NiewiarygodneO co kamanZwierzęta

Opublikowane 2017-06-21
1 Komentarz

Dziwne zwierzęta w których istnienie ludzie wierzyli naprawdę

My ludzie mamy wielką wyobraźnię, jesteśmy istotami twórczymi i ciekawymi świata. Przez lata przypisywaliśmy dziwne i niewyjaśnione zjawiska tajemniczym istotom, których istnienie pozostawało zagadką. Stworzenia te były przeróżne. Jedne miały niebiański i czysty charakter, inne były potworami rodem z piekła. Dziś omówimy niektóre istoty, które przez wielu ludzi uważane są za prawdziwe i doszukują się oni dowodów na ich istnienie. Czy gdzieś na świecie żyją naprawdę? Dowodów na to nie ma, ale jak wiadomo, nigdy nic nie można wykluczyć na pewno.

1. Jednorożec

Greccy uczeni rzeczywiście wierzyli, że jednorożce istnieją naprawdę i pochodzą z Indii. W tamtych czasach Indie były krajem odległym, tajemniczym i postrzeganym przez Greków i Rzymian jako nieco magiczne miejsce. Jednorożce były uważane za mistyczne stworzenia, uosabiające władzę i szacunek. Mimo niekwestionowanej popularności jednorożców na całym świecie, mało jest legend i opowieści w których występują. Jednorożce jako jedne z nielicznych mitycznych stworzeń nie były utożsamiane z potworami, a istotami niezwykle czystymi i czyniącymi dobro, nie zagrażającymi nikomu, a wręcz przynoszącymi szczęście.
Po więcej przykładów przejdź na następną stronę

2. Bonnacon

Bonnacon to średniowieczny postrach wielu ludzi. Ludzie wierzyli, że jest to potężne zwierze, o głowie przypominającej łeb byka z rogami zawiniętymi do wnętrza. Tajną bronią Bonnacona był ogień. Kiedy stwór czuł się zagrożony, z jego odbytu wydobywał się piekielny ogień, który spopielał wszystko czego dosięgnął. Może dziś trudno uwierzyć w istnienie takiego stwora, jednak w średniowieczu ludzie byli niemal pewni jego istnienia.

2. Bonnacon

3. Aspidochelone

W starożytnej Grecji ludzie opowiadali sobie o olbrzymi potworze morskim nazywanym Aspidochelone. Dla jednych wyglądem przypominał żółwia, dla innych wieloryba, wszyscy zgadzali się jednak, że na grzbiecie miał ogromną wyspę. Potwór według przekazów niszczył statki i zabijał żeglarzy. Dziś wielu naukowców uważa, że opisy Aspidochelone dotyczą ogromnych, niebezpiecznych skał, które niszczyły statki, które zbyt zbliżały się do ich powierzchni.
Po więcej przykładów przejdź na następną stronę

3. Aspidochelone

4. Jackalope

Ten stwór pochodzący z folkloru amerykańskiego przypominał skrzyżowanie zająca i antylopy. Przekazy wspominają, że wiele osób widziało ogromne zwierze przypominające zająca, ale posiadające rogi. Dziś wiadomo, że prawdopodobnie dotyczy to zajęcy zarażonych wirusem brodawczaka, który tworzył narośla na różnych częściach ciała zwierząt. Stąd pojawiały się opowieści o potworze.

4. Jackalope

5. Małpa de Loysa

W 1920 roku François de Loys rzekomo odnalazł gatunek ogromnej małpy człekokształtnej (lub hominida). Naukowiec zrobił nawet zdjęcie potwora, które w późniejszych latach zostało uznane za fałszywe. Stwór miał mierzyć około 2 metrów wysokości, a miejscowa ludność wierzyła, że “Człowiek lasu”, jak nazywano potwora, napada na wioski i porywa dzieci. Istniała nawet legenda, o dziewczynce która została porwana przez stwora i przetrzymywana w dżungli przez kilka miesięcy. Nie istnieją jednak żadne konkretne dowody, że potwór istniał naprawdę.
Po więcej przykładów przejdź na następną stronę

5. Małpa de Loysa

6. Smoki

Wiara w smoki jest szczególnie zakorzeniona w kulturze chińskiej. Skąd się wzięła? Prawdopodobnie starożytni ludzie próbowali wytłumaczyć sobie pochodzenie olbrzymich kości, znalezionych w ziemi. Nie wiedzieli jednak jeszcze o istnieniu dinozaurów, stąd wiara w smoki. Ich wygląd różnił się w zależności od pochodzenia przekazu. Jedni uważali, że były ogromne, inni, że małe. Jedni sądzili, że smoki latają, inni, że zieją ogniem. Dowodów na istnienie smoków oczywiście nie ma.

6. Smoki

7. Yeti

Opowieści o istnieniu Yeti słyszał chyba każdy. Czym jest ten stwór? To ogromny, około 3 metrowy potwór, o wyglądzie przypominającym małpę, jednak poruszający się na dwóch nogach. Opowieści głoszą, że jego ciało jest pokryte gęstym futrem koloru brązowego lub czarnego. Yeti ma mieć ogromne stopy i dłonie z długimi pazurami, oczywiście ma także duże, widoczne z daleka zęby. Jedne opowieści mówią, że domem Yeti są Himalaje, inni sugerują, że widziany był na niemal wszystkich kontynentach, przez co zmniejsza się wiarygodność przesłanek o istnieniu tego stwora. Wszystkie opowieści sugerujące istnienie Yeti wspominają, o przeraźliwym dźwięku, jaki wydobywa stwór.
Po więcej przykładów przejdź na następną stronę

8. Chupacabra

Wyobraź sobie zwierzę o wielkości szympansa, wyglądzie gada z pyskiem przypominającym psi i z wielkimi, ostrymi zębami, a do tego skaczące jak kangur. Do tego istota ta miałaby mieć czerwone oczy i wydzielać ostry zapach siarki. Tak mogłaby wyglądać Chupacabra. Pierwsze wzmianki o jej istnieniu pochodzą z 1970 roku z Puerto Rico. Później zwierze miało być widoczne w innych krajach Ameryki Południowej.

Według opowieści, Chupacabra po zabiciu swojej ofiary nie zjada jej, a wypija jedynie krew. Zwierze ma napadać na zwierzęta hodowlane, ale przesądni ludzie obawiają się ataków na ludzi. Oczywiście nie ma, żadnych potwierdzonych naukowo dowodów na istnienie takiego stworzenia, a jedynie opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Źródła: Giphy / YouTube - Fakty Verse

Podobał Ci się artykuł? Odwiedź nas na Facebooku!

2
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

Dwa lata temu myślał, że uratował wiewiórkę od śmierci. Dziś zwierzątko potrafi latać!
Mikołaj Maciejczyk
Mikołaj Maciejczyk 23.06.2017, 05:13
Wyverny tak naprawdę mogłyby istnieć