauważysz, że straciłeś lub skradziono Ci telefon. W przeciwnym razie ktoś może go odnaleźć i przy pomocy tego samego kodu go odblokować.
Marzyłeś o tym, żeby robić zdjęcia pod wodą? Nie przegap następnej strony!

2. Zablokuj telefon na zawsze

3. Przekształć smartpfona w mikroskop

To prawda, że nie zawsze będziesz potrzebować mikroskopu, ale warto mieć w pamięci tę możliwość. Przy użyciu małej soczewki (np. od lasera) i telefonu komórkowego możesz stworzyć mały, przenośny mikroskop - doskonały do robienia zdjęć o bardzo dużym powiększeniu, lub do jakiegokolwiek celu naukowego jaki sobie wymyślisz. Dzięki prostemu wyszukiwaniu w internecie będziesz mógł stworzyć taki gadżet krok po kroku.

3. Przekształć smartpfona w mikroskop

4. Rób zdjęcia pod wodą

Wszyscy marzyliśmy o tym, żeby przeżyć wspaniałą przygodę z przyjaciółmi na plaży albo na basenie i móc zrobić kilka zdjęć pod wodą. Niestety, tylko niektóre urządzenia i kamery sportowe są tak naprawdę wodoszczelne. Co ciekawe, przy pomocy zwykłego telefonu też możesz robić zdjęcia pod wodą. Będziesz potrzebował etui ochronne z polietylenu, które można zrobić w mniej niż 2 minuty.
Wiedziałeś, że na wyciągnięcie ręki masz świat hologramów?

4. Rób zdjęcia pod wodą

5. Odblokuj telefon twarzą

Android udostępnia długą listę opcji możliwości odblokowania telefonu: przy pomocy PINu, hasła, wzoru, odcisku palca, etc. Jednak jest też jedna dodatkowa funkcja odblokowania telefonu, o której mało kto wie. Funkcja odblokowania twarzą jest dużo bezpieczniejszym sposobem niż zwykły wzór albo hasło. Aby skonfigurować tę opcję, po prostu wejdź w ustawienia, poszukaj w opcjach bezpieczeństwa i blokowania telefonu i zaznacz tą, którą potrzebujesz.

5. Odblokuj telefon twarzą

6. Twórz hologramy

Dla wszystkich fanów science fiction mamy coś specjalnego. Wielu z nas śniło o tym, żeby mieć hologramy we własnym pokoju. Okazuje się, że istnieją małe projektory, które można zrobić samemu i które tworzą hologramy z obrazu w telefonie komórkowym. Aby to zrobić, potrzebujesz plastik lub szkło, ciepło i smartfon. Możesz stworzyć coś na kształt “holograficznej piramidy”, tworząc swego rodzaju pryzmat. Wytnij małe części plastiku i połącz je przezroczystą taśmą ze sobą i ze smartphonem. Tak przygotowany pryzmat stworzy Ci obraz przestrzenny z telefonu. Wypróbuj sam!
Każdy z nas marzy o wydłużeniu pracy baterii telefonu. Wiesz, że też się da? Sprawdź to!

6. Twórz hologramy

7. Wydłuż życie baterii

Czas nieubłaganie płynie i nasz telefon starzeje się razem z nami. To normalne, że złącze wypełnia się kurzem i brudem. Prawda jest taka, że często sam kurz albo brud w złączu może być główną przyczyną krótszej żywotności naszej baterii. Weź strzykawkę wypełnioną powietrzem, włóż igłę w złącze zasilające i powoli wypuszczaj powietrze. W ten prosty sposób pozbędziesz się nadmiaru kurzu i zwiększysz wytrzymałość baterii.
Nie zapomnij udostępnić te proste triki ze swoimi przyjaciółmi i polubić naszą stronę na Facebooku!
Żródło: brightside.me / Starstock

7. Wydłuż życie baterii
21
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

7 ukrytych funkcji Androida, o których nie wie 90% użytkowników
Bartosz Lubczyński
Bartosz Lubczyński 21.02.2017, 06:13
Karta sim także posiada swój unikatowy nr, ale nie nazywa się on IMEI tylko IMSI (czy jakoś tak). Generalnie artykuł to duża porcja bredni.
Karol Żył
Karol Żył 20.02.2017, 06:13
Najgorsze porady ever !!
Stefan Barysz
Stefan Barysz 19.02.2017, 06:13
Nie wiem co za debil ten artykuł pisał ....
Marcin Dyczko
Marcin Dyczko 19.02.2017, 06:13
"Kazda karta sim posiada 15 cyfrowy numer zwany IMEI" .......
Przemysław Palka
Przemysław Palka 19.02.2017, 06:13
Nie karta tylko telefon
Bartosz Lubczyński
Bartosz Lubczyński 21.02.2017, 06:13
Karta sim także posiada swój unikatowy nr, ale nie nazywa się on IMEI tylko IMSI (czy jakoś tak). Generalnie artykuł to duża porcja bredni.
Przemysław Palka
Przemysław Palka 19.02.2017, 06:13
Nie karta tylko telefon
David Niesłony
David Niesłony 18.02.2017, 06:13
Metalowa igła w gniazdo telefonu, brawo za pomysłowość ;)