NiewiarygodnePorady

Opublikowane 2017-02-10
18 Komentarz

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą...

Na co dzień używamy mnóstwa przedmiotów i na ogół wiemy jak się nimi posługiwać, jednak istnieją też takie, które skrywają w sobie jakąś tajemnicę, bowiem nie do końca wiemy do czego służą. Niektóre z nich są bardziej znane, na inne nie zwracamy uwagi. Kiedy dowiesz się, o które rzeczy chodzi oraz poznasz ich zastosowanie, twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.

Pomyślisz, że to przesada, ale istnieje wiele tajemnic, których jeszcze nie odkryłeś, mimo że masz do czynienia z tymi przedmiotami podczas rutynowych czynności. Rzuć okiem na ten artykuł i przekonasz się, że nie o wszystkim wiedziałeś. Ta wiedza sprawi, że pewnych rzeczy już nie będziesz robić tak jak do tej pory. Zostań z nami, aby poznać 8 przedmiotów, które dotychczas miały niejasne zastosowanie.
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

1. Pierwsza rzecz na naszej liście jest wszystkim dobrze znana. Chodzi o mały cylinder, w który wyposażona jest większość zasilaczy do laptopów. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się do czego służy? Ich użycie jest niezbędne, by twój komputer zachował "zdrowie". Funkcją, jaką pełni ten element jest filtrowanie prądu o wysokiej częstotliwości, który mógłby uszkodzić komputer.

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 3

2. Zwróciłeś kiedyś uwagę na otwory, które mają niektóre garnki i patelnie? Zazwyczaj znajdują się one na końcu rączki. Te dziurki są umieszczone właśnie w tym miejscu nie bez powodu. Mają na celu ułatwić ci organizację podczas gotowania. Spytasz w jaki sposób? Ten otwór umożliwia ci nie tylko powieszenie danego naczynia, kiedy go nie używasz, możesz także zaczepić na nim drewnianą łyżkę, czy inny przedmiot do mieszania. Praktyczne, prawda?
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 4

3. Kolejna ciekawa rzecz mieści się na klawiaturze naszych komputerów. Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie do czego służą te małe wypustki umieszczone na klawiszach F i J? Wbrew pozorom spełniają one bardzo ważne zadanie, chociaż większość użytkowników komputerów nie jest tego świadoma. Są to punkty orientacyjne, ułatwiające nam sprawne posługiwanie się klawiaturą bez patrzenia na nią.

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 5

4. Kolejnym przedmiotem, któremu przyjrzymy się z bliska jest nożyk do cięcia papieru. Niewiele osób myśli o tym, że po wielokrotnym użyciu tego narzędzia, jego ostrze tępi się, co jest zjawiskiem naturalnym. Większość popełnia błąd i kiedy to się dzieje, wyrzucają nożyk. W rzeczywistości nie jest to wcale konieczne. Linie, które znajdują się na ostrzu, wskazują miejsca, w których możemy je przyciąć i w ten sposób uzyskać nową ostrą końcówkę. Należy jedynie wyjąć plastikowy element będący zakończeniem nożyka, założyć go na ostatni, stępiony już, fragment ostrza i odłamać zużytą część.
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 6

5. Jest wiele deserów, jak ten znajdujący się na zdjęciu poniżej, które kupujemy żeby zjeść poza domem, na przykład w szkole albo w pracy. Wiedziałeś, że nie jest konieczne zabieranie ze sobą łyżeczki? Możesz śmiało skonstruować ją z aluminiowego zamknięcia. Wszystko co musisz zrobić to wymodelować odpowiednio materiał, tak aby przypominał łyżkę.

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 7

6. Większość płynów w butelkach, od kolorowych napojów gazowanych po zwykłą wodę mineralną, ma wewnątrz zakrętki element, na który pewnie do tej pory nie zwracałeś uwagi, a który spełnia istotną rolę. Mowa o małych plastikowych kółkach znajdujących się w wewnętrznej części zakrętek. Są one przydatne ponieważ pomagają uszczelnić butelkę i zatrzymać gaz, który może w napojach występować. Jest to rzecz, o której większość osób nigdy nie myślało. Znasz ten punkt?
Kliknij "Następna strona" żeby przejść do dalszej części artykułu.

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 8

7. Oto jeden z najbardziej codziennych przedmiotów. Na pewno zauważyłeś, że kiedy odkręcasz jakąkolwiek plastikową butelkę, na szyjcie od butelki zostaje mały pierścień. Jest przyczepiony do korka i przy pierwszym odkręceniu trzeba go oderwać. Wiesz jednak do czego może służyć ten pierścień? Używa się go już od wielu dziesięcioleci i jest kluczowym elementem w procesie butelkowania i pakowania naszych ulubionych napojów w fabrykach. Gdyby nie te pierścienie, napoje na pewno dotarłyby do naszych mieszkań bez tej samej ilości gazu w środku, a to kluczowy składnik ich smaku. Wiele z nich także mogłoby wybuchnąć albo rozlać zawartość w procesie tworzenia. Zdawałeś sobie sprawę o tym, jak bardzo niezbędne są te przedmioty?

