9 dowodów na to, że jesteśmy oszukiwani w codziennym życiu
Producenci oszukują nas każdego dnia. Próbują sprzedać nam produkty w kłamliwych reklamach, które są pełne sztuczek. Reklamy te podstępnie wmawiają nam, że właśnie te produkty są najlepsze i co najgorsze, że bez nich nie możemy żyć. Kłamią nie tylko producenci żywności i odzieży, kłamią również politycy. Jak widać jesteśmy okłamywani w każdym aspekcie życia. Oto 9 dowodów na to, jak jesteśmy okłamywani w codziennym zyciu.

1. Magiczny kalkulator
Tutaj mamy dowód na to, że nie należy ufać elektronicznym urządzeniom. W końcu 2+2 nie równa się 5. Żyjemy w świecie, w którym ślepo wierzymy w obliczenia takich urządzeń. Do czasu, aż znajdziemy taki rarytas jak ten na poniższym zdjęciu. Na szczęście tak proste obliczenia można przeprowadzać bez konieczności używania kalkulatora. Jak widać na zdjęciu banalnie proste równanie przerosło moc obliczeniową kalkulatora.
Przejdź na następną stronę.

2. Nieprawidłowa waga produktów mrożonych
Po przeczytaniu tego punktu, zaczniesz baczniej przyglądać się mrożonym produktom kupowanym w marketach. Wiemy, że producenci dodają wody do mrożonek, która po zamrożeniu stanowi spory procent wagi produktu i za którą płacimy my, czyli klienci. Na zdjęciu poniżej porównanie, rzeczywistej wagi produktu z wagą, którą podaje na opakowaniu producent. Czujesz się oszukany?

3. Promocje 2 w cenie 1
Kiedy trafisz na promocję dwa w cenie jednego, omijaj je z daleka. Na poniższym zdjęciu znajduje się doskonały przykład, jak bardzo producenci oszukują. Uciekają się do reklamowych sztuczek, aby sprzedać więcej, lecz o niewystarczającej jakości. Na szczęście istnieje wiele konsumenckich stowarzyszeń, do których można się zgłosić, jeśli sądzimy, że producent nas oszukał.
Przejdź na następną stronę.

4. Zdjęcia w internecie
Nie tylko w reklamach jesteśmy okłamywani. Sieci społecznościowe to kolejne miejsce, gdzie można natknąć się na fałszywe informacje i przerobione graficznie zdjęcia. Na zdjęciu poniżej widzimy mężczyznę, który mógłby pochwalić się obecnością na ważnym meczu. Niestety realizm tego zdjęcia legł w gruzach, gdy ujawniono kulisy powstania fotografii.

5. Zdjęcia w aplikacji Instagram
Kontynuujemy sprawdzanie jakości treści prezentowanych w sieci. Teraz dorzucimy zdjęcie z aplikacji Instagram. Na zdjęciu poniżej widać młodą kobietę, szczupłą i zgrabną, ustawioną w prowokacyjnej pozie. Natomiast obok również widzimy młodą kobietę, ubraną tak samo jak ta na poprzednim zdjęciu. Wygląda na nim znacznie mniej atrakcyjnie, żeby nie powiedzieć wręcz, że to całkiem inna osoba. Jak to się stało, że zdjęcia są tak różne? Kilka zastosowanych filtrów? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, lecz widok jest rozczarowujący.
Przejdź na następną stronę.

6. Najlepsze selfie
Jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic krążących w sieci jest umiejętność zrobienia doskonałego autoportretu czyli popularne selfie. Za ostateczną wersją zdjęcia kryją się tysiące odrzuconych i usuniętych zdjęć. Aby zrobić idealny autoportret, wiele kobiet i mężczyzn torturuje się godzinami, przyjmując różne, często niewygodne pozy. Czasami końcowe zdjęcie mimo wielu prób wychodzi jak to po lewej. Odpowiednie ustawienie głowy, uśmiech, gdyby tylko nie ta ostrość…

7. Dobry makijaż
To naprawdę nie jest uważane za oszustwo, przynajmniej według kobiet. Wielu mężczyzn czuje się oszukanymi, kiedy budzi się rano u boku zupełnie innej kobiety niż ta, z którą zaczynali wczorajszy wieczór. Wszystko jest zasługą makijażu oraz umiejętności w jego nakładaniu. Trzeba przyznać, że dziewczyna na zdjęciu poniżej do perfekcji opanowała sztukę robienia make upu.
Przejdź na następną stronę.

8. Procent soku w soku
Wracamy do żywności. Jak widzimy na poniższym zdjęciu, pierwszym co rzuca się w oczy jest stu procentowa zawartość soku pomidorowego w produkcie. Myślisz, że jest to niemożliwe? Kiedy przyjrzysz się uważnie etykiecie spostrzeżesz, że tak naprawdę soku jest tylko 27%, a nie jak podano powyżej 100%. W dzisiejszym świecie należy zwracać uwagę na każdy szczegół, aby nie zostać okłamanym. Nie daj się więcej oszukiwać!

9. Obniżona cena
Na koniec kolejny przykład ze sklepowych półek. Tutaj też możemy znaleźć wiele sprzecznych informacji. Jak ta na poniższym zdjęciu. Sklep kusi nas promocją, gdy tak naprawdę regularna cena zbliżona jest o grosz do promocyjnej. Być może ktoś się pomylił lub zrobił psikusa i przełożył kartkę z promocją. Lecz nie zmienia to faktu, że supermarkety właśnie na takich promocjach bogacą się najbardziej.
Źródło: holahola.cc / Twitter
Podoba Ci się nasz artykuł? Polub nasz profil na Facebooku.
