NiewiarygodneZwierzęta

Opublikowane 2017-06-14
1 Komentarz

9 największych i najbardziej przerażających zwierząt prehistorycznych

Wiemy, że w czasach prehistorycznych Ziemię zamieszkiwały nie tylko dinozaury, ale i wiele innych, stworzeń. Większość tych olbrzymich zwierząt wyginęła, natomiast część z nich wyewoluowała, stając się pierwowzorami obecnych zwierząt i owadów. Wraz z dinozaurami współistniały zwierzęta, które gdyby żyły w naszym świecie wzbudziłyby przerażenie. Przygotowaliśmy zestawienie 9 olbrzymich zwierząt, które są spokrewnione z tymi żyjącymi obecnie, a których rozmiary mogą cię zaskoczyć.

1. Ważka - Meganeuropsis permiana

1. Ważka - Meganeuropsis permiana

Największą ważką jaką odkryto na Ziemi była Meganeuropsis permiana. Jej skamieliny znaleziono w Wellington w USA. Przypuszcza się, że jej wielkość była zbliżona do wielkości dużego ptaka. Jej długość wynosiła około 60 cm, a wysokość 10 cm. Ważka należała do zwierząt mięsożernych i polowała na małe jaszczurki oraz inne gady. Owad ten żył około 250 milionów lat temu i zamieszkiwał brzegi rzek i bagna.
Przejdź na następną stronę.

1. Ważka - Meganeuropsis permiana 1

2. Olbrzymi stawonóg - Artropleura

Artropleura była bezkręgowcem o długości sięgającej ponad 2 metry. Mimo przerażającego wyglądu była stworzeniem roślinożernym. Zamieszkiwała lasy deszczowe, żywiła się mchem i gnijącą roślinnością. Rzadko stawała się ofiarą ataków innych drapieżników, gdyż jej ciało pokryte było mocnym i twardym pancerzem z bardzo ostrymi kolcami. Trzeba przyznać, że owady w tamtych czasach osiągały przerażające rozmiary.

2. Olbrzymi stawonóg - Artropleura

3. Titanoboa - olbrzymi wąż

Titanoboa to olbrzymi wąż, który mógłby pożreć krokodyla. Przeciętny osobnik Titanoboa ważył tyle ile około dziesięciu zawodników wrestlingu czyli około 1100 kilogramów (waga największych okazów mogła jednak sięgać nawet 4 ton), a jego długość sięgała długości autobusu czyli 12 do 15 metrów. Sama średnica jego ciała miała około 1 metra szerokości. Titanoboa żył około 58 milionów lat temu w tropikalnych dżunglach Kolumbii. Ten gigant był na szczycie łańcucha pokarmowego, pożerał dosłownie wszystko, krokodyle, anakondy i duże ssaki. Gdyby ta bestia żyła w naszych czasach, człowiek z pewnością byłby jednym jej ulubionych pokarmów.
Przejdź na następną stronę.

3. Titanoboa - olbrzymi wąż

4. Spinozaur

Spinozaur był jednym z największych dinozaurów jakie odkryto. Był nawet większy od tyranozaura i gigantozaura. Co prawda, nie dorównywał im wagą, gdyż jego ciało było niezwykle długie, ale szczupłe. Spinozaur mierzył bowiem od 12 do 18 metrów i mógł ważyć około 10 ton. Jego szczęka była długa i wąska, w kształcie przypominająca budowę szczęki współcześnie żyjącego krokodyla. Żył na ziemi około 100 milionów lat temu i zamieszkiwał obecny obszar Afryki Północnej.

4. Spinozaur

5. Megalodon

Magalodon był prehistorycznym przodkiem rekina. Długość jego ciała mogła sięgać 20 metrów. Niektórzy naukowcy spierają się jednak, że długość ciała Megalodona mogła sięgać nawet 26 metrów, co czyniłoby go większym niż większość zwierząt na lądzie. Megalodon był mięsożerny i polował na inne stworzenia pływające w oceanie. Przypuszcza się, że polował ogłuszając swoje ofiary ogromnymi płetwami, a następnie zabijał je. Odkryte skamieniałości wskazują, że jego zęby miały długość około 10 cm.
Przejdź na następną stronę.

5. Megalodon

6. Leedsichthys - ogromna ryba

Nowo odkryte skamieliny wskazują, że Leedsichthys był największą rybą, która kiedykolwiek pływała w oceanie. Niekompletne pozostałości po tym stworzeniu, wprawiają
naukowców w zakłopotanie. Spierają się oni bowiem o długość ryby, która mogła osiągać około 9 metrów. Natomiast jedna ze skamielin wskazuje, że ryba ta mogła mierzyć nawet 26 metrów, a to spora różnica. Stworzenie to żyło około 165 milionów lat temu i żywiło się planktonem.

6. Leedsichthys - ogromna ryba

7. Największy nosorożec

Paraceratherium był największym ssakiem lądowym wszechczasów. Był to praprzodek współczesnego nosorożca. Zwierze to było ssakiem roślinożernym o niezwykle łagodnym usposobieniu. Jego szczątki odkryto na terenie obecnej Europy oraz Azji. Ssak ten żył około 34 miliony lat temu. Paraceratherium ważył 15 do 20 ton, a jego wysokość w kłębie wykosiła około 5 metrów, długość ciała osiągała z kolei około 8 metrów.
Przejdź na następną stronę.

7. Największy nosorożec

8. Hatzegopteryx - olbrzymi ptak

był olbrzymim pterozaurem. Rozpiętość jego skrzydeł sięgała 16 metrów. Było to największe zwierzę, jakie kiedykolwiek unosiło się w przestworzach. Ich istnienie odkryto stosunkowo niedawno, bo w 2002 roku. Zwierzę to miało ogromną czaszkę, wręcz nieproporcjonalną do budowy reszty ciała. Ptak musiał mieć niezwykle silne mięśnie, które utrzymywałyby tak dużą głowę i poruszały ogromnymi skrzydłami. Dzięki nim Hatzegopteryx mógł latać z prędkością nawet do 50 km/h. Stwór ten nie posiadał zębów, swoje ofiary żuł lub połykał w całości.

8. Hatzegopteryx - olbrzymi ptak

9. Amficelias

Według niektórych ekspertów, ssak ten osiągał długość do 60 metrów i wysokość około 10 metrów. Ważył ponad 120 ton. Dlaczego jest on jednym z największych stworzeń jakie istniały na Ziemi. Zwierzę to miało długi ogon i szyję, oraz dosyć małą głowę. Gdyby to stworzenie żyło w naszych czasach, człowiek nie musiałby się go obawiać, gdyż Amficelias zdecydowanie był roślinożercą.
Podoba Ci się nasz artykuł? Polub Nas na Facebooku.
Źródło: YouTube - Tu COSMOPOLIS

9. Amficelias
1
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy

6 prehistorycznych stworzeń, które wciąż istnieją!
Oliwia Otto
Oliwia Otto 14.07.2017, 05:16
Ale bzdury megalodon mógł mierzyć max 18m (fakt) :/