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 9

8. I na koniec, omówmy bardzo częsty problem dotyczący zimnych napojów, które kupujemy w różnych barach i knajpach. Rzeczą normalną jest to, że schłodzony napój puszcza wodę i sprawia, że cały kubek staje się mokry, a co za tym idzie, zostawia mokre ślady. Niekiedy bywa to irytujące, kiedy na stoliku robią się kałuże. Jeżeli kupiłeś zimny napój w pojemniku takim jak ten, który widzisz na zdjęciu niżej, możesz użyć pokrywki jako podstawki, unikając w ten sposób kłopotliwych mokrych plam.
Jak ci się podobała nasza lista? Bez wątpienia dowiedziałeś się o czymś, czego jeszcze nie wiedziałeś. Co to było? Jeśli podobał ci się artykuł, podziel się nim z twoimi bliskimi i polub nas na Facebooku.
Źródło: Youtube - ¡Sabias Que!

8 rzeczy, które znasz, ale nie wiedziałeś do czego służą... 10
19
Co o tym sądzisz? Dołącz do rozmowy
7 zwrotów o wiele potężniejszych niż “Kocham Cię”...
Hubert Raszyński
Hubert Raszyński 20.02.2017, 06:14
Poczytaj o temperaturze punktu rosy, po prostu para wodna z powietrza sie wykrapla na zimnej powierzchni, w roznych temperaturach para ma inne cisnienie nasycenia, po przekroczeniu wartosci wykrapla sie
Rafał Głowacki
Rafał Głowacki 20.02.2017, 06:14
Hubert Raszyński, no coś ty?! To to akurat wiem bardzo dobrze. Puszczać wodę to może nieszczelny słoik albo uruchomiona spluczka.
Sonia Nica
Sonia Nica 20.02.2017, 06:14
Po przeczytaniu kilku pierwszych wyrazów odechciało mi się dalej czytać
Grzegorz Ladno
Grzegorz Ladno 18.02.2017, 06:13
Strata czasu na czytanie. Wszystko wiedziałem.
Dariusz Gucki
Dariusz Gucki 17.02.2017, 06:14
Bzdety, a już teoria z pierścieniem pod zakrętką, to szczyt debilizmu !
Marcin Stasiuk
Marcin Stasiuk 17.02.2017, 06:14
Straciłem tylko czas na coś co miało mnie zaskoczyć cóż czytać nikt nie kazał pozdrawiam
Szymon Grzelak
Szymon Grzelak 16.02.2017, 06:13
Ameryka już jest odkryta
Michał Bat
Michał Bat 16.02.2017, 06:13
Co za żenada... Poradnik dla idioty powinni napisać jeszcze. ,,Widzieliście kiedyś komplet sztućców? Znajduje się w nim taki pręt z kolcami. To jest widelec, można na niego nadziać kotleta''. Pomogłem komuś? :-P
Magdalena Podgórska
Magdalena Podgórska 16.02.2017, 06:13
Mi pomogles, dzieki.
Magdalena Podgórska
Magdalena Podgórska 16.02.2017, 06:13
Mi pomogles, dzieki.
Paweł Kutyba
Paweł Kutyba 15.02.2017, 06:13
Komu chcę się pisać o tak oczywistych pierdołach?!
Kuba Dubiel
Kuba Dubiel 15.02.2017, 06:13
Tak co do 1 to ja myślałem że to ten prostokąt z płytką sterującą w środku zamienia prąd zmienny na stały, no cóż.
Rafał Głowacki
Rafał Głowacki 14.02.2017, 06:13
"schłodzony napój puszcza wodę" - rozwaliło mnie
Hubert Raszyński
Hubert Raszyński 20.02.2017, 06:14
Poczytaj o temperaturze punktu rosy, po prostu para wodna z powietrza sie wykrapla na zimnej powierzchni, w roznych temperaturach para ma inne cisnienie nasycenia, po przekroczeniu wartosci wykrapla sie
Rafał Głowacki
Rafał Głowacki 20.02.2017, 06:14
Hubert Raszyński, no coś ty?! To to akurat wiem bardzo dobrze. Puszczać wodę to może nieszczelny słoik albo uruchomiona spluczka.
Wojciech Skrzypczyk
Wojciech Skrzypczyk 14.02.2017, 06:13
Moje zycie nabralo nowego sensu po przeczytaniu tych hstorii... Odkrycie ameryki
Szymon Grzelak
Szymon Grzelak 16.02.2017, 06:13
Ameryka już jest odkryta
Julia Szczepanik
Julia Szczepanik 14.02.2017, 06:13
Daj ktoś screena bo mi się nie ....
Arek Cichoń
Arek Cichoń 13.02.2017, 06:13
Z tymi ostrzami do noża to juz bezsens
Aleksandra Anna Zioło
Aleksandra Anna Zioło 13.02.2017, 06:13
Wszystko wiedzialam, bez sensu.
Max Nowak
Max Nowak 13.02.2017, 06:13
Większość do lifehaki, 4 to chyba już oczywista oczywistość. I tak nie dowiedziałem się o tym co jest na zdjęciu...
Maks Bartocha
Maks Bartocha 13.02.2017, 06:13
Szczerze, nic nowego się nie dowiedziałem