O co kamanPorady

Opublikowane 2017-06-26
59 Komentarz

75% kierowców popełnia tych 8 błędów

Kiedy słyszymy o błędach popełnianych przez kierowców, większość z ludzi twierdzi, że nas to nie dotyczy. Począwszy od małego zadrapania, aż do większych zdarzeń, obwiniamy drugiego kierowcę. Według ekspertów, niektóre błędy popełniamy już na początku, przed uruchomieniem samochodu. Błędy te można wyeliminować, wystarczy zwrócić uwagę na drobne szczegóły. Zapoznaj się z błędami popełnianymi przez kierowców i wyeliminuj je, aby poprawić swoje umiejętności.

1. Nieprawidłowa pozycja

1. Nieprawidłowa pozycja

Niemieckie badania pokazują, że 75% kierowców przyjmuje nieprawidłową pozycję za kierownicą. Taka pozycja nie tylko powoduje ból pleców, lecz w razie poważnej kolizji może narazić na poważne obrażenia, szczególnie w przypadku wystrzelenia poduszki powietrznej. Ważne jest, aby sprawdzić wysokość siedziska. Oczy kierowcy powinny znajdować się w połowie wysokości szyby przedniej. Dzięki takiej pozycji kierowca dobrze widzi co dzieje się przed nim, wokół niego oraz bez problemu widzi całą deskę rozdzielczą. Kierowcy powinni siedzieć wygodnie, bez problemu dotykając siedzenia łopatkami.

Przejdź na następną stronę.

1. Nieprawidłowa pozycja 1

2. Ręka na drążku zmiany biegów

Twój instruktor zawsze powtarzał Ci, żeby trzymać ręce na kierownicy. Po zakończeniu kursu większość kierowców o tym zapomina. Natomiast część kierowców po zmianie biegów lubi trzymać rękę na drążku. Czy wiesz, że poprzez takie trzymanie ręki możesz uszkodzić skrzynię biegów? Stałe trzymanie ręki na drążku, wywiera wpływ na elementy układu, powodując ich uszkodzenie i przyspiesza ich zużycie, zwłaszcza w manualnych skrzyniach bigów. Zawsze pamiętaj, aby obie ręce trzymać na kierownicy.

2. Ręka na drążku zmiany biegów

3. Noga na sprzęgle

Pedał sprzęgła nie jest miejscem w którym powinna znajdować się lewa stopa. Jeśli wydaje Ci się, że nie wywierasz na niego nacisku, jesteś w błędzie. Nawet delikatny nacisk na pedał sprzęgła powoduje jego przyspieszone zużycie. Stały docisk tarczy sprzęgła do tarczy ciernej powoduje nagrzewanie się sprzęgła i przyspiesza jego ścieranie się. Czym to skutkuje? Wysokim rachunkiem za wymianę sprzęgła. Lewa noga powinna więc spoczywać z boku.

Przejdź na następną stronę.

3. Noga na sprzęgle

4. Nieodpowiednie obuwie

Przydarza się to każdemu kierowcy. Kiedy nadchodzi lato, kierowcy dla wygody zakładają klapki. W przypadku kobiet, częstym przestępstwem podczas jazdy samochodem są szpilki. Według badań agencji ubezpieczeniowych, aż 25% kobiet i 13% mężczyzn prowadzi samochód w klapkach. Nigdy tego nie rób! Ten rodzaj obuwia nie trzyma się dobrze pedałów. Podczas jazdy może dojść do ześlizgnięcia się klapek z pedału, co grozi wypadkiem.

4. Nieodpowiednie obuwie

5. Wciskanie pedału gazu, gdy samochód jest na wolnych obrotach

Podczas pracy silnika na wolnych obrotach, nie należy zbyt mocno wciskać pedał gazu. ponieważ silnik otrzymuje sprzeczne informacje. Silnik “myśli”, że trzeba zwolnić, podczas gdy pedał gazu mówi mu coś innego. Jest to tak zwane “przeciąganie silnika”. Jeśli samochód zwalnia, wówczas należy zredukować bieg na niższy bądź nawet o kilka stopni, jeśli tego wymaga sytuacja.

Przejdź na następną stronę.

5. Wciskanie pedału gazu, gdy samochód jest na wolnych obrotach

6. Niskie ciśnienie w oponach

Jeśli na desce rozdzielczej Twojego samochodu zaświeci się kontrolka niskiego ciśnienia w oponach, to wiedz, że zwlekałeś zbyt długo. Ciśnienie oraz ogólny stan opon powinno sprawdzać się regularnie. W momencie, gdy kontrolka już się zaświeci jest to najgorszy z możliwych scenariuszy. Należy niezwłocznie znaleźć stację, gdzie można dobić powietrze do opony. Niskie ciśnienie w oponach, nie tylko zwiększa zużycie paliwa, ale również uniemożliwia wykonanie nagłego manewru w niebezpiecznej sytuacji.

6. Niskie ciśnienie w oponach

7. Brak uwagi na drodze

Rozproszenie kierowcy jest główną przyczyną wypadków, a korzystanie z telefonu jest największym tego winowajcą. Eksperci są zgodni, że nawet jazda w słuchawkach naraża na niebezpieczeństwo nie tylko Ciebie, lecz także innych. Podczas jazdy należy skupić się na drodze i panujących na niej warunkach. Pisanie SMS-ów podczas jazdy w skutkach przypomina jazdę pod wpływem alkoholu.

7. Brak uwagi na drodze

8. Skupienie na złej części drogi

Analizowanie nieznanego terenu podczas jazdy jest skomplikowane, ale zamiast koncentrować się na znakach drogowych i innych punktach, skup wzrok na drodze przed Tobą. Wyjeżdżanie poza swój pas ruchu to częsty problem, któy jest oznaką braku koncentracji. Jeśli nie jedzie z Tobą pasażer, który mógłby Cię nawigować, wyposaż się w mapę GPS. Takie urządzenie bez problemów doprowadzi Cię do celu. Zapamiętaj te wskazówki przed kolejną podróżą.
Źródło: StarStock

Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku!

118
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
9 najlepszych kopii fast foodów na świecie
Robert Żmudzki
Robert Żmudzki 10.07.2017, 05:14
Kto to pisał nieuk. Szkoda czytać.
Piotr Polanski
Piotr Polanski 10.07.2017, 05:14
Znafca od kfiatkow... proponuję odejść od tematów na których się nie znasz i zając się np.sadzeniem drzewek...
Jakub Polewczynski
Jakub Polewczynski 09.07.2017, 05:14
Jak lecę bokiem noga na sprzęgle druga na gazie a ręka na zmianę biegi i ręczny. To podstawa długiego driftu :)
Mateusz Kołodziej
Mateusz Kołodziej 09.07.2017, 05:14
O passat cc 2012 i jego automatyczna skrzynia biegów
Marcin Sośnicki
Marcin Sośnicki 08.07.2017, 05:14
Tlumaczenie ale mułom...
Angelika Szy
Angelika Szy 08.07.2017, 05:14
"Podczas jazdy może dojść do ześlizgnięcia się klapek z pedału, co grozi wypadkiem" ... hmmm czy ktoś mnie może oświecić o jaką klapkę tu chodzi?
Krzysztof Chojnacki
Krzysztof Chojnacki 08.07.2017, 05:14
Noga sie zeslizguje ze sprzegla ,pedal odbija wyrzucajac w gore klapka ktory wali nas z liscia w pysk.puszczamy kierownice i zjezdzamy z pasa nie patrzac nawet na znaki. Piszemy do zony smsa co nam sie stalo i walimy w drzewo. Sprzeglo sie spalilo bo byl staly docisk :)
Krzysztof Chojnacki
Krzysztof Chojnacki 08.07.2017, 05:14
Noga sie zeslizguje ze sprzegla ,pedal odbija wyrzucajac w gore klapka ktory wali nas z liscia w pysk.puszczamy kierownice i zjezdzamy z pasa nie patrzac nawet na znaki. Piszemy do zony smsa co nam sie stalo i walimy w drzewo. Sprzeglo sie spalilo bo byl staly docisk :)
Krzysztof Chojnacki
Krzysztof Chojnacki 08.07.2017, 05:14
Stały docisk tarczy sprzęgła do tarczy ciernej powoduje nagrzewanie się sprzęgła i przyspiesza jego ścieranie się. Hmmmm, jak zyc? Jak do stolycy dojechac? Na polsprzegle?
Artur Tatarowicz
Artur Tatarowicz 07.07.2017, 05:14
Czy ktoś kto to pisał ma choć trochę pojęcia "Stały docisk tarczy sprzęgła do tarczy ciernej powoduje nagrzewanie się sprzęgła i przyspiesza jego ścieranie się" Co za bzdura?!?!?
Marcin Czerwiński
Marcin Czerwiński 07.07.2017, 05:14
Redaktorku walnij sie w ten pusty baniak. Bzdury wypisujesz .
Krystian Ratajczak
Krystian Ratajczak 06.07.2017, 05:14
Ps . Mam 2 podłokietniki swój i pasażera...
Maciek Chojnacki
Maciek Chojnacki 06.07.2017, 05:14
Artur Bugajski ale golf 3 to czołg a nie samochód :) więc nie ma co się dziwić, swoją drogą jedno z najlepszych aut jakimi jedzilem. Co do ręki na lewarku, jakaś tam siłę się na wodziki wtedy przenosi i mogą się szybciej wyrobić, ale najgorsze jest to, że działamy wtedy na synchronizatory, które po wbiciu biegu powinny być w spoczynku, a tak cały czas działa na nie siła...
Maciej Platta
Maciej Platta 06.07.2017, 05:14
Sebastian Nicpoń aleś blysnal. Każdy to wiem. No braw nie dostaniesz. I radzę Ci zrobić sobie operacje plastyczną bo ma być podkategorii za wygląd. To zbankrutujesz.
Maciej Platta
Maciej Platta 06.07.2017, 05:14
A Ty kurwa wiesz Bartek Oleksa.?
Bartek Oleksa
Bartek Oleksa 06.07.2017, 05:14
Tak się składa że naprawiam samochody, a swoim wyjątkowo ostro jeżdżę i biegi wyciągam bez sprzęgła. Jeśli nie naciągasz lewarka to nic się nie stanie.
Maciej Platta
Maciej Platta 06.07.2017, 05:14
Michał Wawi Wawrzyniak 300 tysięcy to ja zrobiłem. w rok. Więc nie zaimponowales. Ja nigdy nie trzymam ręki na lewarku. Od tego jest podłokietnik. Ale Ty nie wiesz co to jest
Maciej Platta
Maciej Platta 06.07.2017, 05:14
Wcale nie śmieszne. Tacy jak Ty nie powinni mieć prawa jazdy.
Zdzisław Bieliński
Zdzisław Bieliński 06.07.2017, 05:14
Całe szczęście, że nie ty o tym decydujesz. Masz rację, są jednak tacy dla, których te "cenne" porady są bezcenne. Oczywiście przy nadal ważnej tezie dla kogo te porady powstają. I jeszcze coś, prawdopodobnie prawo jazdy zdobyłem wtedy kiedy twoi rodzice nie mieli cię w planach. Przejechałem trochę km, wyszkolił paru kierowców, i w przeciwieństwie do ciebie wiem co mówię. Oczywiście jeśli są ci potrzebne takie porady to ok. czytaj jeja ich nie potrzebuję bo one są oczywiste, to wolny kraj, narazie, i mam prawo mieć takie a nie inne zdanie, a tobie nic do mojego prawa jazdy.
Maciej Platta
Maciej Platta 06.07.2017, 05:14
Bo z Bydgoszczy jest a to nie miasto tylko największa dzielnicą Torunia.
Maria Kaczmarek
Maria Kaczmarek 06.07.2017, 05:14
Eeemnm oczy w polowie szyby?? Nie z moim wzrostem, mimo samochodu z regulowanym siedzeniem:p a GPS może mnie tylko wywieźć w pole...